AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Armend Ramadani - stilisti mė seksi nė Maqedoni

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Armend Ramadani - stilisti mė seksi nė Maqedoni   Mo 11 Feb 2008, 22:05

Armend Ramadani - stilisti mė seksi nė Maqedoni

Falėnderoj Armend Ramadanin pėr dukjen time – ėshtė fraza mė e shpeshtė qė mund ta dėgjoni nga njerėzit e estradės shqiptare nė Maqedoni.
Big Mama, Bertan Asllani, Berkani, Shpat Kasapi, Ardian Gaxha...janė vetėm disa nga fytyrat qė kanė kaluar dhe kalojnė nėpėr duart e stilistit 24-vjeēar nga Shkupi, Armend Ramadani.

Por, nuk janė vetėm yjet shqiptarė nė Maqedoni qė kėrkojnė pėrkujdesjen e Armendit, atyre qė njė kohė tė gjatė u janė shtuar edhe shumė kolegė tė tyre maqedonas, qė kanė dėgjuar pėr mjeshtėrinė e tij - ndėrsa nuk janė tė paktė as yjet e estradės dhe modės kosovare e asaj shqiptare.

Krahas 6 vjetėve tė plota tė punės nė rregullimin e make up-it dhe flokėve, ish-modeli i dikurshėm Ramadani, i cili kėtė zanat e ka mėsuar dhe praktikuar nė Turqi, sė fundi ka filluar tė merret edhe me fotografi. Ai ka realizuar njė mori foto-sesionesh me kėngėtaret dhe modelet e famshme, si dhe ka edituar disa albume tė kėngėtarėve tanė.

Krejt nė kėto profesione, Armendi nuk ngatėrrohet, pėrkundrazi, ai ėshtė nė maje tė secilit prej tyre – e pėrveē kėsaj, ai njihet si stilisti mė seksi nė Maqedoni i cili, nė Dubai, pat marrė pjesė na garėn e modelėve, Mister World

“Tė arriturat e mia vijnė nga bashkėpunimet e shumta qė kisha – fillimisht si model, e mė pastaj edhe me artistėt tanė nė Maqedoni, Kosovė, Shqipėri – por edhe talentin qė ma dhuroi Zoti nė kėto profesione”, tha Armendi, pėr Telegrafin.

Armendi potencon bashkėpunimet e suksesshme nė njė mori albumesh qė janė edituar sė fundi nga kėngėtarėt e ndryshėm si, Big Mama, Shpat Kasapi, Berkani, Bertan Asllani, Adrian Gaxha, etj.

I pyetur nga Telegrafi nėse ėshtė nė lidhje dashurie me kėngėtaren, Rovena Stefa, siē ėshtė spekuluar sė fundi, Armendi thotė se, me yllin e kėngės “Dasma”, ka vetėm bashkėpunim tė mirė, ndėrsa ai dashuron “diku ku nuk shihet”.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Armend Ramadani - stilisti mė seksi nė Maqedoni
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: