AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Publikohet lista e zezė e BE-sė pėr Maqedoninė

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Publikohet lista e zezė e BE-sė pėr Maqedoninė   Mo 11 Feb 2008, 22:18

Publikohet lista e zezė e BE-sė pėr Maqedoninė

Bashkimi Evropian ka publikuar "listėn e zezė" tė reviduar pėr Maqedoninė me emrat e personave qė janė tė padėshirueshėm pėr BE-nė dhe qė paraqesin kėrcėnim pėr paqen nė rajon, njofton agjencia e lajmeve INA.
Nė listėn e kėtij viti tė BE-sė janė hequr dy emra, ndėrsa janė shtuar tre emra tė rinj, me ē`rast numri i pėrgjithshėm arrin nė 17 veta, tė cilėt siē theksohet kanė punuar kundėr Marrėveshjes sė Ohrit, multietnicitetit dhe integritetit territorial tė Maqedonisė.

Nė listėn e zezė tė BE-sė nuk janė ish-gjenerali i njėsisė policore “Luanėt”, Goran Stojkov dhe Ramadan Shiti, i cili u vra nė aksionin policor nė Brodec. Nė listėn e re si emra tė rinj janė shtuar, Habib Ahmeti, i cili kėto ditė ishte nė qendėr tė vėmendjes nga publikimi i njė video-xhirimi nė stacionet e policisė, Fatos Alija dhe Zaim Halili, tė tre tė arrestuar.

Nė listėn e zezė evropiane vazhdojnė tė mbeten deputeti i PDSH-sė, Daut Rexhepi, ish-komandanti i UĒK-sė, Agim Krasniqi, lideri politik i AKSH-sė, Gafurr Adili, Lirim Jakupi, Idajet Beqiri, gjenerali shqiptar Spiro Butka, Xhemail Iseni, Avdil Jakupi, Naser Misimi, Shukri Aliu, Sait Rushiti, Emrush Suma dhe Sami Ukshini.

Bashkimi Evropian pėr ēdo vit e revidon listėn e zezė pėr personat e padėshiruar dhe qė paraqesin kėrcėnim pėr procesin e paqes nė Maqedoni dhe rajon. /INA/
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Publikohet lista e zezė e BE-sė pėr Maqedoninė
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Politik-
Gehe zu: