AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Horoskopi Mujor

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Horoskopi Mujor   Di 12 Feb 2008, 16:59

Dashi
Tė lindurit nė shigjetėn e dashit duhet tė jenė shumė tė kujdesshėm gjatė muajit shkurt, pasi qė nuk e kanė pėrkrahjen e yjeve. Nėse dėshironi tė filloni ndonjė biznes tė ri, atėherė shkurti nuk ėshtė muaji ideal, por duhet tė prisni pėr ditė mė tė mira. Kėtė muaj mund ta shfrytėzoni pėr tė projektuar ide dhe plane pėr tė ardhmen e afėrt – qė mund tė jenė shumė tė dobishme. Kujdes mė tė madh duhet tė keni ndaj kolegėve tė punės – mund tė flisni fjalė tė cilat do tė tingėllojnė negativisht tek ata dhe mund tė vijė gjerė tek konflikti i padėshirueshėm. Po ashtu duhet tė keni kujdes se si debatoni me partnerin, pasi qė gjatė kėsaj periudhe, nuk do tė jeni nė gjendje ta kuptoni. Personat e lirė tė kėsaj shenje, e kanė njė javė tė mirė pėrpara, nga 19 deri mė 27 shkurt, kur mund tė njoftojnė persona tė rinj, tė cilėt mė vonė edhe mund tė jenė partnerėt e tyre


Demi
Duhet tė jeni mė tė kujdesshėm nė aspektin financiar – mos jini shumė dorėlirė pasi qė mund tė shpenzoni mė shumė se sa fitoni. Megjithatė, para se gjithash duhet tė analizoni situatėn dhe tė pajtoheni me vetveten - nėse do tė vazhdoni karrierėn aty ku jeni - apo do tė pėrgatiteni pėr ndryshimet e radhės. Prej datės 7 shkurt e tutje, do tė keni mbėshtetjen e yjeve pėr tė filluar ndonjė angazhim tė ri nė biznes. Megjithatė, nervat tuaja mund tė vihen nė pikėpyetje kur bėhet fjalė pėr financa. Shpesh do ta pyesni vetėn nėse ia ka vlejtur qė tė merreni me atė biznes, qė mė shumė ka marrė nga ju, se qė ju ka dhėnė. Sa i pėrket sferės sė dashurisė, ky muaj mund t’ju sjellė harmoni e lumturi. Asgjė nuk e bėn njeriun mė tė lumtur se dashuria – andaj shfrytėzojeni kėtė muaj pėr t’i shprehur ndjenjat tuaja tė thella qė keni pėr partnerin. Po ashtu muaji shkurt mund tė jetė fatlum edhe pėr personat e lirė tė kėsaj shenje – tė cilėt mund ta takojnė personin e ėndrrave.


Binjakėt
Gjatė muajit nė vijim mund tė ballafaqoheni me mospajtime nė punė ose rreth financave. Sigurisht se do ta fajėsoni vetveten pse nuk keni punuar me vėmendje siē ėshtė dashur dhe pse keni nėnshkruar ndonjė kontratė pa e lexuar nė detaje. Gjėrat tė tilla mund t’ju sjellin nė pozita tė palakmueshme gjatė kėtij muaji. Sidoqoftė, prej datės 18 shkurt, gjėrat do tė fillojnė tė normalizohen. Mė shumė kujdes duhet t’iu kushtoni gjėrave tė cilat nė shikim tė parė, mund tė mos duket shumė tė rėndėsishme, por sigurisht se kanė peshėn e vet mė vonė. Gjithashtu duhet tė pėrpiqeni qė tė shmangeni nga mosmarrėveshjet brenda kolektivit tuaj. Edhe nė sferėn e dashurisė do tė keni disa tema qė duhet trajtuar me urgjencė. Prej partnerit do tė kėrkoni qė tė jetė mė i sinqertė me ju dhe do tė dėshironi tė zbuloni ēdo gjė. Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė kenė raste pėr takime dhe njoftime interesante – mirėpo kujdes, zgjidhni vendet ku do t’i njoftoni kėta persona.


Gaforrja
Muaji nė vijim nuk ėshtė gjithaq frytdhėnės nė profesionin tuaj. Nga ju mund tė kėrkohen disa ndryshime me tė cilat ju vėshtirė se mund tė pajtoheni. Nga binarėt e biznesit tė mbarė mund t’ju nxjerrin disa shpenzime tė paparashikueshme. Pėrpiquni qė pas datės 11 shkurt tė mos bėheni shumė agresiv nė punė, ėshtė njė periudhė kur mund tė krijojnė pėrshtypje tė gabuara pėr ju. Pėrpiquni qė mė qetėsi t’i sqaroni problemet dhe do tė kuptoni se ka njerėz tė tjerė qė mund t’ju mbėshtesin nė kolektiv. Do tė shihni se nuk jeni vetėm ju ai qė ofron ndihmė. Nė sferėn e dashurisė mund tė keni konfrontime tė papritura me partnerin. Mund tė gaboni me vlerėsimin tuaj se partneri nuk ka ndjenja – tė gjitha kėto mund t’i sqaroni vetėm me bisedė tė hapur dhe pa dorėza me partnerin. Madje kjo krizė kalimtare mund ta zhvillojė lidhjen tuaj, ta bėj atė mė tė formė, dhe t’ju bėj edhe mė tė lumtur dikur. Personat e lirė tė kėsaj shenje shpesh mund tė krijojnė pėrshtypjen se kanė njoftuar njė person ideal nė jetė – por mė vonė do tė binden se kanė mashtruar.


Luani
Pėrpara keni njė kohė qė do t’ju sjellė mjaft ndryshime nė jetė. Ky muaj mund t’ju sjellė shumė fat nė punė, por fillimisht duhet ta pėrgatisni veten pėr ndryshime qė mund tė ndodhin. Para sė tė merrni pėrsipėr ndonjė detyrė, obligim e madje edhe biznes tė ri, duhet tė kalkuloni mirė nėse mund ta kryeni deri nė fund. Gjithashtu duhet tė hiqni dorė nga dominimi nė kolektiv, ose edhe polemikat e panevojshme. Lejoni edhe tė tjerėt tė flasin dhe t’i shprehin lirshėm idetė e tyre – ngase vetėm nė kėtė mėnyrė do tė fitoni poenė tė mjaftueshėm nė kolektiv. Nė sferėn e dashurisė shpesh mund tė ballafaqoheni me ndjenjėn sikur jo gjithēka ėshtė duke shkuar mirė me partnerin. Sa herė qė gjendeni para mosmarrėveshjeve nė lidhjen tuaj intime, pėrpiquni qė pėrmes bisedės tė arrini harmoninė dhe ta forconi lidhjen tuaj. Personat e lirė tė kėsaj shenje kanė synim tė gjejnė njė lidhje serioze, por fatkeqėsisht shumė mė shumė do tė jenė tė prirė qė t’i njoftojnė personat pėr njė aventurė tė rastit.


Virgjėresha
Gjatė muajit nė vijim mund tė ballafaqoheni me njė situatė tė tensionuar nė punė dhe nė profesionin tuaj. Do tė jeni tė gatshėm tė merrni shumėēka mbi supet tuaja, dhe kjo do tė vėrehet sidomos nė periudhėn, 7 deri mė 15 shkurt. Megjithatė, pėrkundėr angazhimeve tė shumta, do tė kuptoni se mund t’ia dilni mbanė tė depėrtoni nė sipėrfaqe, dhe nuk do tė hiqni dot nga angazhimi. Po qė se tregoheni mė tė matur dhe mė tė menēur, atėherė as suksesi nuk do t’ju mungojė, dhe do ta keni rastin tuaj pėr t’u ngjitur sa mė lartė nė hierarkinė e kolektivit. Shfrytėzojini rastet qė do t’ju ofrohen, nuk do tė pendoheni. Duhet tė jeni tė hapur pėr ndryshime – e kundėrta e kėsaj mund t’ju sjellė vetėm dėshpėrim e pakėnaqėsi. Jeta juaj intime kėtė muaj do t’i ngjasojė vallėzimit mbi vullkan. Se a do tė digjeni, apo do tė kaloni fare lehtė mbi kėtė nxehtėsi do tė varet prej asaj, se si do ta shfrytėzoni kohėn me parnerin. Nuk ėshtė koha pėr kritika por pėr aksion dhe shprehje tė ndjenjave tė sinqerta. Pėr personat e lirė tė kėsaj shenje, pėrpara ėshtė njė periudhė qė kėrkon ofensivė – por nuk duhet tė jeni shumė pėrzgjedhės.


Peshorja
Personat e lindur nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje, mund tė ballafaqohen me njė situatė tė tensionuar nė punė, prej datės 13 deri mė 19 shkurt. Kėtė krizė mund ta tejkaloni me pak diplomaci. Ndėrkaq personat e lindur nė dekadėn e dytė dhe tė tretė tė kėsaj shenje, mund tė pėrfitojnė shumė nė aferėn e biznesit, ngase do ta kenė mbėshtetjen e yjeve pėr njė gjė tė tillė. Mbėshtetjen do ta kenė sidomos nga planeti Jupiter, i cili ju jep dritė tė gjelbėr pėr tė nisur njė profesion, respektivisht biznes tė ri, apo ndonjė prezantim publik tė idesė tuaj. Personat tė cilėt janė nė kėrkim tė punės duhet ta shfrytėzojnė kėtė periudhė kur kanė mbėshtetjen e yjeve, pėr t’u hedhur nė kėrkim tė njė vendi tė punės. Sa i pėrket sferės sė dashurisė, duhet tė keni kujdes nė sjellje dhe biseda dhe tė mos krijoni mosmarrėveshje qė do tė mund tė eskalonin situatėn. Tregojani partnerit dėshirėn tuaj me butėsi, pasi qė siē e dini, ai pėrcjellė ēdo lėvizje tuaj. Vetėm kėshtu mund tė fitoni pikė tek partneri juaj. Personat e lirė duhet tė hedhen nė aksion sepse mund ta takojnė personin e jetės, sidomos ata qė kanė lindur nė dekadėn e tretė tė kėsaj shenje


Akrepi
Nuk duhet tė dorėzoheni para vėshtirėsive, edhe pse gjatė kėtij muaji mund t’ju mungojė motivimi pėr punė. Shpesh do tė mendoni sikur asgjė nuk ju ecėn mbarė dhe puna mund t’ju duket monotone. Sidoqoftė, provoni tė hiqni dorė nga angazhimi qė nuk ju sjell dobi materiale – ngase duhet tė dini se edhe ju nganjėherė mund t’ju braktisė fuqia. Po ashtu duhet tė keni kujdes edhe nė kolektiv, pasi qė edhe aty pesimizmi juaj mund tė prishė punė. Mos kritikoni nė kohė tė gabuar, ngase mė vonė mund tė kuptoni se ky veprim ka qenė fatal pėr karrierėn tuaj. Nė sferėn e financave, yjet ju kėshillojnė tė hiqni dot nga kreditė bankare ose udhėtime e fitime tė shpejta, sepse mund tė pendoheni pastaj pėr shumė kohė. Nė sferėn e dashurisė duhet tė tregoheni mė tė matur dhe tė bisedoni me partnerin tuaj – dhe vetėm nė kėtė mėnyrė mund t’i zgjidhni disa probleme qė janė grumbulluar me kalimin e kohės. Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė kenė mundėsi tė tėrheqin gjininė e kundėrt pasi qė do tė jenė jashtėzakonisht tėrheqės nė sytė e tė tjerėve.


Shigjetari
Persona e lindur nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje do tė kenė mundėsi tė mira pėr zhvillimin e biznesit personal ose edhe atij kolektiv. Edhe fillimi i ndonjė biznesi tė ri, ose investimeve kapitale, do t’ju shkojė pėr dorėsh. Gjatė kėtij muaji mund tė arrini shumėēka nėse jeni tė vendosur sa duhet dhe nėse dini t’i shprehni idetė dhe planet tuaja. Keni mbėshtetjen e yjeve pėr njė gjė tė tillė. Personat e lindur nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje, do tė kenė disa vėshtirėsi nė punė, sidomos nė pjesėn e parė tė kėtij muaji. Para se gjithash duhet tė kenė kujdes tė shtuar nė ambientet kolektive ku punojnė, sepse nuk ėshtė kohė e duhur pėr t’i provokuar tė tjerėt – nė kėtė mėnyrė mund tė bėhen pengesė e vetvetes. Shmanguni nga tendencat negative, nga tė cilat mund tė keni pasoja tė padėshirueshme. Nė aspektin e dashurisė do tė keni nevojė pėr afėrsinė e partnerit, mirėpo duhet tė keni se as kjo nuk ėshtė zgjidhje e pėrhershme – punoni mė shumė nė kėtė drejtim.


Bricjapi
Muaji nė vijim mund t’ju sjellė njė periudhė pėrplot lumturi – ngase do ta keni mbėshtetjen e yjeve pėr nj gjė tė tillė, ndėrsa ju duhet ta shfrytėzoni atė. Do tė keni mundėsi qė synimin tuaj ta bėni realitet. Sukseset do tė vijnė sikur tė ishin tė programuara, megjithatė, personat e lindur nė dekadėn e dytė dhe tė tretė tė kėsaj shenje duhet tė jenė mė tė kujdesshėm – jo pse nuk mund tė arrijnė rezultate, por sepse mund tė mashtrohen me premtimet dhe idetė e tė tjerėve, dhe tė marrin drejtimin e gabuar. Kėta persona mė shumė duhet tė besojnė nė idetė dhe aftėsitė e tyre, dhe nė kėtė mėnyrė do tė arrijnė shumė mė shpejt nė sipėrfaqe. Nė sferėn e dashurisė do tė ndesheni me disa lėvizje tė papritura – herė do tė keni nevojė pėr afėrsinė e partnerin, ndėrsa herėn tjetėr tė jeni tė vetmuar. Personat e lirė tė kėsaj shenje nuk kanė mundėsi tė mėdha pėr ndonjė lidhje serioze – por sė paku mund tė testojnė se si duket ajo.


Ujori
Gjatė kėtij muaji yjet ju kėshillojnė tė keni kujdes tė shtuar nė punė dhe tė mos ekspozoheni shumė. Mos tentoni me ēdo kusht tė ngjiteni nė maje, por analizojini projektet tuaja nė detaje, mbase diku mund tė keni gabuar nė pėrllogaritje. Prej datės 19 deri mė 27 shkurt do tė arrini tė bėni pėrmirėsime tė dukshme nė punė dhe t’i riparoni gabimet qė keni bėrė nė tė kaluarėn. Personat e kėsaj shenje qė janė nė kėrkim tė punės, qė nga data 16 e kėtij muaji, do tė kenė mundėsi t’i prezantojnė idetė dhe aftėsitė e veta, e madje edhe tė gjejnė punė. Nė sferėn e dashurisė mund tė kaloni ēaste tė paharrueshme, mirėpo nuk duhet t’i ngatėrroni problemet personale me ato familjare. Personat e lirė tė kėsaj shenje duhet tė jenė mė azhur dhe tė hidhen nė aksion. Mundėsi tė mira do t’ju shfaqen prej datės 14 deri mė 25 shkurt.


Peshqit
Gjatė muajit nė vijim do tė hetoni se nevojitet njė ndryshim nė punė, pėr ta realizuar njė dėshirė qė keni. Provoni tė kontaktoni me personat pėrgjegjės dhe profesionistė prej datės 4 deri mė 11 shkurt – ndėrsa sukseset do tė shpaguhen qė nga data 22 e kėtij muaji. Personat e lindur nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje, kanė njė muaj relativisht tė suksesshėm pėrpara – sidomos kur bėhet fjalė pėr nėnshkrime tė kontratave, qė do tė duhej tė finalizoheshin prej datės 5 deri mė 8 shkurt. Mė pastaj nuk ėshtė mirė tė hyni nė aspektin ligjor tė biznesit sepse mund tė pendoheni. Nė sferėn e dashurisė po ashtu ju pret njė muaj i mbarė, kur edhe mund tė punoni nė realizimin e ėndrrave tuaja dhe krijimit tė ambientit tė pėrbashkėt familjar. Personat e lirė kanė mundėsi ta takojnė personin e jetės – prandaj ėshtė koha pėr aksion.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Horoskopi Mujor
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Horoskopi-
Gehe zu: