AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Modeli Xhemaili, nga pistat e Maqedonisė drejt Evropės

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Modeli Xhemaili, nga pistat e Maqedonisė drejt Evropės   Mo 11 Feb 2008, 22:03

Modeli Xhemaili, nga pistat e Maqedonisė drejt Evropės

E ka nisur karrierėn nė Shkup, ku edhe jeton, mė agjencinė e modeleve “Crno Krak"?, ka marrė pjesė nė shumė spote muzikore shqiptare dhe synon vazhdimin e karrierės nė Gjermani.
Ky ėshtė modeli shqiptar nga Shkupi, 19 vjeēari Refik Xhemaili, i cili hapat e parė nė karrierėn e tij i ka nisur qė para tri vitesh.

Si njė sukses tė ēmuar Xhemaili e vlerėson marrjen e titullit “Mister 2006” nė Maqedoni. Ai po ashtu ėshtė pjesėmarrės nė spotet muzikore tė Rovena Stefės “Llokumi” dhe nė atė tė Big Mamės “Dhėndri”.

Xhemaili, pėr kėto tri vite tė karrierės sė tij, ka marrė pjesė nė shumė sfilita dhe revy mode nė Kosovė, Preshevė, si dhe nė tė gjitha qytet e vendit tė tij, nė Maqedoni.

Momentalisht, ky model, ėshtė duke bashkėpunuar mė stilistin e njohur, Armend Ramadanin, me tė cilin synon realizimin e disa projekteve.

Mirėpo, Xhemaili nuk e ka ndėrmend qė karrierėn e tij ta mbyll vetėm nė Ballkan. Sė fundi ai ka njė ofertė bashkėpunimi nga agjencinė e famshme gjermane tė modės “Modelstyle” ku Xhemaili “pret njė karrierė tė bujshme bashkėpunimi”, ka thėnė ai pėr Telegrafin duke njoftuar se bashkėpunimi pritet tė fillojė sė shpejti.

“Modelimit i janė hapur mundėsitė pėr shfaqjen dhe bashkėpunimin me kompani
tė ndryshme gjė qė, deri mė tani, ka munguar mjaft te shqiptarėt, pra sfera e modelimit pasi qe ka munguar mjaft edhe serioziteti i saj”, kėshtu thotė Xhemaili, duke folur pėr talentet shqiptarė tė kėsaj fushe.

Xhemaili mendon se fajtor pėr mungesėn e modelėve dhe modeleve shqiptarė ėshtė edhe “mosinteresimi tek mundėsitė e ndryshme qė janė pėr modelet,qofshin pėr femrat apo pėr djemtė”.

Por, modeli qė po synon pistat e Evropės, Refik Xhemaili, mendon se koha e modelėve shqiptarė do tė vijė: “Me kohė do tė vijė gjithēka, ėshtė nė rrjedhė dhe besoj se do kemi edhe ne paksa ide dhe bindje se edhe ne shqiptarėt mundemi, por na mungon vetėm qėndrimi dhe tė qenit optimist. Sepse jemi njė popull shumė i bukur dhe duhet t’i shprehim aftėsitė tona”.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Modeli Xhemaili, nga pistat e Maqedonisė drejt Evropės
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: