AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Putin: Mbėshtetja pėr pavarėsinė e Kosovės, e pamoralshme dhe e kundėrligjshme

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Putin: Mbėshtetja pėr pavarėsinė e Kosovės, e pamoralshme dhe e kundėrligjshme   Do 14 Feb 2008, 14:43

Pėrkrahja pėr shpalljen e njėanshme tė pavarėsisė sė Kosovės ėshtė e pamoralshme dhe e kundėrligjshme, ka deklaruar tė enjten presidenti i Rusisė, Vladimir Putin.
"Tėrėsia territoriale e shteteve ėshtė e pėrcaktuar me parimet themelore tė sė drejtės ndėrkombėtare - ekziston Rezoluta 1244 e Kėshillit tė Sigurimit tė Kombeve tė Bashkuara e cila flet pėr tėrėsinė territoriale tė Serbisė - dhe tė gjithė anėtarėt e KB-sė duhet t’i respektojnė kėto zgjidhje”, ka deklaruar Putin nė njė konferencė pėr media nė Moskė.

Duke “u angazhuar” pėr respektimin e parimeve unike, Putin, sipas Tanjugut, i ka pyetur evropianėt se - “a nuk iu vije turp qė pėr ēėshtjet e njėjta, nė rajone tė ndryshme tė botės, qaseni me standarde tė dyfishta?”
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Putin: Mbėshtetja pėr pavarėsinė e Kosovės, e pamoralshme dhe e kundėrligjshme
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Politik-
Gehe zu: