AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Automjeti mė i lirė nė botė, vjen nė Evropė pas katėr vitesh

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Automjeti mė i lirė nė botė, vjen nė Evropė pas katėr vitesh   Di 12 Feb 2008, 17:30

Tata Nano nė muajin tetor do tė fillojė tė prodhohet nė Indi, ku do tė shitet pėr ēmimin rreth 1.700 euro. Pėr kėtė kemi shkruar edhe mė parė, pėr shkak tė interesimit tė lexuesve, megjithatė ky interesim ka rėnė kur ėshtė bėrė e qartė se Nano nuk i plotėson kushtet pėr importim nė Evropė.
Por sė fundi nga kompania Tata vijnė paralajmėrimet se po punohet nė zhvillimin e trashėguesit tė kėtij modeli, i cili do tė ketė siguri mė tė avancuar, motor mė tė fuqishėm, nė pajtim me tė gjitha normat ekologjike, frena mė tė mirė, si dhe ndryshime vizuale, dhe se ky version do tė arrijė t'i pėrmbushė tė gjitha kushtet evropiane.Pėr ēmimin e lartpėrmendur ende nuk ėshtė thėnė gjė, prandaj mbetet pikėpyetje nėse edhe pas katėr vitesh Tata Nano do tė kėrkohet po aq sa sot.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Automjeti mė i lirė nė botė, vjen nė Evropė pas katėr vitesh
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Lajme-
Gehe zu: