AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Nė Prishtinė mbahet edicioni i dytė i Konferencės Kombėtare tė Bibliotekonomisė

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Nė Prishtinė mbahet edicioni i dytė i Konferencės Kombėtare tė Bibliotekonomisė   Mo 11 Feb 2008, 22:09

Nė Prishtinė mbahet edicioni i dytė i Konferencės Kombėtare tė Bibliotekonomisė Duke filluar, prej 20 e deri mė 22 nėntor, nė Bibliotekėn Kombėtare dhe Universitare tė Kosovės nė Prishtinė, do tė mbahet Konferenca Kombėtare e Bibliotekonomisė me titull: "Biblioteka dhe Kujtesa Kombėtare".
Kjo konferencė, tashmė tradicionale - e cila vitin e kaluar ėshtė mbajtur nė Tiranė - ėshtė themeluar vitin e kaluar si rezultat i njė marrėveshjeje bashkėpunimi mes Bibliotekės Kombėtare dhe Universitare tė Kosovės dhe Bibliotekės Kombėtare tė Shqipėrisė.

Konferenca Kombėtare e Bibliotekonomisė organizohet nga BKUK dhe BKSH-ja dhe nėn kujdesin e mbėshtetjen e Ministrisė sė Arsimit tė Kosovės dhe Ministrisė sė Kulturės tė Shqipėrisė.

Nė kėtė Konferencė, nė tė cilėn pritet tė paraqiten kumtesa nga njohėsit mė tė mirė - me formim kulturor dhe bibliotekar, nga Shqipėria dhe Kosova - do tė analizohen praktikat, por dhe vizionet e pėrbashkėta pėr ruajtjen dhe mirėmbajtjen e trashėgimisė kulturore kombėtare, nė pėrputhje me zhvillimet e reja tė teknologjive nė shkencėn e bibliotekės dhe informacionit.

Po gjatė kėsaj konference do tė ēelet edhe Ekspozita e librit pėr nder tė 100- vjetorit tė lindjes sė Mitrush Kutelit, kurse Biblioteka Kombėtare e Shqipėrisė do tė ekspozojė, nė Prishtinė, gjithė titujt e librave tė Kutelit dhe pėr Kutelin.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Nė Prishtinė mbahet edicioni i dytė i Konferencės Kombėtare tė Bibliotekonomisė
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: