AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 P1kado, merr ēmim nė Polifest dhe pėrgatit album

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: P1kado, merr ēmim nė Polifest dhe pėrgatit album   Mo 11 Feb 2008, 22:03

P1kado, merr ēmim nė Polifest dhe pėrgatit album

Kėngėtarit tė ri tė rapit, P1kados, duket se ky vit po i buzėqesh nė karrierėn e tij. Ditė mė parė ai ka marrė njė shpėrblim nė festivalin e muzikės, Polifest, dhe po e pėrgatit albumin e parė.
P1kado, njė solo raper nga Prishtina, merret me muzikėn hip-hop qė nga viti 2000 ndėrsa, si profesionist, ka dalė nė skenė vitin e kaluar. Deri mė tash ka realizuar tri kėngė tė tij personale dhe nė disa kėngė si mysafir, siē ėshtė albumi mė i ri i Arta Bajramit, albumi i Don Arbas, etj. Ai, po ashtu ėshtė dhe anėtarė i kompanisė “Arba$ounD Studio”.

I sapo dalė nė skenė, nė cilėsinė e profesionistit tė rap-muzikės, P1kado ka marrė njė ēmim nė Polifest pėr tė cilin mendon se “ka njė vlerė tė veēantė sepse ėshtė hera e parė qė marr pjesė nė njė festivali dhe marrė ēmimin e parė”, thotė kėngėtari, pėr Telegrafin.

P1kado mendon se ēmimi i Polifestit do t’i jep edhe njė shtysė mė tė madhe pėr tė punuar: “Ky ēmim mė jep vullnet tė madh pėr tė punuar dhe mė tej”.

Dhe vullneti i tij ėshtė i prekshėm, konkret. P1kado tani ėshtė duke punuar nė albumin e tij tė parė i cili do tė lansohet nė treg, vitin qė vjen, dhe do tė jetė i shoqėruar me disa videoklipe. Nė kėtė album ai do tė bashkėpunojė edhe me kėngėtarė tė ndryshėm “pse jo edhe jashtė kompanisė “Arba$ounD”, thotė P1kado.

P1ikado ka njė mendim shumė pozitive pėr trendėt muzikore nė tė gjitha trevat shqiptare, pėr prodhimin muzikor dhe publikun. Ai vlerėson se edhe muzika qė kultivon “ėshtė nė gjendje tė mirė dhe pritėt mjaft mirė nga publiku pasi qė tash ka mjaft bashkėpunim mes Kosovės, Shqipėrisė dhe Maqedonisė, e kėshtu, tregu ėshtė mjaft i gjerė”.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
P1kado, merr ēmim nė Polifest dhe pėrgatit album
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: