AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Leonora Fejza merr ftesė pėr “Miss Montenegro

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Leonora Fejza merr ftesė pėr “Miss Montenegro   Mo 11 Feb 2008, 22:02

Leonora Fejza merr ftesė pėr “Miss Montenegro

Bukuroshja kosovare, Leonora Fejza, para pak ditėsh ka dorėzuar kurorėn e mė tė bukures, tė plazhit tė famshėm “Copacabana"? nė Ulqin, qė e kishte fituar nė vitin 2006.
Dhe sapo ka dorėzuar njė kurore, asaj i janė hapur dyert pėr tė fituar kurora tė tjera. Norės i ka ardhur njė ftesė pėr tė marrė pjesė nė spektaklin “Miss Montenegro”.

Pėr Telegrafin, ajo shpjegon se ende nuk e di, nėse do ta pranojė kėtė ftesė – mirėpo nėse e pranon atė – ėshtė e bindur se do tė shkojė pėr tė fituar, pasi qė, sipas saj, “tė paktėn nė Mal tė Zi, dinė ta ēmojnė tė bukuren”.

Nuk ėshtė vetėm kjo ofertė qė ka trokitur nė dyert e Norės. Ajo ka shumė plane dhe shumė oferta. “Shumė oferta mė janė bėrė, qysh kur fillova si fotomodele nė vitin 2002. Ka prej atyre qe kam pranuar, disa janė nė realizim e sipėr - por ka edhe shumė tė tilla qė i kam refuzuar pėr arsye tė mia”, thotė Nora, e cila nė vitin 2006, nė spektaklin “Miss Kosova”, kishte fituar ēmimet, “Pėrcjellėsja e parė” dhe “Miss Press“.

“Pata ftesėn edhe pėr ‘Miss Albania’, mirėpo angazhimet nė disa projekte nuk mė lanė qė tė merrja pjesė - por tė shohim pėr vitin qė vjen”, shton ajo.

Se cili ėshtė sekreti i sukseseve tė saj nė modelizėm, garat e bukurisė dhe profesionin e gazetares/moderatores nė radion mė tė dėgjuar nė Kosovė, Dukagjini, Nora shpehet: “Ēdo gjė qė bėjmė ka sekretin e vet - por jo sekret tamam nė kuptimin e plotė tė fjalės. E kam thėnė shumė herė - ėshtė thjesht PUNA - dhe ndaj ēdo pune jam shumė e ndėrgjegjshme”.

E sa pėr dukjen e saj – thotė se kujdeset salloni i bukurisė “Vip Tirana”, ndėrsa pėr veshjet e saj - kreatorja e modės, Merita Shala.

Letėrnjoftimi

Emri dhe mbiemri: Leonora Fejza
Ditėlindja: 22.04.1986
Vendlindja: Mitrovicė
Horoskopi: Demi
Pesha: 54 kg
Gjatėsia: 180 cm
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Leonora Fejza merr ftesė pėr “Miss Montenegro
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: