AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Ahmeti: Zgjedhje nė korrik ose shtator 2008

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Ahmeti: Zgjedhje nė korrik ose shtator 2008   Do 14 Feb 2008, 14:51

Kryetari i BDI-sė, Ali Ahmeti, nė njė intervistė pėr televizionin Kanal 5 deklaroi se nė Maqedoni duhet tė organizohen zgjedhje tė parakohshme, pasi qė tė merret ftesa pozitive nė Samitin e NATO-s.
“Unė mendoj qė nėse ne kemi ftesė pozitive nė Samitin e NATO-s nė Bukuresht krijohen kushte tė mira pėr zgjedhje tė parakohshme. Por, jo zgjedhje lokale dhe presidenciale, sepse tani situata ėshtė mjaft e ngarkuar”, theksoi Ahmeti.

Sipas tij, muajt mė tė pranueshėm pėr organizimin e zgjedhjeve tė parakohshme janė korriku apo shtatori i vitit 2008. Ai nuk pėrjashton mundėsinė pėr koalicionin me VMRO-DPMNE-nė e kryeministrit Nikolla Gruevski.

“Unė sigurisht qė e thash mė herėt, unė pranoj tė jem nė njė qeveri me Nikolla Gruevski, pasi tė dalim nė zgjedhje, qofshin tė parakohshme ose tė rregullta. Mbetem me qėndrimin parimor, sepse ėshtė nė tė mirė tė vendit, partitė fitimtare duhet ta respektojnė vullnetin e shumicės sė qytetarėve dhe ta marrin pėrgjegjėsinė ato”, theksoi kryetari i BDI-sė, Ali Ahmeti. /INA/
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Ahmeti: Zgjedhje nė korrik ose shtator 2008
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Politik-
Gehe zu: