AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Austausch | 
 

 Vicaaa... / Witze...

Vorheriges Thema anzeigen Nächstes Thema anzeigen Nach unten 
AutorNachricht
RaP_3rAnzahl der Beiträge : 50
Alter : 27
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Vicaaa... / Witze...   Mo 04 Feb 2008, 14:26

MhH.. hajt kush po m shti mas shumti me kesh? HaHaHa..

Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
``BuuJJaaR``Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Vicaaa... / Witze...   Di 05 Feb 2008, 17:42

[b]Xhepi
Njoni shkon cullak en kafe dhe kur t’vjen kamarieri edhe masi qe ta merr porosin nuk ja dan syt.

- Shka mi ki hap syt? – e vet ky tipi cullak.

- Jo viq pet kqyri ku muNesh mi pas paret.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Vicaaa... / Witze...   Di 05 Feb 2008, 17:42

magjupja

Shkon nje magjupe per te lindur , motra qe i jep ndihme magjupes yf yf qfare ere po te vjen , magjupja ne dhimte e veta qohet edhe i thot e pse ske shku me punu ne lulishte po po punon ne piqkishte
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
RoCk3rAnzahl der Beiträge : 202
Alter : 26
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Blondinaaa   Mi 06 Feb 2008, 00:32

Pse Biondina Kur Bon Dush e Len Deren Hapun?
-Per Mos Me Kqyr Naikush Prej Birės Qelsit:P

Pse Biondina Kur T`del Para Semaforit Ja Nis Me Kcy?
- Sepse Mendon Se Osht Ne Diskotek:P
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Vicaaa... / Witze...   Mi 06 Feb 2008, 00:38

Del nona me djalin 5 vjet ne park
dhe ki djali e sheh ni gru shtatzan
dhe e vet nonen, oj none qa ju ka
fry bre qasaj grus barku, ajo i thot
po ka pi djali jem shum uj
ki djali thot ishalla qaj djali ne bark
t'saj din me notu.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
njomzaAnzahl der Beiträge : 13
Alter : 27
Ort : zürich
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: bjondinat   Do 07 Feb 2008, 11:14

dy bjondina te pprit autobusin
njona e pyet tjetren
_cilin bus je te prit ti?
ajo pergjegjet
_une busin numer 5 po ti?
kjo i thot
_uen busin numer 3
pas pakes vjen autobusi me numer 53
ato thojn o sa mir po mujshim me udhtu bashk sot
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
njomzaAnzahl der Beiträge : 13
Alter : 27
Ort : zürich
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Vicaaa... / Witze...   Do 07 Feb 2008, 11:25

Dy bjondina tu prit te durte e gjenetit mas vdejkes.
e para e pyete tjetren:
-qysh ki vdekur ti?
-kam vdekur e ngrime
-ah sa kesh ! e qysh eshte me vdekur e ngrim?
-keq eshte ja nis nerth dridhesh nuk i nin gishtat dikura je shum e qet si me flejt.
-po ti qysh ki vdekur?
- ah une kam vdekur prej 1 sulm ne zemer.kisha dyshim qe po me tradhton burri e nje dite u ktheva ne shtepi para kohes e pash burin tem te kqyr televizorin.. vrapova te dhoma flejtes nuk ish kan kerkush,pastaj ne podrum as aty nuk ish kan kerkush. vrapo va nalt 2 kat edhe aty kerkush kur varpona edhe per ne tavan po ala pa mri pata sulm ne zemer edhe vdeka!
kjo tjetra i thet:
oooo sa keq ! me pas kqyr ne friz, ishim kan te dyjat gjall tasht!
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
coachAnzahl der Beiträge : 64
Alter : 33
Ort : Buchs SG | Preshava-CiTy
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Vicaaa... / Witze...   Do 07 Feb 2008, 12:30

jo valla per vica ose Witze jam i lisht une me falni hahhaha...
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.aLbaradio.cH & http://forum.albaradio.ch/
teut@Anzahl der Beiträge : 10
Anmeldedatum : 06.02.08

BeitragThema: Re: Vicaaa... / Witze...   Sa 09 Feb 2008, 20:17

Babi mundohej me i shpjegu djalit tė vogėl se po presin njė bebe edhe i thot: mami dhe unė do tė porisosim nji bebe , qka kishe pas ti dėshir me tė pru lejleku nji vlla apo nji motėr?
Djali: Pse babi ctė duhet lejleku kur e mamin kaq te bukur nė shtėpi?!Dy lejlek ne deg tė pemės shiqojn nga jasht nė nji dhomė tė fjetjes nji qift bashkshortor. njėri nga lejlekėt thot: qyre cfar pisash jan njerzit , kqyri cka bajn pastaj na e lan fajin neve!
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
Mr_MontanaAnzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Re: Vicaaa... / Witze...   Mo 11 Feb 2008, 18:11

Kam gati 40 vjet, dhe s`kam femen. Nuk po mė len gruja!

Zemrėn e kam n`Kosovė, kryt e kam qu n`vend ma tė sigurt.

Nėse doni me lonė femnen, lejeni te unė.

Shumė femra po kanė qejf, me flejt me mu, po mu s`po m`merr gjumi!

Spo di, ēka je ka pėrdor pėr me qen kaq gllup, por e di, qė po funksionon super. Kur tė gjithė mendonin njejt - po del qė s`po mendonin shumė.

Hajnat dhe kirurgėt i bajnė dorėzat, mos me i lanė shenjat.

Mjekėsia ka pėrparu aē, qė praktikisht, as njė njeri s`ėshtė i shėndosh.

Detin garant e ka bo naj femer! Ka qit shum kryp!

Ēka ėshtė ma keq - mos dija, a mos interesimi? S`po di, as qė po me intereson!

Mos i mėshoni ka**t, se dorėn po e boni pi**, e ka**n budall.

Pse me hi n`jetė, kur prej atyhit, kurrkush gjallė s`ka dal!

Nuk keni nevoj mo, me kontrollu ujin n`ker. Uji ju vjen me benzin!

Kur tė gjith po i mbyllim sytė, normal qe ka me na u bo terr Nėse jeni krejt ditėn aktiv si bleta, punoni si kali, e nė mramje jeni lodhshėm si qeni. Konsultohuni me veterinarin, ekziston mundėsia qė jeni magar.

Unė s`po tutna me fluturu me aeroplan, po tutna me u rrxu. Populli me tri fe, shumė letė e gjen edhe najė Zot

Virgjine nuk bohesh, po mbetesh

N`shoqni hina i menēėm, por dola gllup.

Edhe unė kam qen n`mal -- me pre dru.

Fallcat nuk kanė faj, origjinali ja ka nis i pari.

Edhe Llesi u kthy te shtėpia – e ti, ēka po pret?

Kurrė nuk i kam njek femrat. Unė i pritsha me kalu.

Ju tregojsha, qe kjo nuk ka me na qu kėrrka. Qe tash, erdhėm!

Mos e kqyrni televizionin, po kqyrni femit.

Nuk ka mbet as njė lidhje, krejt o palidhje. Populli me tri fe, shumė letė e gjen edhe najė Zot

Virgjine nuk bohesh, po mbetesh

N`shoqni hina i menēėm, por dola gllup

Edhe unė kam qen n`mal -- me pre dru.

Fallcat nuk kanė faj, origjinali ja ka nis i pari.

Edhe Llesi u kthy te shtėpia – e ti, ēka po pret?

Kurrė nuk i kam njek femrat. Unė i pritsha me kalu.

Ju tregojsha, qe kjo nuk ka me na qu kėrrka. Qe tash, erdhėm!

Mos e kqyrni televizionin, po kqyrni femit.

Nuk ka mbet as njė lidhje, krejt o palidhje. Kur u ktheva n`Kosovė, e kuptova qė nostalgjia ishte zgjedhja ma e mirė.

Ma kanė instalu kablloviken te shpia, po nuk po ma rrok programin e qeveris.

E kisha nis edhe unė najė biznis, po mu m`kapin menjiher.

ZOTI I RUAN SHQIPTARET - por pėr experimente.

NJERZ, BLENI TOKĖ, SE NUK PRODHOHET MO!
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
RaP_3rAnzahl der Beiträge : 50
Alter : 27
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Re: Vicaaa... / Witze...   Do 14 Feb 2008, 14:33

Hashimi ne shkoll i kish pas tre 1-sha edhe kish pas ngel.
Kur shkon n shpi, baba e pyet, ne cilen land e ke pas 1sh?


Hashimi: Nė Shqip, Matematik, edhe Histori..

Babai: E qysh e morre 1sh n matematik?

Hashimi: Po ja filloj Mesuesja mpyeti, sa bejn 2 x 3.. un i thash 6 . Tani m veti sa bajn 3 x 2.. i thash, QASI HAMAMI.. ma vnoj 1sh.

Babai: Po nė Histori?

Hashimi: po ja filloj arsimtarja e histories mem pyet me nota edhe me pyeti se kush e ka vra ALI PASH TEPELENEN.. un i thash se, NUK JAM SHPIUN !! edhe ajo ma vnoj 1sh..

Babai: e Nė Shqip?

Hashimi: O bab, arsimtarja e shkrujti nje fjali ne tabel: Erta shetit naten.
Edhe me pyeti mua, QKA ESHT ERZA NE FJALI.. un i thash se ėsht RRESPI.. ajo me pyeti pse rrespii??
un i thash, sepse shetitet NATEN! .. edhe ajo ma nguli 1sh..
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
Gesponserte Inhalte
BeitragThema: Re: Vicaaa... / Witze...   

Nach oben Nach unten
 
Vicaaa... / Witze...
Vorheriges Thema anzeigen Nächstes Thema anzeigen Nach oben 
Seite 1 von 1
 Ähnliche Themen
-
» Witze Thread
» Chuck Norris Witze
» Dr. Samselts Emotionen
» Deine Mudda Witze
» Witzestunde!!!

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Argėtim / Unterhaltung-
Gehe zu: