AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist   Mo 11 Feb 2008, 22:01

Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist

I pėrshkruar si talent qė premton shumė, i cili pėr njė kohė tė shkurtėr filloi tė pushtonte zemrat e adhuruesve tė muzikės si nė vendlindjen e tij, Maqedoni, ashtu edhe nė Shqipėri e Kosovė, kėngėtari Ylker Baliu, nė kohėn e fundit sikur ėshtė zhdukur nga skena muzikore.
Megjithatė, Telegrafi ka rėnė nė gjurmėt e tij, dhe ka zbuluar se, Ylkeri pėr momentin ėshtė duke e perfeksionuar edhe njė profesion tjetėr – styling-un.

Nė vijim, nga njė intervistė e shkurtėr tė realizuar me Ylkerin, do tė mėsoni mė shumė, se ku ėshtė ai, me ēfarė merret, dhe cilat janė planet e tij tė mėtutjeshme.

Telegrafi: Ku ėshtė zhdukur Ylkeri nė kohėn e fundit dhe me ēka merret?

Ylkeri: Po ėshtė e vėrtetė – nė kohėn e fundit nuk kam qenė gjithaq prezent nėpėr emisionet televizive dhe intervista, vetėm pėr faktin se jam i zėnė me shkollim. Pėr momentin jam duke studiuar styling-un nė Beograd.

Telegrafi: Ylkeri dhe muzika – ku takohen sot?

Ylkeri: Sa i pėrket anės muzikore, atė natyrisht nuk e kam harruar dhe sapo tė kthehem nė Maqedoni, do ta lansojė singlin tim tė radhės, bashkė me video-klip, qė do tė jetė njė pilot-kėngė. Pėrkundėr faktit qė nuk kam shumė kohė t’i pėrkushtohem muzikės, kėtė gjė dua ta realizojė, qė t’ju tregojė njerėzve se nuk kam dhėnė dorėheqje prej muzikės.

Telegrafi: Diēka rreth video-klipit dhe kėngės – a do tė jetė e ngjashme me hit-kėngėn tuaj “Ah sa kam gabu”, apo do tė ketė ndonjė ndryshim tė zhanrit?


Ylkeri: Video-klipi do tė xhirohet nė Beograd nė bashkėpunim me kompaninė Fabrika Production, ndėrsa kėnga do tė jetė sėrish njė baladė, e stilit - Ah sa kam gabu...

Telegrafi: Ēka tė shtyri tė merresh edhe me profesionin e styling-ut?

Ylkeri: Njė kohė tė gjatė kam menduar tė hapja sallonin tim nė Maqedoni. Edhe pse kisha prirje pėr kėtė profesion, primaren se kisha “shkollėn” – ndėrsa shumė e shumė njerėz mė kanė kaluar nėpėr duar, duke i rregulluar nė mėnyrė amatore – por ēdoherė me sukses. Tashmė i shoh punėt ndryshe, ngase kemi seminare e gjėra tė tilla dhe shpresoj qė, nė njė tė ardhme do tė bėhem stilist dhe fotograf i mirė – po kėtė t’ia lėmė kohės, ndaj nuk dua tė premtoj shumė.

Telegrafi: Ēka konsideroni si sukses tė deritashėm nė karrierė?

Ylkeri: Jam shumė krenar qė me pak punė kam arritur diēka. Pjesėmarrja ime nė TOP-FEST dhe POLI-FEST ka qenė e paplanifikuar, ndėrsa me idetė e motrės time kam shkuar dhe me sukses kam kaluar nė te dy festivalet. Ka shumė kėngėtar qė kanė spote dhe albume, mirėpo qė nuk mbulohen nga mediumet.
Unė i falėnderohem zotit qė mė ka dhėnė zėrin, ndėrsa motrės time pėr pėrkushtimin e saj – ngase pa ndihmėn e saj sot nuk do tė isha bėrė kėngėtar, e as nuk do tė nisesha nė rrugėn e stilizimin. Pra i tėrė suksesi im lidhet me mundin dhe angazhimin e motrės time.

Telegrafi: Diēka rreth planeve tė mėtutjeshme?

Ylkeri: Planet e mia – si e para tė kem shėndet dhe lumturi nė jetė, e pastaj vijnė gjėrat tė tjera. Normal me punė dhe mund pas pak kohe do tė kthehem nė Maqedoni, ku do tė angazhohem seriozisht nė muzikės - siē e thash edhe mė herėt. Po ashtu do tė vazhdojė edhe profesionin e ri tė cilin e dua shumė – styling-un.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: