AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Tė gjesh ēelėsin e suksesit tė fotografisė edhe nė Kosovė

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Tė gjesh ēelėsin e suksesit tė fotografisė edhe nė Kosovė   Mo 11 Feb 2008, 22:02

Tė gjesh ēelėsin e suksesit tė fotografisė edhe nė Kosovė

Vlerėsimi qė bota e artit fotografik ka bėrė dhe bėn pėr fotografin Fadil Berisha, i cili i tregoi Amerikės shqiptarėt e bukur, na ngjall njė krenari tė natyrshme pėr bashkėkombėsin tonė dhe na nxit qė tė kėtė figurė tė shquar ta bėjmė tė njohur gjerėsisht nė Kosovė dhe dashamirėt e kėtij arti tė pėrfitojnė nga krijimtaria e tij artistike.
Veē faktit se ėshtė i pėrzgjedhuri ekskluziv i modeleve dhe manifestimeve tė bukurisė nė botė, Berisha shpreh entuziazmin e tij, pėr pėrkrahje Akademisė Evolucion, nė Prishtinė.

Gjithmonė i respektueshėm dhe modest, Fadili na njofton pėr planet e tij.

Ēka ju bėri qė tė pranoni kėtė ftesė, mė konkretisht?

Fadil Berisha: Me kėnaqėsi pranova ftesė pėr tė dhėnė kontributin tim nė njė shkollė tė tillė tė vetmen nė rajon, nė gjuhėn shqipe. Akademia e profilit tė tillė, guximi i stafit pėr tė hapur njė shkollė qė kėrkon mund tė madh dhe sakrificė tė madhe ekonomike, karakteri i punės me studentė, mė ngacmoi dėshirėn e kamotshme, qė diturinė dhe pėrvojėn time tė kem mundėsi t’ua jap tė rinjve tė vendit tim.

Cila ėshtė perspektiva e studentėve qė mbarojnė Fotografinė dhe Fashion Design?


Fadil Berisha: Studentėt perspektivėn sė pari duhet ta shohin nė Kosovė. Janė drejtime shumė tėrheqėse dhe tė reja qė tė japin mundėsi pėr punė. Ndėrsa, mė tė mirėt do t’i kenė tė hapura dyert edhe jashtė Kosove.

A ka mundėsi qė ndonjėri nga kėta studentė tė gjej punė nė SHBA?

Fadil Berisha: Po. Akademia Evolucion veē ka marrėveshje me disa shkolla tė njohura nė Itali, ku mund tė vazhdohet masteri, ndėrsa pėr nė SHBA do tė shohim mundėsinė qė mė tė suksesshmit tė kenė mundėsinė e kontaktit me shkolla tė njohura. Cilėsia t’i hap dyert vet.

Di qė keni pasur plane sėrish pėr tė ardhur nė Kosovė, a bėhet fjalė pėr ndonjė datė tė afėrt?

Fadil Berisha: Unė jam gjithė kohės nė lėvizje dhe kam jashtėzakonisht shumė pak kohė tė lirė. Tani qė flas me juve jemi duke bėrė seleksionimin e vajzave nga Kosova pėr “Ford Supermodel Of The World”, qė do tė mbahet kėtė muaj nė Prishtinė.

Ok, Fadil faleminderit pėr intervistėn dhe shpresoj tė ju shohim sa mė shpejt nė Kosovė.

Fadil Berisha: Dhe unė ju falėnderoj dhe ju pėrshėndes te gjithėve. Ju dua shumė!
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Tė gjesh ēelėsin e suksesit tė fotografisė edhe nė Kosovė
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: