AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 ViiiiiiiiiiPPPP

Nach unten 
Gehe zu Seite : Zurück  1, 2, 3  Weiter
AutorNachricht
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:23

Presidenti Sarkozy martohet me modelen Carla Bruni

Presidenti i Francės, Nicolas Sarkozy, u martua me tė dashurėn e tij, kėngėtaren dhe modelen Carla Bruni. Sipas njoftimeve, ceremonia u zhvillua tė shtunėn nė mėngjes nė Pallatin Elysee me pjesėmarrjen e miqve tė ngushtė dhe tė rrethit familjar.

Nusja ishte veshur me fustan tė bardhė. Dėshmitarė tė kėsaj lidhjeje martesore ishin Nicolas Bazire– aleat i ngushtė politik i Sarkozyt dhe Mathilde Agostinelli, drejtore e marrėdhėnieve me publikun pėr firmėn Prada.

Sarkozy u divorcua nga gruaja e tij e dytė, Cecilia, nė muajin tetor dhe filloi tė shoqėrohej me Carla Brunin nė nėntor. Marrėdhėnia e tyre mori publicitet tė madh nė media. Anketat tregojnė se shumė francezė janė shprehur kundėr natyrės publike tė kėsaj marrėdhėnieje mes tyre.

Ėshtė hera e parė nė histori qė njė president i Francės martohet nė kohėn qė ėshtė nė post
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:24

Sarah Jessica Parker dėshiron tė bėj njė shou

Ylli i serialit "Sex and the City", Sarah Jessica Parker ka vendosur tė bėj njė shou televizive ku do tė konkurrojnė disa artistė ambicioz.

Firma e saj “Pretty Matches” ėshtė bashkuar me producentėt e programit “Top Chef dhe Project Runway” pėr seritė qė do tė shfaqin 12 artistė vizual nė disiplina tė ndryshme, si skulpturė dhe pikturė, tė cilėt do tė konkurrojnė pėr tė fituar shoun, njė shumė parash dhe njė turne tė sponsorizuar rreth SHBA-ve.

Seria, e paemėrtuar ende, do tė mbledh kritikėt mė tė mėdhenj botėrorė tė artit, tė cilėt do tė vlerėsojnė punėn e pjesėmarrėsve.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:24

Winehouse i kthehet sėrish spitalit

Kėngėtarja e cila assesi tė arrijė tė largohet prej telasheve, Amy Winehouse, ėshtė shtruar nė spital pasi qė kishte pasur "nivele tė rrezikshme" tė dehidrimit, si pasojė e luftės pėr t’iu shmangur drogės.

Kėngėtarja e hitit “Back to Black” ka kėrkuar trajtim nga ndonjė qendėr rehabilitimi gati njė jave, megjithatė ėshtė pranuar nė njė klinikė private nė Londėr tė mėrkurėn mbrėma me emėr tė rremė.

Njė burim u ka thėnė mediave britanike: “Amy dukej shumė e dobėt, e zbehtė dhe e rraskapitur. Tė shpresojmė qė nuk ėshtė shumė keq.”

Babai i Winehouse, Mitch, pranoi qė vajza e tij po vuan nga simptoma tmerruese.

“Amy ėshtė nė rregull. Ajo po pėrparon, mirėpo duhet tė qėndrojė nė rehabilitim pėr njė kohė mė tė gjatė.”
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:25

Ēiljeta nuk ėshtė beqare!

Kėtė nė fakt e kanė mėsuar tė gjithė! Fakti qė kėngėtarja seksi ka njė lidhje disavjeēare me Romeon, nuk pėrben mė lajm. Por "Beqare nuk jam" ėshtė titulli i kėngės mė tė re tė Ēiljeta Xhilagės, e cila do te promovohet nė ditėn e tė dashuruarve.

Ajo ka nisur nga puna pėr xhirimin e video-klipit, pasi incizimi i hitit ka disa kohė qė ėshtė bėrė. Ndėrsa titulli ėshtė njė gjetje e autores sė tekstit, si njė mesazh qė i dėrgohet gjithė rinisė sė dashuruar qė do tė festojė Shėn Valentinin.

Kėngėtarja premton se do tė jetė edhe njė klip shumė i nxehtė, ashtu si asnjėherė tjetėr.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:25

Paula Abdul i rikthehet muzikės me album tė ri

Ish-kėngėtarja e muzikės pop, Paula Abdul, ka vendosur qė tė bėjė njė rikthim nė industrinė muzikore duke nxjerrė album tė ri.

Kėngėtarja e “Straight up”, ka incizuar kėngėn e re “Dance Like There's No Tomorrow”, e cila pėrshihet nė volumin e parė tė pėrmbledhjes sė Randy Jackson, “Randy Jackson's Music Club, Vol. 1”.

Paula ishte e entuziazmuar dhe dėshiron tė jetė pėrsėri nė studio pėr tė incizuar njė album tė tėrė.

Albumi i ri “Abdulmatic”, i pari qė nga 1995, pritet tė del nė shitje verėn e kėtij viti.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:25

Beckham, Mendes dhe Heigl femrat mė seksi

Viktoria Beckham, Eva Mendes dhe Katherine Heigl janė zgjedhur femrat mė seksi nė botė, nga njė kompani amerikane e veshjeve tė brendshme.

Posh Spice, u votua si nėna mė seksi, ndėrsa Mendes kryeson listėn e aktores mė joshėse.

Ylli i rrėnuar Josh Holloway mori titullin e trupit mė tė mirė, ndėrsa Katherine Heigl dhe Josh Kelley ishin nominuar si ēifti i ri mė seksi.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:26

Anderson luan striptiz nė njė klub

Ish-aktorja e serialit “Baywatch‿, Pamela Anderson, ka njoftuar se do tė luajė striptiz nė njė klub nate tė Parisit.

Biondina 40-vjeēare, do tė vallėzojė nė skenė me rok bendin francez “Harely Davidson” dhe pastaj do tė striptizojė nė klubin “Crazy Horse”. “Do tė jetė seksi, e bukur dhe kreative”, tha njė zėdhėnėse e klubit
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:26

Vajzat e bendit Spice Girls ndahen pėrsėri

Vajzat e bendit Spice Girls kanė bėrė tė ditur se po e ndėrpresin turneun e tyre botėror - pas njė ribashkimi tė shkurtėr - si pasojė e shumė zėnkave prapa skene.

Fajtore pėr ndėrprerjen e koncerteve duket tė jenė Mel C dhe Mel B. Derisa anėtaret tjera dėshirojnė tė vazhdojnė, tensionet ndėrmjet Mel C dhe Mel B janė ashpėrsuar shumė, dhe kėshtu nata e fundit e grupit do tė jetė nė Toronto.

Nė njė deklaratė, vajzat thonė: “Vėrtet ndihemi keq qė s’mund t’ju shihnim kėtė herė. Tė gjitha kemi edhe angazhime tjera nė jetė. Por s’dihet ēka mund tė ndodhė. Kemi kaluar shumė mirė”.

Megjithatė njė burim kishte thėnė sot: “Duket se ėshtė fundi. Nevojitej kohė e gjatė pėr t’i bashkuar dhe do tė jetė vėshtirė qė kjo tė ndodhė prapė sė shpejti, ose ndonjėherė”.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:27

Kidman, e lumtur se shtatzėnia ia rrit gjoksin


Nicole Kidman ėshtė e kėnaqur dyfish me shtatzėninė e saj tė parė. Pėrveēse pret njė fėmijė me burrin e saj, Keith Urban, lumturia e saj shtohet me rritjen e gjinjve, gjė qė aktorja e ka pasur obsesion gjithmonė.

Ylli i filmit “Moulin Rouge” ka qenė pėrherė e pakėnaqur edhe me peshėn e saj tė pakėt dhe tani ėshtė e lumtur qė, mė nė fund, po fiton nė peshė, e veēmas nė rritjen e gjoksit tė saj.

“Tė qenit shtatzėnė mė bėn qė tė kem gjinj mė tė mėdhenj. Ėshtė njėra nga shumė gjėrat e mira qė pres tė mė ndodhin”, ka thėnė Kidman.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:27

Soni Malaj si kurrė mė parė

Kėngėtarja e njohur Soni Malaj, aktualisht po punon pėr njė videoklip tė ri, i cili pritet tė jetė diēka tepėr speciale. Njė zhanėr i palėvruar kurrė mė parė nga Soni, qė edhe kėtė herė do tė realizohet nė studiot mė tė mira muzikore nė Maqedoni.

Ka provuar baladėn, muzikėn pop e sė fundi me "Zigzag" tentoi edhe nė ritmet R/B, duke bashkėpunuar me reperin e suksesshėm Big Basta.

Ndėrsa hiti i fundit mendohet tė jetė diēka tepėr e veēantė, plot ritėm e melodi, e shoqėruar edhe me njė videoklip tė realizuar. Gjithė kėtė e zgjodhi vetė Soni, pėr tė ardhur ndryshe tek audienca dhe fansat e kudondodhur.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:28

Cruise - ngasėsi i parė i motorit tė ri tė Ducatit

Ylli i Hollywoodit, Tom Cruise, do tė jetė njeriu i parė qė do tė ngasė motorin mė tė ri tė Ducatit.

Modeli Desmosedici RR kushton 72 500 dollarė, ndėrsa ēelėsat e parė do t’i jepen yllit tė filmit “Mission Impossible” gjatė kėsaj jave. Modele tė tilla tė motorėve janė prodhuar vetėm 1500 nė dy ngjyra, tė kuq dhe tė bardhė.

“Jemi tė kėnaqur qė produktin e parė nė SHBA do t’ia japim Tom Cruiset, i cili ėshtė i njohur si adhurues i Ducatit”, ka thėnė zėdhėnėsi i kompanisė, Michael Locks. Motori i ri ka shpejtėsinė maksimale 322 km nė orė.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:28

Pressly: Nuk u zhvesha lakuriq gjatė incizimeve

Jeaime Pressly i ka zhgėnjyer fansat e hitit tė saj televiziv "My name is Earl" duke mohuar se ishte zhveshur gjatė incizimeve.

Fituesja e ēmimit Emmy, pranon qė skenat qė paraqesin karakterin e saj, Joy lakuriq, ishin false.

“Nuk isha vėrtet lakuriq. Jam e vetmja femėr nė atė shfaqje dhe nė asnjė mėnyrė nuk mund tė mė shihni tė zhveshur. Konsiderohem nga tė gjithė si njė djalė dhe dėshiroj tė mbetet ashtu”, ka thėnė aktorja 30 vjeēare, Jaime Pressly.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:28

Roboti qė ju ndihmon tė ngriheni nga shtrati dhe servon ushqimin

Shkencėtarėt japonezė kanė prodhuar njė robot, i cili u ndihmon njerėzve tė ngrihen nga shtrati si dhe ua shėrben mėngjesin nė shtrat. Ata pohojnė se roboti i gjatė 1 metėr e 24 cm, i cili ka gishtėrinj dhe duar tė buta, mund tė bėhet edhe mė i ngjashėm me qeniet qė e kanė krijuar atė.

Humanoidi japonez – i quajtur Twendy-One – ka fuqi tė mjaftueshme qė t’u ndihmojė njerėzve tė ngrihen dhe tė ulen, sikur edhe t’u shėrbejė atyre ushqimin, ndėrsa vihet nė lėvizje me tė prekur. Roboti po ashtu mund tė ndihmojė edhe nė matarimin e punėve shtėpiake.

Shigeki Sugano, profesor nė Universitetin Waseda, nė Tokio, ka deklaruar: "Nė shoqėrinė tonė, e cila po plaket vazhdimisht, nevojiten robotė tė fuqishėm dhe tė kujdesshėm. Twendy-One ėshtė roboti i parė qė i plotėson kėto kushte".

Roboti Twendy-One ėshtė dizajnuar pėr t’i ndihmuar
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:29

Thyen dyqanin pėr tė fjetur

Njė turist irlandez ėshtė arrestuar nė Bullgari, pėr shkak se kishte hyrė me dhunė nė njė shitore mobilesh pėr tė fjetur, pasi qė nuk kishte mundur tė gjente hotelin e tij.

David Gibbons, 30-vjeēar, ėshtė arrestuar kur punėtorėt e kėsaj shitoreje kishin arritur nė mėngjes pėr t’ia filluar punės, ndėrsa kishin dėgjuar gėrhitjen e tij. Ai tashmė ballafaqohet me akuzė gjyqėsore dhe mund tė dėnohet deri nė 2.000 funte.

Gibbons ishte nė pushime nė ski-qendrėn Bansko dhe kishte humbur rrugėn pėr nė hotel, pasi ishte dehur pėr merak me shoqėrinė e tij nė njė lokal nate. Ai ka hyrė nė shitoren e mobileve duke e hapur derėn me dhunė.

"Ai u tregua kundėrshtues kur policia u pėrpoq ta ngrinte nga shtrati – dhe besojmė se ka qenė i dehur. Iu nevojit goxha do kohė derisa e kuptoi se ku gjendej”, ka thėnė ndėrkaq policia.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:29

Burgoset zogu pėr shkak tė fyerjeve

Njė zog i llojit mynah ėshtė dėnuar me 15 ditė burg, nė njė kopsht zoologjik, pėr shkak se kishte ofenduar vizitorėt. Zogu 8-vjeēar me emrin Mimi, ėshtė vendosur nė njė kafaz tė izoluar nė kopshtin Yuelishan Park, nė qytetin Changsha, pas ankesės sė njė vizitori.

Ky zog ka qėndruar nė kafaz tė errėt, ku ka dėgjuar shprehje njerėzore pėrplot mirėsjellje – me qėllim qė ta pėrmirėsonte sjelljen dhe shprehjet e tij.

"Unė luaja mė tė, kur mė tha papritur: ‘Je njeri i marrė", ka thėnė turisti Du, pėr Chongqing Evening News. "Po ashtu mė quajti edhe njeri i shėmtuar”, ka shtuar ai.

Zėdhėnėsi i kėtij kopshti ndėrkaq ka shpjeguar se, kur Mimi ofendon dhe flet fjalė tė ndyta, ata nuk e ushqejmė atė, por pasi t’i bindet urdhrave, i lėshojmė incizime me shprehje tė mirėsjelljes.

Sipas zyrtarėve tė kėtij kopshti, Mimi, qė i takon llojit tė zogjve qė janė imitues tė shkėlqyer tė njerėzve, tashmė ka ndėrruar shprehinė dhe i pėrshėndet vizitorėt me mirėsjellje. "Shpresojmė qė turistėt tė mos e mėsojnė atė sėrish tė shajė”, ka thėnė zėdhėnėsi i kėtij kopshti zoologjik.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:29

27 orė seks pėr qėllime bamirėse

Njė prostitutė nga Kili ka ofruar 27 orė seks pėr njerėzit, vetėm e vetėm pėr ta ndihmuar njė organizatė tė madhe bamirėse tė shtetit, gjatė njė manifestimi pėr mbledhjen e fondeve.

Maria Carolina gjatė natės ėshtė shndėrruar nė personin mė tė famshėm tė vendit, qė njihet si shtet konservator i besimit tė krishterė – pasi qė ishte lajmi kryesor nė tė gjitha edicionet e lajmeve.

Ajo madje ėshtė ftuar edhe nė shumė emisionet televizive pėr shkak tė ofertės sė saj tė pazakonshme, respektivisht 27 orėve tė seksit, qė do tė duhet tė fillonin tė premten nė mbrėmje.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:30

Unė e mora mishin, me fat Krishtlindjet

Njė hajn australian ka vjedhur 16 tonė proshutė dhe mish nga njė shtėpi e mallrave nė Sydney, duke lėnė pas vetes njė mbishkrim falėnderues nė mur: "Ju faleminderit, me fat Krishtlindjet".

Hajni kishte depėrtuar nė kėtė qendėr tregtare pėrmes njė vrime, tė cilėn e kishte hapur nė mur dhe prej nga, gjatė tė shtunės dhe tė dielės, kishte nxjerrė sasinė e mishit nė vlerė prej 100 mijė dollarėve australian, ka bėrė tė ditur policia e kėtij qyteti.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:31

`slika` Richie dhe i fejuari i saj zhvendosen nė Australi?

Nicole Richie dhe i fejuari i saj, frontmeni i grupit, "Good Charlotte", Joel Madden dėshirojnė tė blejnė patundshmėri nė Australi, bėjnė tė ditur mediat amerikane.
Madden dėshiron tė kalojė nga tre muaj ēdo vit nė Gold Coast tė Australisė sė bashku me Richien, e cila ėshtė shtatzėnė me fėmijėn e saj tė parė.

Madden, i cili performoi atje gjatė javės sė kaluar, ka thėnė: “Njerėzit na thonė ‘si arrini tė kaloni aq shumė kohė atje?’ dhe unė vetėm ju them se ėshtė vendi mė i mirė nė botė”.

“Duhet tė shoh sė shpejti edhe njė vend, njė zonė tė bukur. Mėnyra e tė jetuarit atje ėshtė e ēmendur”, ka shtuar ai.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:32

`slika` Mendes, pishman pse puthja me Deppin nuk ka zgjatur mė shumė

Aktorja e Hollywoodit me prejardhje kubane, Eva Mendes, siē ka thėnė pak mė herėt pėr gazetarė, ėshtė e inatosur me veten, pse nuk e ka shfrytėzuar nė tėrėsi rastin qė iu ka ofruar gjatė xhirimit tė filmit "Once Upon A Time In Mexico", nė tė cilin ėshtė paraqitur sė bashku me Johnny Deppin.
Mendes nė filmin e pėrmendur, nė fakt, e ka pasur rastin tė puth yllin hollywoodian pėr tė cilin thotė se, mė herėt, e ka pasur pjesė tė ėndėrrimeve tė saja. Mendes thotė se, shumė herė ka xhiruar skena dashurie, por ajo pėr tė cilėn ka mė sė shumti inat ėshtė pikėrisht skena e xhirimit me Deppin tėrheqės.

"Ky ka qenė rasti i parė qė kam punuar me aktorin, nė tė cilin kam qenė bukur e dashuruar si vajzė e re", ka thėnė Eva, e cila ėshtė pishman pse nuk ėshtė munduar qė puthja tė zgjasė pak mė gjatė. Edhe pse nga tė gjitha skenat seksi tė cilat i ka xhiruar deri mė tani, skenėn mė tė mirė e ka cilėsuar atė Joaquin Phoenix, nė filmin "We Own The Night".

Aktorja, nė fakt, ėshtė munduar qė gjatė xhirimeve tė skenave seksi me Phoenixin, tė mos ketė nė vete asnjė lloj parfumi, pasi qė ai disa ditė para fillimit tė xhirimeve kishte thėnė qė te njė grua nuk ka qejf tė ndjejė asnjė lloj arome, posaēėrisht jo aromė luleje. "Hundėt e disa njerėzve janė mė tė vėrtetė tė ndjeshme", ka komentuar aktorja.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:32

Pavarotti vdiq me 24 milionė dollarė borxh

Ylli i operės, Luciano Pavarotti, kishte borxh 24 milionė dollarė, nė ditėn kur vdiq para pak kohėsh, kanė bėrė tė ditur mediat italiane. Legjenda e muzikės botėrore, i cili vdiq muajin e kaluar nga kanceri nė pankreas, nė moshėn 71-vjeēare, kishte 14 milionė shpenzime tė tejkaluara bankare dhe rreth 10 milionė dollarė patundshmėri nėn hipotekė nė njė bankė nė Bolonjė.

Mė herėt mediat kanė spekuluar se Pavarotti kishte lėnė rreth 400 milionė dollarė nė testamentin e tij, shumė qė kishte shkaktuar betejė gjyqėsore nė mes tė gruas sė tij tė dytė, Nicoletta Mantovani, dhe tre fėmijėve tė tij – rreth asaj se kujt i takonte kjo pasuri.

Sipas raporteve tė mėhershme mediale, ėshtė thėnė se, pasuria e tenorit tė famshėm do tė ndahet nė mes tė gruas sė tij tė dytė dhe tri vajzave tė tij, mirėpo sipas gazetės italiane La Republica, beteja rreth pasurisė sė tij nuk do tė jetė aq e madhe, pasi qė nuk ekziston pasuria prej 200 milionė funtesh, siē ėshtė raportuar mė herėt.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:32

Zajmina e dashuruar deri nė veshė

Dėshiron tė jetė gjithmonė e veēantė, duke dashur tė vijė nė sytė e publikut si njė femėr plot shije dhe ekstravagancė. Prej 9 muajsh ėshtė shumė e lumtur me tė dashurin e zemrės Arturin, me tė cilin shprehet se po pėrjeton njė lidhje shumė tė qėndrueshme.

Kėngėtarja Zajmina Vasjari, nė njė intervistė pėr “Blutooth’, ka treguar pėr njohjen, dashurinė dhe detajet e lidhjes me Arturin, djalin qė jeton mes Spanjės dhe Shqipėrisė.

Kėngėtarja seksipile ka thėnė se dashuria e saj me Arturin ka filluar para nėntė muajsh. “Po, po bėjmė gati nėntė muaj. Jemi shumė tė lumtur bashkė. Me Arturin nė fakt jam lidhur para 3 vjetėsh por vetėm nėntė muaj mė parė u lidhėm ku lindi dhe dashuria”, ka thėnė ajo.

Fakti qė ai jeton nė Spanjė, sipas saj, i ka penguar pak gjėrat. “Momentalisht ai ndodhet nė Shqipėri. Do ketė edhe njė kohė tė shkurtėr shkėputje dhe mė pas do tė vijė pėrfundimisht kėtu”, ka shpjeguar Zajmina.

E pyetur nėse kanė ndonjė plan tė afėrt pėr t’u fejuar, kėngėtarja ka thėnė: “Edhe pse prindėrit dhe familjet tona janė nė dijeni tė lidhjes tonė nuk mendoj akoma se ėshtė momenti i duhur. Tė bėsh tė ditur dashurinė tėnde nuk ėshtė pak, ēka do tė thotė se gjėrat janė drejt asaj rruge”. Fillimisht, ajo ka thėnė se dėshiron tė mbaroj shkollėn e mė pas tė mendoj pėr fejesėn.

“Kam kohė, nuk ėshtė e thėnė qė njeriu tė fejohet pėr tė jetuar mė mirė lidhjen e tij, rėndėsi ka qė ne jemi mirė dhe dashurinė tonė e dinė tė gjithė tashmė. Jeta ka shumė tė papritura dhe nuk i dihet shumė pengesave. Dėshira ime do tė ishte qė me Arturin tė jem deri nė fund”, ka shtuar ajo.

E reja e fundit nė karrierėn e Zajminės ėshtė njė kalendar fotografik. Nė 12 faqet e kalendarit Zajmina do tė shfaqet me 12 profesione tė ndryshme, si mjeke, punonjėse zjarrfikėse etj. Ndėrkaq sė fundmi po punon pėr njė kėngė e cila do tė shoqėrohet me klip.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:33

Mendes, pishman pse puthja me Deppin nuk ka zgjatur mė shumė

Aktorja e Hollywoodit me prejardhje kubane, Eva Mendes, siē ka thėnė pak mė herėt pėr gazetarė, ėshtė e inatosur me veten, pse nuk e ka shfrytėzuar nė tėrėsi rastin qė iu ka ofruar gjatė xhirimit tė filmit "Once Upon A Time In Mexico", nė tė cilin ėshtė paraqitur sė bashku me Johnny Deppin.

Mendes nė filmin e pėrmendur, nė fakt, e ka pasur rastin tė puth yllin hollywoodian pėr tė cilin thotė se, mė herėt, e ka pasur pjesė tė ėndėrrimeve tė saja. Mendes thotė se, shumė herė ka xhiruar skena dashurie, por ajo pėr tė cilėn ka mė sė shumti inat ėshtė pikėrisht skena e xhirimit me Deppin tėrheqės.

"Ky ka qenė rasti i parė qė kam punuar me aktorin, nė cilin kam qenė bukur e dashuruar si vajzė e re", ka thėnė Eva, e cila ėshtė pishman pse nuk ėshtė munduar qė puthja tė zgjasė pak mė gjatė. Edhe pse nga tė gjitha skenat seksi tė cilat i ka xhiruar deri mė tani, skenėn mė tė mirė e ka cilėsuar atė Joaquin Phoenix, nė filmin "We Own The Night".

Aktorja, nė fakt, ėshtė munduar qė gjatė xhirimeve tė skenave seksi me Phoenixin, tė mos ketė nė vete asnjė lloj parfumi, pasi qė ai disa ditė para fillimit tė xhirimeve kishte thėnė qė te njė grua nuk ka qejf tė ndjejė asnjė lloj arome, posaēėrisht jo aromė luleje. "Hundėt e disa njerėzve janė mė tė vėrtetė tė ndjeshme", ka komentuar aktorja.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:33

Jamie Foxx: Mė duhet tė punoj shumė

Jamie Foxx duhet tė provojė shumė mė shumė se aktorėt e tjerė tė filmave, sepse ai nuk njihet si yll. Pėrkundėr qė ka fituar ēmimin Oscar, Foxx kėmbėngul qė adhuruesit e filmave ende nuk shkojnė nė kinema vetėm pėr ta parė atė.

"Will Smith – ai mund tė jetė nė njė film i shtrirė nė bari dhe njerėzit do tė shkonin pėr ta parė, sepse e ndjek prapa kjo ēėshtja e tė qenit yll. Sa pėr mua, unė duhet tė punoj ende nė tė. Kur keni llojin e suksesit tim, atėherė njeriu duhet tė jetė gjithmonė pjesė e asaj loje", ka thėnė Foxx.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:34

`slika` Travolta ofron aeroplanin privat pėr Spice Girls
Aktori i njohur John Travolta, thuhet se ka ofruar t’i pilotojė pėrgjatė Atlantikut vajzat e grupit Spice Girls me anė tė aeroplanit tė tij privat, kur ato tė fillojnė turneun e tyre botėrorė.
Ylli i filmit “Pulp Fiction”, i cili dėshiron tė luajė rolin e pilotit pėr bendin e ribashkuar, ka thėnė, “Duket njė ide e shkėlqyeshme. Ata nuk bėjnė gjėra gjysmake”.

Travolta, i cili ėshtė pilot i certifikuar dhe ka nė pronė tė tij pesė aeroplanė, ka shtuar: “Kam pilotuar qė nga viti 1974 kur kam bėrė fluturuesin e parė timin me krahė. Ēdo pjesė e tė ardhurave tė mia shkonte nė mėsimet pėr tė drejtuar aeroplanin”.

Edhe raperi P. Diddy mė herėt gjatė kėtij muaji kishte dhuruar autobusė tė blinduar nė vlerė prej 6 milion eurosh pėr vajzat.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   Di 12 Feb 2008, 19:34

`slika` Theron emėrtohet "femra mė e bukur e gjallė"

Charlize Theron ėshtė votuar si “femra mė e bukur e cila ende jeton��?, nė njė votim tė magazinės Esquire. Fituesja e ēmimit Oskar prin para aktoreve tė tjera si, Jessica Biel, Scarlett Johansson dhe Angelina Jolie.
Charlize, ka thėnė se pamja e saj nuk i ndihmon gjithmonė pėr tė marrė vendimet e duhura, kur ėshtė fjala pėr karrierėn e saj.

Duke folur pėr filmin “Reindeer Games” i cili u paraqit dobėt nė treg, ajo ka thėnė: “Ai ishte i keq, film mjaft i keq. Por, duke menduar se filmi mund tė thithet, vendosa tė punoj me John Frankenheimer. Nuk e
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
Gesponserte Inhalte
BeitragThema: Re: ViiiiiiiiiiPPPP   

Nach oben Nach unten
 
ViiiiiiiiiiPPPP
Nach oben 
Seite 2 von 3Gehe zu Seite : Zurück  1, 2, 3  Weiter

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: