AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Filmi Juno fiton ēmimin kryesor nė RomaCinemaFest

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Filmi Juno fiton ēmimin kryesor nė RomaCinemaFest   Mo 11 Feb 2008, 22:10

Filmi Juno fiton ēmimin kryesor nė RomaCinemaFest
Komedia pėr adoleshent "Juno" – qė paraqet njė vajzė shtatzėnė e cila provon qė tė gjej njė ēift pėr ta adaptuar foshnjėn e saj – ka fituar ēmimin kryesor nė edicionin e dytė tė "RomaCinemaFest", qė u mbajt tė shtunėn.
Ellen Page (“Hardy Candy”), luan rolin kryesor tė vajzės nga Minnesota, e cila pėrballet me shtatzėni tė padėshiruar por qė mbėshtetjen mė tė madhe e ka nga prindėrit dhe shokėt. Bashkė mė tė nė rolet kryesore paraqiten Jennifer Garner dhe Jason Batemen, ndėrsa filmi ėshtė bėrė me regji tė Jason Reitman.

Lajmi ėshtė pritur me entuziazėm tė madh nga e gjithė ekipi, i cili ishte mbledhur nė auditoriumin kryesor tė kryeqytetit italian “Parco della Musica”. Juria ishte e pėrbėrė nga 50 kineastė qė vinin nga e gjithė Evropa.

Filmi “Juno” po ashtu ka marrė ēmimin e publikut nė “Toronto Film Festival”, nė shtator, ndėrsa premiera e tij nė New York dhe Los Angeles do tė jepet me pesė dhjetor.

Ndėrkaq, kroati Rade Serbedzija ka fituar ēmimin pėr aktorin mė tė mirė nė po kėtė festival, pėr rolin e tij tė njė arkeologu grek i cili shpėton jetimėt hebrenj gjatė Luftės se Dytė Botėrore - nė filmin “Fugitive Pieces”.

Kurse aktorja Jang Venli nga Kina ka fituar ēmimin pėr aktoren mė tė mirė pėr rolin e saj tė njė kėngėtare provinciale operash e cila ka ėndrra tė madh nė filmin “Le Chun”.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Filmi Juno fiton ēmimin kryesor nė RomaCinemaFest
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: