AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Google i pėrgjigjet Yahoo-sė dhe Microsoft-it

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Google i pėrgjigjet Yahoo-sė dhe Microsoft-it   Di 12 Feb 2008, 17:38

Pėrkundėr ofertės me peshė prej 45 miliardė dollarėsh tė gjigantit softuerik Microsoft pėr blerjen e Yahoo-sė, Google ka dhėnė pėrgjigjen e tij zyrtare, ku thuhet se bėhet fjalė pėr njė ide potencialisht katastrofike.
Nė njė tekst jashtėzakonisht tė rreptė tė publikuar nė blogun zyrtar tė Googlet, zėvendėskryetari dhe shefi i shėrbimit ligjor tė kėsaj kompanie, David Drummond, ka thėnė se Microsoft po tenton tė vendos pozitėn e vet monopoliste nė tregun e kompjuterėve personal, dhe ka shprehur frikė qė - Microsoft do tė tentojė tė bėj diēka tė ngjashme edhe nė tregun e shėrbimeve online.

Siē pohon Drummond, “Yahoo e Microsoft sė bashku kanė dy portalet mė tė vizituara nė internet. A mund tė ndodhė qė, kombinimi i kėtyre dy portaleve, sė bashku me pozitėn monopoliste nė tregun e softuerėve pėr kompjuterė, tė kufizojė mundėsitė qė shfrytėzuesit tė pėrdorin lirshėm programet konkurrente pėr e-mail, komunikim tė ēastit dhe shėrbime tjera online”?

E qartė, situata megjithatė kėtu ėshtė pak mė ndryshe, sepse Google, sė paku sa i pėrket internetit, ėshtė lojtar dukshėm mė i madh se Microsoft, andaj shtrohet ēėshtja kush ėshtė nė pozitė mė tė mirė pėr t’u bėrė monopolist?
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Google i pėrgjigjet Yahoo-sė dhe Microsoft-it
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Lajme-
Gehe zu: