AlbaRadio.ch
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.
AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  SuchenSuchen  Neueste BilderNeueste Bilder  AnmeldenAnmelden  LoginLogin  

 

 Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

Mr_Montana


Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Empty
BeitragThema: Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist   Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Icon_minitimeMo 11 Feb 2008, 22:01

Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist

I pėrshkruar si talent qė premton shumė, i cili pėr njė kohė tė shkurtėr filloi tė pushtonte zemrat e adhuruesve tė muzikės si nė vendlindjen e tij, Maqedoni, ashtu edhe nė Shqipėri e Kosovė, kėngėtari Ylker Baliu, nė kohėn e fundit sikur ėshtė zhdukur nga skena muzikore.
Megjithatė, Telegrafi ka rėnė nė gjurmėt e tij, dhe ka zbuluar se, Ylkeri pėr momentin ėshtė duke e perfeksionuar edhe njė profesion tjetėr – styling-un.

Nė vijim, nga njė intervistė e shkurtėr tė realizuar me Ylkerin, do tė mėsoni mė shumė, se ku ėshtė ai, me ēfarė merret, dhe cilat janė planet e tij tė mėtutjeshme.

Telegrafi: Ku ėshtė zhdukur Ylkeri nė kohėn e fundit dhe me ēka merret?

Ylkeri: Po ėshtė e vėrtetė – nė kohėn e fundit nuk kam qenė gjithaq prezent nėpėr emisionet televizive dhe intervista, vetėm pėr faktin se jam i zėnė me shkollim. Pėr momentin jam duke studiuar styling-un nė Beograd.

Telegrafi: Ylkeri dhe muzika – ku takohen sot?

Ylkeri: Sa i pėrket anės muzikore, atė natyrisht nuk e kam harruar dhe sapo tė kthehem nė Maqedoni, do ta lansojė singlin tim tė radhės, bashkė me video-klip, qė do tė jetė njė pilot-kėngė. Pėrkundėr faktit qė nuk kam shumė kohė t’i pėrkushtohem muzikės, kėtė gjė dua ta realizojė, qė t’ju tregojė njerėzve se nuk kam dhėnė dorėheqje prej muzikės.

Telegrafi: Diēka rreth video-klipit dhe kėngės – a do tė jetė e ngjashme me hit-kėngėn tuaj “Ah sa kam gabu”, apo do tė ketė ndonjė ndryshim tė zhanrit?


Ylkeri: Video-klipi do tė xhirohet nė Beograd nė bashkėpunim me kompaninė Fabrika Production, ndėrsa kėnga do tė jetė sėrish njė baladė, e stilit - Ah sa kam gabu...

Telegrafi: Ēka tė shtyri tė merresh edhe me profesionin e styling-ut?

Ylkeri: Njė kohė tė gjatė kam menduar tė hapja sallonin tim nė Maqedoni. Edhe pse kisha prirje pėr kėtė profesion, primaren se kisha “shkollėn” – ndėrsa shumė e shumė njerėz mė kanė kaluar nėpėr duar, duke i rregulluar nė mėnyrė amatore – por ēdoherė me sukses. Tashmė i shoh punėt ndryshe, ngase kemi seminare e gjėra tė tilla dhe shpresoj qė, nė njė tė ardhme do tė bėhem stilist dhe fotograf i mirė – po kėtė t’ia lėmė kohės, ndaj nuk dua tė premtoj shumė.

Telegrafi: Ēka konsideroni si sukses tė deritashėm nė karrierė?

Ylkeri: Jam shumė krenar qė me pak punė kam arritur diēka. Pjesėmarrja ime nė TOP-FEST dhe POLI-FEST ka qenė e paplanifikuar, ndėrsa me idetė e motrės time kam shkuar dhe me sukses kam kaluar nė te dy festivalet. Ka shumė kėngėtar qė kanė spote dhe albume, mirėpo qė nuk mbulohen nga mediumet.
Unė i falėnderohem zotit qė mė ka dhėnė zėrin, ndėrsa motrės time pėr pėrkushtimin e saj – ngase pa ndihmėn e saj sot nuk do tė isha bėrė kėngėtar, e as nuk do tė nisesha nė rrugėn e stilizimin. Pra i tėrė suksesi im lidhet me mundin dhe angazhimin e motrės time.

Telegrafi: Diēka rreth planeve tė mėtutjeshme?

Ylkeri: Planet e mia – si e para tė kem shėndet dhe lumturi nė jetė, e pastaj vijnė gjėrat tė tjera. Normal me punė dhe mund pas pak kohe do tė kthehem nė Maqedoni, ku do tė angazhohem seriozisht nė muzikės - siē e thash edhe mė herėt. Po ashtu do tė vazhdojė edhe profesionin e ri tė cilin e dua shumė – styling-un.
Nach oben Nach unten
 
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist
Nach oben 
Seite 1 von 1
 Ähnliche Themen
-
» Erdhaa edhe un ktu
» Erdha edhe une

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: