AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 ViiiiiiiiiiPPPP

Nach unten 
Gehe zu Seite : 1, 2, 3  Weiter
AutorNachricht
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:54

Mariah shokohet pėr hundėn e rreme

Mariah Carey gati u tėrhoq nga filmi "Tennessee" kur kuptoi qė regjisori, Aaron Woodley, planifikonte tė pėrdorte protezė qė ta bėnte atė tė dukej e shėmtuar.

Pop-kėngėtarja vendosi tė luante kamerieren Krystal pas tėrheqjes sė Janet Jacksonit nga filmi, por ishte shokuar kur mėsoi se duhej tė mbante njė hundė tė rreme.

Njė burim i brendshėm thotė se nga kėngėtarja ėshtė kėrkuar tė mbajė edhe vetulla falso pėr filmin e ri.

“Mariah ėshtė person shumė i kėndshėm pėr tė punuar, tė gjithė e duan. Por asaj nuk i pėlqen tė duket e shėmtuar nė rol. Kur e pa hundėn ajo vendosi tė mos luajė nė film. Ajo dukej shumė e pasigurt pėr paraqitjen e saj”, ka thėnė ky burim.

Megjithatė, pėrcaktimi i Careyt pėr tė luajtur nė njė film tė suksesshėm, e bėri qė ajo tė pajtohej pėr tė bėrė ēkado qė ishte e nevojshme pėr realizimin e filmit.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:54

Refuzohet kėrkesa e Winehouse pėr vizė hyrėse nė SHBA

Amy Winehouse nuk do tė mund tė udhėtojė nė SHBA pėr tu paraqitur nė ceremoninė e ndarjes sė ēmimeve Grammy, gjatė tė dielės, pėr shkak se i ėshtė refuzuar kėrkesa pėr tė marrė vizė hyrėse.

Kėngėtarja britanike ėshtė e nominuar nė katėr kategori, por nuk do tė mund tė paraqitet pėr tė kėnduar ose pėr tė marrė ēmimet. Ambasada britanike u detyrua tė refuzojė kėrkesėn e saj pėr tė hyrė nė Amerikė, pasi qė ajo ishte arrestuar dhe gjobitur pėr posedim tė marihuanės gjatė tetorit tė kaluar nė Norvegji.

“Fatkeqėsisht aplikimi i saj pėr vizė ėshtė refuzuar kėtė herė nga Ambasada Amerikane nė Londėr. Amy ka pėrparuar mirė qė kur ka hyrė nė klinikėn e rehabilitimit, dy javė mė parė dhe megjithėse ėshtė e zemėruar me vendimit, e ka pranuar dhe do tė koncentrohet nė shėrimin e saj”, ka thėnė zėdhėnėsi i kėngėtares.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:55

Fergie kundėr fshehtėsive

Fergie ka reaguar ndaj thashethemeve se ėshtė duke pritur fėmijė, ndėrsa ka shfrytėzuar momentin pėr t’i sulmuar koleget e saj, Christina Aguilerėn dhe Jennifer Lopezin, tė cilat refuzojnė tė tregojnė haptas se janė shtatzėna.

Anėtarja e grupit “Black Eyed Peas” thotė se nuk do ta kishte fshehur nėse do tė ishte shtatzėnė.

“Ėshtė ēmenduri. Duket qartė kur njė femėr ėshtė shtatzėnė, ndėrsa ato prapė e mohojnė. Duket qė iu pėlqen kujdesi i shtypit”, ka thėnė Fergie.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:55

Barton nuk ishte e popullarizuar nė shkollė

Ish-aktorja e serialit "The O.C.", Mischa Barton nuk ishte e popullarizuar nė shkollė, por nuk i linte pėrshtypje se ēfarė mendonin tjerėt pėr tė.

22-vjeēarja pranon qė nuk ishte njė fėmijė “cool” gjatė viteve tė saj tė shkollės, por thotė se nė shkollėn e saj tė artit tė gjithė fėmijėt ishin tė ndarė nė grupe.

“Nuk isha e popullarizuar. Shkoja nė njė shkollė tė kėndshme tė artit ku shoqėria ishte e ndarė nė grupe. Vetėm dy ose tre fėmijė qėndronin bashkė. Nuk e di arsyen e kėsaj, por tė tillė ishin fėmijėt”, ka thėnė Mischa.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:56

Freeman: Ndihesha si prostitutė

Legjenda hollivudiane Morgan Freeman i ishte kapur alkoolit nė fillim tė karrierės sė tij, pasi puna e tij jo-frymėzuese e kishte bėrė tė ndihej si prostitutė.

Fituesi i ēmimit “Oscar” filloi tė pinte gjatė viteve tė shtatėdhjeta derisa punonte nė shoun pėr fėmijė “The Electric Company”, tė cilin e urrente pa masė.

“Ndihesha si prostitutė. Punoja, jo se mė pėlqente puna, por mė nevojiteshin paratė. Pas “epokės sė alkoolit” e pash se ishte bėrė njė problem, dhe e lashė. Unė kam vetėkontroll. Nėse e shoh qė duhet tė ndryshoj diēka, e bėj”, ka thėnė aktori i madh.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:56

Ryan e gėzuar qė adhurohet nga Brooklyn Beckham

Ylli i filmit "The Bionic Woman", Michelle Ryan ka zbuluar njė adhurues tė pazakonshėm, djalin e madh tė Victoria e David Beckham.

Aktorja 23-vjeēare britanike, ishte tronditur kur ka mėsuar qė djaloshi 8-vjeēar Brooklyn ishte admirues i madh i serialeve klasike.

“Isha e befasuar kur Brooklyn kishte kėrkuar tė mė takonte. Ai ėshtė i lidhur me shfaqjen. A s’ėshtė kjo e kėndshme?”, kishte thėnė Ryan
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:57

Grammy Awards do tė ishte i mėrzitshėm pa Winehouse

Producenti muzikor Mark Ronson shpreson qė Amy Winehouse do tė jetė e pranishme nė ndarjen e ēmimeve Grammy nė Los Angeles gjatė tė dielės, sepse evenimenti do tė ishte "i mėrzitshėm pa tė".

Winehouse nė kėrkim tė lejes pėr tė hyrė nė SHBA, me qėllim tė merr pjesė nė ceremoninė e Grammy Awards, ku ėshtė e nominuar nė gjashtė kategori.

Ronson, i cili ka bashkėpunuar me Winehouse nė albumin e saj “Back To Black”, thotė qė Grammyt do t’i mungojė argėtimi pa praninė e 24 vjeēares. “Shpresoj qė Amy do tė vijė. Do tė jetė mėrzitshėm pa tė”, ka thėnė ai.

Winehouse ėshtė pėrzėnė nga SHBA tetorin e kaluar, pasi ishte arrestuar dhe gjobitur pėr posedim tė kanabisit nė Norvegji.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:58

Paltrow kthehet nė besimin Kabbalah|

Gwyneth Paltrow thuhet se ėshtė rikthyer nė besimin e mikeshės sė saj Madonna, Kabbalah, pas thashethemeve qė thoshin se ajo ėshtė sėrish shtatzėnė me fėmijėn e tretė.

Aktorja ėshtė parė duke dalė nga Qendra Kabbalah nė New York gjatė javės sė kaluar, pasi qė kishte qėndruar afro njė orė nė brendi. Njė burim ka thėnė se Paltrow ėshtė kthyer nė besimin ēifut, pėr tė gjetur pėrgjigjen pas njė viti mjaft tė vėshtirė.

“Gwyneth ka vendosur se ėshtė koha ta provojė atė. Ajo kėrkon diēka; kėsaj here nė Kabbalah. Ajo po i zbulon besimet e saj”, ka thėnė njė i afėrm i aktores.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:58

Lohan: Paparacėt mė bėjnė tė dukem e dehur

Aktorja problematike, Lindsay Lohan, ka thėnė se ajo portretizohet gabimisht si dikush qė gjithmonė kalon kohėn nėpėr ndeja, sepse fotot e kėqija e bėjnė dukjen e saj tė dehur.

Aktorja ėshtė lodhur nga mediat tė cilat flasin sė tepėrmi pėr reputacionin e saj prej njė fėmije tė egėr, duke pohuar qė ajo nuk pi aq shpesh sa edhe shkruajnė mediat.

Lohan ka kaluar verėn e vitit tė kaluar nė qendėr rehabilitimi, dhe 84 minuta nė burg, pas dy aksidenteve nėn ndikim tė alkoolit. Stili i jetės sė saj, i mbushur me plot ndeja, e ka futur nė telashe edhe me shefin e Hollywoodit, pasi qė ajo nuk e ka menaxhuar kohėn siē ėshtė dashur.

Por ylli ua vė fajin fotografėve qė e paraqesin pamjen e saj si tė dehur gjatė tėrė kohės.

Ajo ka thėnė pėr revistėn amerikane Harper's Bazaar, "Kamerat janė gjithmonė tė pranishme, dhe ato gjithmonė kėrkojnė anėn negative. Vetėm njė herė tė rrotullosh sytė dhe tė marrin si tė dehur. Njė hap i gabuar, njė pėrdredhje e nyjės sė kėmbės, dhe jeni tė dehur. Ata mund tė deklarojnė, 'Lindsay e dehur nė pikė tė ditės!' E nė fakt unė s’kam qenė asnjėherė nė jetėn time, nė tė vėrtetė".
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:59

Ingrit GJONI, sonte nė “Express Live”

Modelja, prezantuesja, aktorja dhe kėngėtarja nga Shqipėria Ingrit GJONI, do tė jetė e ftuara e radhės nė emisionin “Express Live”. Sė fundi skenės muzikore shqiptare ajo i ka sjellė kėngėn “Vitamina” me video-klipin e fundit qė ka realizuar. Premiera kosovare e spotit “Vitamina” do tė emetohet sonte nė KTV, ndėrsa nė bisedėn qė do tė zhvillojė sot nė studio me njėrin nga drejtuesit e emisionit “Express Live”, Dardan Selimaj, Gjoni do tė shpalosė detaje pėr realizimin e projektit tė saj tė fundit. Muzika e kėngės “Vitamina” ėshtė krijuar nga kompozitori i njohur Adrian Hila ndėrsa pėr tekstin ėshtė shkruar nga Rozana Radi. Video-klipi ėshtė realizuar nė Shqipėri ndėrsa partner i kėngėtares nė tė ėshtė njė zezak. Sipas disa deklaratave dhėnė mediave nė Shqipėri, Gjoni e ka ndėrmarrė kėtė fakt, siē ka thėnė ajo, “pėr shkak tė thyerjes sė racizimit nė njė lloj forme”. Detaje tė tjera do tė kuptoni nė kuadėr tė rubrikės “Koha pėr mysafir”, sonte nė “Express Live”.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 13:59

Lista e Mr.Blackwell; Victoria Beckham – e famshmja qė ėshtė veshur mė sė keqi gjatė

Ajo kapėrceu atlantikun pėr t’u fokusuar nė modė, por tė martėn anėtarja e grupit britanik “Spice Girl”, Victoria Beckham pėsoi dėshtimin e saj tė parė nė Hollywood. Stilisti Mr. Blackwell e emėroi atė si tė famshmen qė ėshtė veshur mė sė keqi gjatė vitit 2007.

Ajo bashkė me familje u shpėrngul nė Los Anxhelos, vjet, duke shkaktuar bujė tė madhe ndėr media. Ndėr gjėrat kryesore qė do tė bėnte Victoria ishte tė promovonte veten si stiliste me njė pasion tė flaktė pėr modėn.
Beckham, e cila ėshtė nė njė turne ribashkues me grupin ‘Spice Girls’, nuk ėshtė e vetmja ndėr yje tė shumtė qė u pėrbuzėn nga Blackwell.
Pas saj u radhit kėngėtarja britanike Amy Winehouse me tatuazhet e shumta, minifundet e zakonshme si dhe flokėt e lidhura gjithnjė nė tė njėjtėn mėnyrė.
Vendi i tretė nga 10 tė famshmet tė veshura mė sė keqi gjatė vitit 2007 i takon aktores Mary-Kate Olsen. Stili i komplikuar i sė cilės ėshtė vėshtirė tė shpjegohet kishte thėnė Blackwell.
"Ajo duket sikur njė rrėmojcė e kurthuar nė njė uragan" shtoi ai.
Blackwell pėrpilon listėn e tij me femrat e veshura mė sė keqi qė 48 vjet me radhė. Ai filloi karrierėn mė 1950, pati linjėn e tij tė veshjeve pėr 35 vite me radhė dhe disenjoi pėr yje tė mėdhenj si Jayne Mansfield, Peggy Lee dhe Jane Russell.
Sipas tij, viti qė lamė pas ishte njė ndėr vitet mė katastrofik pėr modėn qė mbahen nė mend ndonjėherė.
Ndėr tė famshmet tė veshura mė sė keqi gjatė vitit 2007 hynė edhe kėngėtaret Fergie dhe Kelly Clarkson, tė cilat u radhitėn nė pozitat 4 dhe 5 tė kėsaj liste.
Por pavarėsisht gjithė kėtyre gabimeve nė modė, Blackwell pėrmendi disa yje qė janė dukur bukur gjatė vitit 2007, pėrfshirė kėtu Madonėn, Barbra Streisand, Elizabeth Taylor-in madje edhe Mbretėreshėn e Anglisė Elizabeth, pėr tė cilėn Blackwell tha se “kishte arritur tė freskonte imazhin e ngurrtė”.
Lista e tė famshmeve qė janė veshur mė sė keqi gjatė 2007-ės duket kėshtu:
1. Victoria Beckham
2. Amy Winehouse
3. Mary Kate Olsen
4. Fergie
5. Kelly Clarkson
6. Eva Green
7. Avril Lavigne
8. Jessica Simpson
9. Lindsay Lohan
10. Alison Arngrim
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:00

Fergie: “Kam frikė mos i zbuloj detajet rreth martesės pasi shpesh flas shumė”

Kėngėtarja e grupit “Black Eyed Peas”, Fergie dėshiron t’i mbajė tė fshehta tė gjitha detajet lidhur me martesėn e ardhshme me Josh Duhamel-in. Por, ajo ka frikė se do t’i shpėtojė goja dhe do t’i tregojė tė gjitha.

Ēifti ka bėrė tė ditur se ėshtė fejuar nė ditėn e Krishtlindjeve.
"Jam shumė e emocionuar. Por nuk do tė jap asnjė detaj tjetėr”, ka thėnė ajo duke shtuar se mund tė ndodhė qė nė tė ardhmen tė tregojė ndonjė gjė pėr shkak se flet shumė dhe shpesh nuk mund tė pėrmbahet.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:00

Eva Longoria nėn presion pėr t’u bėrė nėnė....

Eva Longoria duket tė jetė nėn presion qė tė bėhet nėnė ngase bashkėshorti i saj dėshiron qė fėmijėt e tij tė shohin tė atin duke luajtur basketboll nė mėnyrė profesionale.

Ylli i ekipit “San Antonio Spurs”, Tony Parker ka frikė se do tė bėhet shumė i vjetėr pėr tė luajtur profesionalisht nėse ai dhe gruaja e tij presin njė kohė tė gjatė qė tė bėhen prindėr.
"Tony dėshiron qė fėmijėt e tij ta shohin atė duke luajtur”, ėshtė shprehur Longoria.
Por ajo ka mohuar thashethemet sipas sė cilave ajo tashmė ėshtė shtatzėnė, duke thėnė se vetėm ėshtė trashur paksa. Aktorja latine ka pranuar se ka shtuar peshė pėr shkak tė ndėrprerjes sė punės nė serialin televiziv ‘Desperate Housewives’, si rrjedhojė e grevės sė skenaristėve nė Hollywood.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:01

Lopez i jep fund bashkėpunimit me menaxherin, ky i fundit e quan atė “joprofesionale

Jennifer Lopez i ka dhėnė fund bashkėpunimit me menaxherin Irving Azoff. Lopez ka thėnė se ajo ka shkėputur kontratėn me producentin e muzikės, i cili ėshtė pėrgjegjėsi kryesor pėr suksesin e super grupeve “the Eagles” dhe “Van Halen” si dhe kėngėtarit britanik “Seal”.

Zėdhėnėsi i kėngėtares dhe aktores ka thėnė se bashkėpunimi nė mes tyre ka pėrfunduar pa ndonjė telashe tė madhe. Por burimet thonė se Azoff ka braktisur artisten pėr arsye tė joprofesionalizmit nė punė si dhe pėr shkak se ka lejuar qė bashkėshorti i saj Marc Anthony "vazhdimisht tė pėrzihet" nė karrierėn e saj – kėshtu ka raportuar ueb faqja TMZ.COM. Thuhet se Azoff i ka dėrguar njė letėr Lopez-it duke i treguar arsyet pse i ka dhėnė fund marrėdhėnies sė punės me tė.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:01

Spears e zhveshur “shokon” shitėsit

Britney Spears ka tronditur stafin e njė dyqani nė Kaliforni, tė dielėn, me tė dalė nga zhveshtorja tėrėsisht e zhveshur.
Njė ditė pėrpara se njė gjykatės nė Los Anxhelos ka refuzuar tė anuloj vendimin sipas sė cilit Spears-it nuk i lejohet tė shoh fėmijėt njė muaj, kėngėtarja bėri njė skandal nė njė butik. Spears dhe i dashuri i saj i ri, paparaci Adnan Ghalib kishin shkuar nė njė butik me ē’rast Spears kishte marrė njė fustan pėr tė provuar. Ajo kishte hyrė nė zhveshtore por me t’u ri-paraqitur ajo tronditi tė gjithė pasi qė nuk kishte tė veshur as fustanin as rrobat me tė cilat kishte hyrė nė dyqan.
Njė punonjėse e atij butiku i ka deklaruar revistės “Life & Style”: “Kam mbetur pa fjalė. Ajo ishte pėrpara meje tėrėsisht e zhveshur. Iu afrova pėr ta mbulur me njė fustan por ajo mė tha tė largohem”. . dėshmitarėt thonė se Spears dhe Ghalib kanė kaluar 30 minuta nė njė dhomė tė butikut pėrpara se tė largoheshin.
"Nuk kuptoja asgjė ēfarė ajo thoshte, ajo fliste nė aksentin britanik. Doja ta ndihmoja pėr ajo u sjell aq keq sa qė e lash vetėm " ka deklaruar njė tjetėr dėshmitar.
Kjo skenė bizare ndodhi gjatė vikendit kur Spears ishte parė me tė dashurin e ri, e veshur me njėrin prej fustaneve qė kishte veshur ku ishte martuar me Kevin Federline, mė 2004
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:01

etno engjujt

Rep grupi kosovar “Etno Engjujt” ka realizuar video-projektin mė tė ri “All night”. Kėnga ėshtė pjesė e albumit tė fundit tė grupit “10-she”, me tė cilin ai ka shėnuar 10 vjetorin e formimit, vjet. Muzika dhe teksti i kėngės janė realizuar nga anėtarėt e grupit “Etno Engjujt” tė cilėt kėtė radhė kanė zgjedhur tė bashkėpunojnė me rep-grupin K-OS, Lyrical Son dhe vokalistin e daullexhiun e grupit NRG, Besnik Ēaka. Video-klipi “All night” ėshtė realizuar nga produksioni kosovar “Pulla”.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:02

Publicisti Ismet Rashiti reagon ndaj deklaratės sė Alban Skėndreajt

Deklarata e kėngėtarit nga Shqipėria Alban Skėnderaj se shkrimi i publicistit Ismet Rashiti lidhur me mbarėvajtjen e festivalit tė RTSH-sė “ka qenė politikė dhe aspak artistik” ka zgjuar reagim tek publicisti kosovar qė jeton nė Zvicėr, Ismet Rashiti. Duke mohuar tė ketė diēka personale me Skėnderajn, publicisti Rashiti vlerėson se deklarata e kėngėtarit ka qenė njė pėrpjekje pėr tė justifikuar veprimin e tij tė turpshėm dhe aspak kulturor. Tutje nė kėtė reagim tė tij, ai ka shkruar se me votėn e tij dhe prononcimet publike, Skėnderaj gjithnjė e mė shumė po nxjerrė nė sipėrfaqe diletantizmin e tij dhe nivelin e ulėt kulturor. I zėnė ngushtė nė mungesė tė fakteve, Skėnderaj ėshtė pėrpjekur t'i justifikoi veprimet e tij me njė fjalor tė nivelit tė ulėt e aspak kulturor, shkruhet ndėr tė tjera nė reagimin e publicisti kosovar Ismet Rashiti.
E tėra kjo ka tė bėjė me bujėn e madhe qė ka krijuar festivali i RTSH-sė nė fund tė vitit tė kaluar, shkaktar tė sė cilės ishin Alban Skėnderaj dhe Gjergj Xhuvani. Skėnderaj dhe Gjuvani, dy prej anėtarėve tė jurisė nė festivalin e kėngės shqiptare nė RTSH, nuk i kishin dhėnė asnjė pikė kėngės “Jeta kėrkon dashuri” nė interpretim tė kėngėtareve kosovare, Flaka Krelani dhe Doruntina Disha. Ndonėse deri nė fund kryesonte me pikėt e mbledhura, votimi i tyre ndikoi qė kjo kėngė tė mos shpallet fituese. Pra, kjo ishte arsyeja pse vajzat kosovare nuk arritėn tė fitonin festivalin e RTSH-sė, fituesi i tė cilit pėrfaqėson Shqipėrinė nė festivalin evropian tė kėngės. Paraqitja e tyre do tė ishte historike, pasi qė festivali sivjet mbahet nė Beograd.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:02

R E A G I M I
“Nė emisionin "Express" tė datės 23 janar 2008 nė njė prononcim publik, Alban Skenderaj ėshtė pėrpjekur tė justifikojė veprimin e tij tė turpshėm dhe aspak kulturor, duke e quajtur shkrimin tim " vlerėsim politik e jo artistik" dhe sllogan "idiot". Nė tė vėrtetė nė shkrimin tim asgjė nuk ka politike e aq mė tepėr sllogane tė tilla siē i quan Skenderaj. Mė duhet tė them se nuk kam asgjė personale me Skenderajn e as qė jemi takuar ndonjėherė, po thjesht si njė shikues mė ka befasuar me qėndrimin e tij tendencioz dhe nė mos tendencioz, klanor e politik ndaj kėngės "Jeta kėrkon dashuri", kėnduar nga Doruntina Disha dhe Flaka Krelani. "Bjen njė
kashtė e dalin gjashtė"-thot populli. Me votėn e tij dhe prononcimet
publike, Skenderaj gjithnjė e mė shumė po nxjerrė nė sipėrfaqe
diletantizmin e tij dhe nivelin e ulėt kulturor. I zėnė ngushtė nė mungesė tė fakteve, Skenderaj ėshtė pėrpjekur t'i justifikoi veprimet e tij me njė fjalor tė nivelit tė ulėt e aspak kulturor. Me prononcimin e tij nė KTV, Alban Skenderaj me gojėn e tij dėshmoi edhe njėherė se sa i paarsyeshėm, sa i njėanshėm dhe sa politike ka qenė nė vota e tij. Nė fund pėr hir tė opinionit dhe shikuesve tė shumtė tė KTV-sė, mė duhet t'i them Skenderajt se nė shkrimin tim me titull "Gjergji dhe Skenderaj faqja e zezė e festivalit", nuk ka pasur asgjė "politike" e as "slogane idiote", por ka qenė njė vlerėsim i drejtė artistik dhe i paanshėm qė ka pasqyruar dėshirat e miliona artdashėsve shqiptarė nga tė gjitha trojet tė cilėt ju me votėn tuaj tė mjerė i zhgėnjyet tej mase. Zoti Skenderaj, ishte vota juaj politike dhe vlerėsimi juaj tendencioz qė pėrmbysėn vlerat mė tė mira artistike dhe kėngėn e cila me siguri do t'ia sillte Shqipėrisė "Eurosong"-un nė Tiranė” ka shkruar Rashiti nė kėtė reagim.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:03

Britney Spears sėrish pėrfundon nė spital..!!

Lajmet e fundit pėr pop yllin amerikan flasin pėr dėrgimin e saj urgjent nga policia nė njė spital nė Los Anxhelos. Kėshtu ka njoftuar gazeta amerikane ‘Times’. 26 vjeēarja ishte futur nė veturėn e ndihmės sė shpejtė, duke u pėrcjell nga 10-tra motoēikleta tė policisė, dy makina policie dhe 2 helikopter, ka bėrė tė ditur kjo gazetė. Ajo ishte dėrguar nė spitalin UCLA pasi qė policia ishte thirrur nga psikiatri i saj. Policia e Los Anxhelosit nuk deshi tė konfirmonte kėto raportime. Pop ylli jeta personale e sė cilės ka dalė jashtė kontrolli nė kėto 12 muajt e fundit, humbi kujdestarinė e dy djemve tė saj Sean Preston, 2 vjeē dhe Jayden James, 1 vjeē, por i ėshtė lejuar ti vizitoj ata 3 herė nė javė nėn mbikėqyrje tė personelit gjyqėsor. Kėto tė drejta vizite ishin anuluar me 4 janar pasi qė ajo kishte refuzuar t’ia kthente fėmijėt truprojės sė ish bashkėshortit Kevin Federline, i cili tash ka kujdestarinė e plotė tė tyre. Kjo episod e jetės dramatike tė kėngėtares kishte pėrfunduar me dėrgimin e saj nė spital ku qėndroi dy ditė. Britney Spears mund tė ketė probleme nė jetėn e saj emocionale, por tė paktėn ka njė palė rrota tė reja. Kėngėtarja problematike sapo ka blerė njė veturė tė re tė markės Mercedes, dhe natyrisht ka provuar atė nėpėr rrugėt malore mbi qytetin Los Anxhelos. Pėr fat tė keq kishte paksa probleme pėr ta kthyer veturėn dhe pėrfundoi duke kėrkuar ndihmė nga disa paparazzė.

Britney Spears
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:03

Ariana Cena – njė shqiptare imazh i firmave Nike dhe Puma

Nuk janė pak, por shumė emra djemsh e vajzash tė reja shqiptare, qė sot janė bėrė imazhe tė disa kompanive prestigjioze kudo nė bote. Mė e fundit prej tyre ėshtė Ariana Cena.

Ndonėse ka lindur nė Kosovė, ajo jeton prej vitesh nė Gjermani dhe ka mundur qė tė ndėrtojė atje njė karrierė qė ēdo bashkėmoshatare e saj do ta kishte zili.

Ne vitin 2002 ajo nisi hapat e parė nė fushėn e modelimit. Ftesa i erdhi krejt papritur nga njė fotograf, i cili e ndihmoi tė realizonte njė set tė plotė fotografish pėr firmėn "C&A".

Pas kėsaj Ariana bashkėpunoi me fotografė tė ndryshėm nė Gjermani, duke punuar pėr firmat "Nestle", "Skechers", "Ramazzotti", "LG Model Contest" dhe sė fundi ka nėnshkruar kontratėn pėr markat e njohura sportive "Puma" dhe "Nike", njofton gazeta Korrieri.

Ariana ėshtė bėrė e njohur nė Shqiperi pėrmes pjesėmarrjes si konkurrente kėngėtare nė edicionin e katėrt tė "Top fest", ndėrsa shumėkush nė Kosove e identifikon atė si vajzėn bukuroshe qė ka kėrcyer nė klipin e Big Mamės me titull, "Video seksi".
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:04

Minogue: Me Martinez jemi vetėm miq|

Kėngėtarja australiane, Kylie Minogue, ka mohuar fjalėt qė qarkullojnė se ajo ka rifilluar lidhjen me ish-tė dashurin e saj, aktorin francez Olivier Martinez.

Dyshja u ndanė gjatė vitit tė kaluar, pasi qė Martinez ishte fotografuar duke u puthur me aktoren spanjolle Penelope Cruz. Por kohėve tė fundin u shkrua se ata ishin sėrish sė bashku, pasi qė ishin parė njė takim romantik nė Paris, gjatė fundit tė javės sė kaluar.

“Kisha njė darkė me ish-tė dashurin tim dhe gjėja e ardhshme qė dėgjoj ėshtė debati nėse do tė kemi familje. Nuk kemi biseduar rreth kėsaj. Siē kam thėnė mė herėt, ne jemi vetėm miq”, ka thėnė Minogue
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:04

50 Cent: Nuk jemi tė gatshėm pėr president afro-amerikan

50 Cent, ėshtė i merakosur se kandidati afro-amerikan pėr president tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Barack Obama, mund tė vritet nėse i fiton zgjedhjet.

Kėngėtari i njohur me hitin “In Da CLub”, beson se Amerika nuk ėshtė e gatshme pėr njė lider me ngjyrė, andaj ai ka vendosur tė pėrkrahė rivalin tjetėr demokrat tė Obamės, Hillary Clinton.

“Mendoj se mund ta vrasin atė”, ka thėnė reperi nė njė emision nė MTV. Reperi nė dhjetor tė vitit tė kaluar argėtoi afro 25 mijė adhurues tė muzikės sė tij, nė njė koncert tė organizuar nė Prishtinė.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 14:05

Knightley nxjerr nė ankand fustanin e filmit "Atonement"

Aktorja Keira Knightley ka nxjerrė nė ankand fustanin e gjelbėr tė cilin e kishte veshur nė filmin e nominuar pėr Oskar, "Atonement", derisa fitimet do tė shkojnė pėr bamirėsi tė fėmijėve.

Fustani tė cilin 22-vjeēarja e kishte veshur nė njė skenė tė nxehtė nė librari ėshtė nė shitje nė ueb faqen e njė Fondacioni bamirėsie. Organizata shpreson qė nė kėtė mėnyrė tė shtojė edhe mė shumė para nė fondin e saj. Ankandi, qė aktualisht ėshtė nė kuotėn e 3 mijė eurove, do tė vazhdojė deri mė 1 mars.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:22

Tuna dhe Adrian Gaxha konkurrojnė pėr nė Eurovision

http://img98.imageshack.us/img98/7/34852364rj8.jpg

Ethet e Eurovisionit kanė mbėrthyer Maqedoninė. Ndėrsa nė Shqipėri Festivali nė Radio Televizion shpalli si fituese kėngėtaren Olta Boka, me kėngėn "Zemra kėrkon dashuri", qė do tė shkojė nė Eurovision nė shtetin fqinj ende nuk ėshtė vendosur pėrfaqėsuesja.

Pikėrisht nė kėtė festė tė madhe tė muzikės kanė shprehur dėshirėn tė konkurrojnė jo pak kėngėtarė maqedonas. Mes tyre, siē bėn tė ditur Bluetooth, edhe dy kėngėtarėt shqiptarė Tuna dhe Adrian Gaxha, tė cilėt kanė zgjedhur njė nga kėngėt e tyre mė tė mira pėr konkurrim.

http://img98.imageshack.us/img98/7652/31ox3.jpg

Edhe pse rruga ėshtė ende e gjatė dėshira jonė ėshtė qė Maqedonia tė pėrfaqėsohej me njėrin prej tyre, ēka do tė thoshte se nė Festivalin e madhe Evropian do tė jenė jo njė, por dy kėngėtarė shqiptarė
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:23

Katharine McPhee martohet me producentin

Katharine McPhee ėshtė martuar me producentin Nick Cokas gjatė tė shtunės, kur i ndėrruan unazat nė njė ceremoni kishtare nė Beverly Hills.

“Nicku ėshtė dashuria e jetės sime”, ka thėnė Katharine. “Kjo ndodh vetėm njė herė nė jetė dhe ėshtė e pėrkryer”. McPhee pati tė veshur njė fustan tė Manuel Mota dhe bizhuteri tė Neil Lane, ndėrsa Cokas kishte veshur njė komplet nga Armani.

Aktorja dhe kėngėtarja 23-vjeēare dhe producenti 42-vjeēar, ishin njohur mė 2005 nė njė teatėr tė Los Angeles, gjatė interpretimin nė “The Ghost and Mrs. Muir”, ndėrsa u fejuan vitin e kaluar pa bėrė shumė zhurmė.rmė.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
Gesponserte Inhalte
BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   

Nach oben Nach unten
 
ViiiiiiiiiiPPPP
Nach oben 
Seite 1 von 3Gehe zu Seite : 1, 2, 3  Weiter

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: