AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 403 me koncert lamtumirės

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: 403 me koncert lamtumirės   Mo 11 Feb 2008, 22:08

403 me koncert lamtumirės

Pas 20 vjetėve pauzė, njėri nga rok grupet mė tė njohura kosovare tė viteve ’80, rikthehet me njė koncert, i cili do tė jetė edhe i fundit nė karrierėn e tyre muzikore, pėr tė cilin nė shitje do tė jenė vetėm 403 bileta. Bėhet fjalė pėr grupin "403", tė cilin gjenerata e asaj kohe, por edhe gjenerata e reja e njohin nga hitet e tyre si "Indexi", "Pėrralla" etj.
Edhe pse jo nė formacion komplet, mė ndihmėn e shokėve “403” ka arritur qė tė vijė deri te realizimi i kėtij koncerti nė teatrin Oda pėr tė gjithė adhuruesit e tyre.

Ideja pėr organizimin e koncertit lamtumirės, sipas vokalistit tė “403”, Hektor Gjurgjiali, ka ekzistuar edhe mė herėt kur ėshtė incizuar albumi i tyre i vetėm, por pėr shkaka tė kohės dhe problemeve tė anės teknike ėshtė shty deri tash.

“Kemi vendos ta mbajmė edhe njė koncert sepse njerėzit qe e kanė pėlqy muzikėn tonė nuk na kanė dėgjuar qė 20 vjet. Thjesht po dojmė t’i pėrformojmė ato kėngė live pėr gjenerata e vjetra tė cilėt me nostalgji ndoshta i kujtojnė ato kėngė dhe atė kohė, mirėpo edhe pėr tė rinjtė qė nuk kanė pas rast tė na dėgjojnė”, ka thėnė Gjurgjiali. /Infopress/
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
403 me koncert lamtumirės
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: