AlbaRadio.ch
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.
AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  SuchenSuchen  Neueste BilderNeueste Bilder  AnmeldenAnmelden  LoginLogin  

 

 Ahmeti: Zgjedhje në korrik ose shtator 2008

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

Mr_Montana


Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

Ahmeti: Zgjedhje në korrik ose shtator 2008 Empty
BeitragThema: Ahmeti: Zgjedhje në korrik ose shtator 2008   Ahmeti: Zgjedhje në korrik ose shtator 2008 Icon_minitimeDo 14 Feb 2008, 14:51

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, në një intervistë për televizionin Kanal 5 deklaroi se në Maqedoni duhet të organizohen zgjedhje të parakohshme, pasi që të merret ftesa pozitive në Samitin e NATO-s.
“Unë mendoj që nëse ne kemi ftesë pozitive në Samitin e NATO-s në Bukuresht krijohen kushte të mira për zgjedhje të parakohshme. Por, jo zgjedhje lokale dhe presidenciale, sepse tani situata është mjaft e ngarkuar”, theksoi Ahmeti.

Sipas tij, muajt më të pranueshëm për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme janë korriku apo shtatori i vitit 2008. Ai nuk përjashton mundësinë për koalicionin me VMRO-DPMNE-në e kryeministrit Nikolla Gruevski.

“Unë sigurisht që e thash më herët, unë pranoj të jem në një qeveri me Nikolla Gruevski, pasi të dalim në zgjedhje, qofshin të parakohshme ose të rregullta. Mbetem me qëndrimin parimor, sepse është në të mirë të vendit, partitë fitimtare duhet ta respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve dhe ta marrin përgjegjësinë ato”, theksoi kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti. /INA/
Nach oben Nach unten
 
Ahmeti: Zgjedhje në korrik ose shtator 2008
Nach oben 
Seite 1 von 1
 Ähnliche Themen
-
» php Designer 2008 v6.0.1.2
» WebCamXp Pro 2008
» McAfee VirusScan Plus 2008 2.0.155.0
» Horoskopi - E Merkur - 13.02.2008
» Horoskopi - E Ejte - 14.02.2008

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Politik-
Gehe zu: