AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Ariana Cena – njė shqiptare imazh i firmave Nike dhe Puma

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Ariana Cena – njė shqiptare imazh i firmave Nike dhe Puma   Mo 11 Feb 2008, 21:47

Ariana Cena – njė shqiptare imazh i firmave Nike dhe Puma
Nuk janė pak, por shumė emra djemsh e vajzash tė reja shqiptare, qė sot janė bėrė imazhe tė disa kompanive prestigjioze kudo nė bote. Mė e fundit prej tyre ėshtė Ariana Cena.
Ndonėse ka lindur nė Kosovė, ajo jeton prej vitesh nė Gjermani dhe ka mundur qė tė ndėrtojė atje njė karrierė qė ēdo bashkėmoshatare e saj do ta kishte zili.

Ne vitin 2002 ajo nisi hapat e parė nė fushėn e modelimit. Ftesa i erdhi krejt papritur nga njė fotograf, i cili e ndihmoi tė realizonte njė set tė plotė fotografish pėr firmėn "C&A".

Pas kėsaj Ariana bashkėpunoi me fotografė tė ndryshėm nė Gjermani, duke punuar pėr firmat "Nestle", "Skechers", "Ramazzotti", "LG Model Contest" dhe sė fundi ka nėnshkruar kontratėn pėr markat e njohura sportive "Puma" dhe "Nike", njofton gazeta Korrieri.

Ariana ėshtė bėrė e njohur nė Shqiperi pėrmes pjesėmarrjes si konkurrente kėngėtare nė edicionin e katėrt tė "Top fest", ndėrsa shumėkush nė Kosove e identifikon atė si vajzėn bukuroshe qė ka kėrcyer nė klipin e Big Mamės me titull, "Video seksi".
[b]
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Ariana Cena – njė shqiptare imazh i firmave Nike dhe Puma
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: