AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Marseille dhe Werder shėnojnė fitore bindėse

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Marseille dhe Werder shėnojnė fitore bindėse   Do 14 Feb 2008, 14:36

Ekipi i shqiptarit Lorik Cana, ka shėnuar fitore prej 3-0 nė ndeshjen e parė tė Kupės UEFA, si nikoqir i Spartak Moskės, derisa me po tė njėjtin rezultat ka fituar edhe Werder Bremen ndaj Bragės.
Ekipi rus qė ishte mysafir i Marseillet, u mbajt mirė nė pjesė tė parė, por pjesa e dytė dėshmoi se francezėt ishin ekip mė i mirė. Goli i parė i vendasve erdhi pėrmes Cheyrou (62’), ndėrsa shumė shpejt u pasua nga njė gol tjetėr i shėnuar nga Taiwo (68’). Niang vulosi rezultatin 12 minuta para fundit tė ndeshjes (79’).

Edhe Werder Bremen ka shėnuar fitore, megjithėse ca me fat, ndaj portugezėve tė Bragės. Tre golat e vendasve i shėnuan Naldo (4’), Jensen (27’) dhe Almeida, nė kohėn shtesė tė ndeshjes (90’). Por mysafirėt kishin dy penalti, dhe qė tė dyja u humbėn nga Linz (10’) dhe Jorginho (36’), duke i lejuar ekipit gjerman njė avantazh mjaft pozitiv edhe pėr ndeshjen e kthimit.

Nga ndeshjet tjera tė sė mėrkurės, fitore ka shėnuar edhe Everton si mysafir i ekipit Brann, derisa Villarreal ėshtė mposhtur me rezultat minimal 1-0 nė fushė tė ekipit rus Zenit.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Marseille dhe Werder shėnojnė fitore bindėse
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: ,, Sport ,,-
Gehe zu: