AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Milan humb Ronaldon, pėr pak edhe ndeshjen

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Milan humb Ronaldon, pėr pak edhe ndeshjen   Do 14 Feb 2008, 14:36

Ronaldo ka pėsuar dėmtim tė rėndė nė kėmbėn e djathtė gjatė barazimit tė Milanit ndaj Livornor me rezultat 1-1 dhe do tė pėrballet me qėndrim nėntėmujor jashtė fushe.
Milan ka konfirmuar lėndimin e Ronaldos menjėherė pas ndeshjes, tė cilin e pėsoi sapo hyri nė lojė si zėvendėsues nė pjesė e dytė, ndėrsa shpejt ėshtė dėrguar nė spital.

Momenti i lėndimit tė Ronaldos ishte edhe penalti pėr Milanin, tė cilėn mesfushori Andrea Pirlo e shndėrroi nė gol (61’), duke barazuar kėshtu pas golit tė parė tė pėsuar nga Nico Pulzetti dhjetė minuta mė herėt (50’).

Me pikėn e fituar Milan mbledh 37 pikė dhe mbetet nė vendin e pestė, me njė mė pak se vendi i katėrt, qė dėrgon nė Ligėn e Kampionėve dhe ku ndodhet Fiorentina. Livorno mbledh 23 pikė dhe gjendet nė vendin e 14-tė.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Milan humb Ronaldon, pėr pak edhe ndeshjen
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: ,, Sport ,,-
Gehe zu: