AlbaRadio.ch
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.
AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  SuchenSuchen  Neueste BilderNeueste Bilder  AnmeldenAnmelden  LoginLogin  

 

 Hewlett-Packard riciklon gëzhojat e ngjyrave

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

Mr_Montana


Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

Hewlett-Packard riciklon gëzhojat e ngjyrave Empty
BeitragThema: Hewlett-Packard riciklon gëzhojat e ngjyrave   Hewlett-Packard riciklon gëzhojat e ngjyrave Icon_minitimeDi 12 Feb 2008, 17:38

Gjatë vitit të kaluar Hewlett-Packard (HP) ka prodhuar më shumë se 200 milionë gëzhoja për ngjyra nga materialet e ricikluara. Më së shumti janë përdorur shishet e vjetra të ujit, dhe me këtë i është kryer një shërbim i madh mjedisit.
Kompania për përpunimin e gëzhojave të ngjyrës ka përdorur mbi dymijë e pesëqind tonë të plastikës së ricikluar, njoftojnë nga HP.

Kompania me bazë në Palo Alto të Kalifornisë planifikon të përdorë më së paku pesë mijë tonë të plastikës së ricikluar gjatë këtij viti.

"HP ka punuar pesë vjen në recetën për shfrytëzimin e ambalazheve që kthehen për përpunimin e gëzhojave për ngjyrë të cilat përmbushin të gjitha standardet e sotme", ka thënë Ken Fleming, drejtor i marketingut.

Sipas tij, gëzhojat e ngjyrave përbëhen së paku prej 70% të plastikës së ricikluar, derisa disa prej tyre janë të përpunuara në tërësi.
Nach oben Nach unten
 
Hewlett-Packard riciklon gëzhojat e ngjyrave
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Lajme-
Gehe zu: