AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Tė gjitha dėshirat e Sonit

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Tė gjitha dėshirat e Sonit   Mo 11 Feb 2008, 21:57

Tė gjitha dėshirat e Sonit

Zakoni mė i mirė, por dhe ai mė i keqi. Ēfarė pėlqen dhe ēfarė nuk pėlqen te njė mashkull. Ushqimet, librat, muzika dhe personazhet qė i pėlqejnė mė shumė. Soni Malaj i zbulon nė kėtė pyetėsor.
Le ta nisim nga bukuria. Ti a ke ndonjė recetė sekrete?

Soni: Sekrete jo, se janė gjėra qė dihen nga tė gjithė. Thjesht varet se sa i zbatojnė. Nė radhė tė parė ėshtė gjendja shpirtėrore. Unė ha shumė fruta, zarzavate dhe marr vitamina me kapsula. Nuk konsumoj alkool dhe duhan. Evitoj ambientet me tym dhe bėj shumė fizkulturė.

Cili ėshtė zakoni yt mė i mirė?
Soni: Nuk e le kurrė veten pas dore.

Po mė i keqi?

Soni: Nuk kam ndonjė zakon tė keq.

Pa cilin makijazh nuk mund tė bėsh dot?
Soni: Pa lapsin e syve.

Pa cilin aksesor nuk do tė mund tė rrish dot?

Soni: Pa syzet dhe pa celularin.

Cilat janė ikonat e tua tė modės?
Soni: Nuk kam pasur ikona nė mode, nė muzikė po.

Cila ėshtė modelja jote e preferuar?
Soni: Pėrgjithėsisht mė pėlqejnė tė gjitha, por kur kam qenė e vogėl mė ka pėlqyer trupi gjith muskuj i Naomi Campbell.

Cila ėshtė kėshilla mė e mirė e modės qė nuk e ke marrė kurrė?

Soni: Mendoj se moda ēdo sezon i ndėrron kėshillat, por atė qė ėshtė e pėrhershme e kam marrė: qė tė vishem gjithmonė me ato gjėra qė ndihem mė mirė.

Cila ėshtė fraza qė tė duket mė e bezdisshmja pėr ta ripėrsėritur?

Soni: Ēdo frazė e pėrsėritur mė shumė se ē’duhet krijon bezdisje te bashkėbiseduesi.

Nėse do tė kishe qenė ngjyrė, cilėn ngjyrė do tė preferoje tė ishe?

Soni: E kuqe.

Po nėse do tė kishe qenė kėngė?
Soni: Fluturim 3470.

Njė gur i ēmuar?

Soni: Smerald.

Njė stinė?

Soni: Verė.

Njė pije?

Soni: Ujė.

Njė veshje?

Soni: Kėmishė mėndafshi.

Njė gjendje shpirtėrore?
Soni: Dashuri.

Njė mbiemėr?

Soni: Malaj.

Cila ėshtė dita mė e lumtur e jetės tėnde?

Soni: Kur kam ardhur nė jetė, pavarėsisht se nuk kam qenė koshiente pėr kėtė gjė.

Cila ėshtė gjėja e parė qė bėn kur zgjohesh nė mėngjes?
Soni: Lahem.

Ēfarė ka gjithmonė mbi komodinėn tėnde?
Soni: Fruta.

Cili ėshtė ushqimi yt i preferuar?

Soni: Peshku.

Cilat janė pushimet qė do tė pėlqenin mė shumė?

Soni: Njė javė nė Disneyland.

Cili ėshtė albumi i parė muzikor qė ke dėgjuar?

Soni: “Bad” i M. Jackson.

A ke frikė nga plakja?
Soni: Shumė.

Mes gjithė dhuratave qė tė kanė bėrė nė gjithė kėto kohė, cila ėshtė mė e preferuara pėr ty?

Soni: Njė tufė lule njė mėngjes, qė nuk kishte asgjė pėr tė festuar, por thjesht ishin me dashuri pėr mua.

Cili ėshtė shkrimtari yt i preferuar?

Soni: Zakonisht nuk tėrhiqem nga shkrimtarėt pėr tė lexuar nj libėr, por nga pėrmbajtja.

Cila ėshtė banda muzikore qė pėlqen mė shumė?

Soni: Nga tė huajt Bregoviq, nga shqiptarėt “Lation Band”.

Po skuadra jote e zemrės, cila ėshtė?

Soni: Shqipėria.

Cilat janė tre gjėrat qė ėndėrron tė bėsh deri nė fund tė jetės?
Soni: Po ta them njėren qė pėr mua ėshtė mė e rendėsishmja, njė familje tė mrekullueshme.

Nėse do tė mund tė ftoje pėr darkė ndonjė personazh, edhe ata tė kohės sė shkuar, kė do tė zgjidhje?

Soni: Mė duhet tė pėrzgjedh shumė. Por po veēoj Skėnderbeun dhe Kleopatrėn.

Nėse do tė kishe mundėsi pėr tė jetuar nė njė kohė tjetėr, cilėn epokė do tė zgjidhje?

Soni: Vitet ’60 nė USA.

Kur tė ka zėnė qymyri pėr herė tė parė?

Soni: Kur kam qenė e vogėl, me njė kėngėtar tė famshėm tė asaj kohe, nė USA, Terence Trent D’arby, i cili kėndonte kėngėn “Delicate”.

Cili ėshtė mashkulli mė seksi nė botė pėr ty?

Soni: Nuk kam ndonjė tė preferuar.

Cili ėshtė defekti mė i shėmtuar tė njė mashkull sipas teje?

Soni: Egoizmi dhe vaniteti.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Tė gjitha dėshirat e Sonit
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: