AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Ēiljeta: Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Ēiljeta: Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje   Mo 11 Feb 2008, 21:53

Ēiljeta: Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje

Mes saj dhe tė dashurit tė saj nuk ka asnjė ftohje. Edhe pse nė jo pak tė pėrditshme ėshtė komentuar diēka e tillė, nė kėtė rast nuk ka asnjė gjė tė vėrtetė. Kėngėtarja Ēiljeta Xhilaga vjen nė kėtė rrėfim pėr tė na treguar marrėdhėnien e saj tė dashurisė, duke pohuar se ėshtė plotėsisht e lumtur me tė dashurin e saj, Romeo.
Po kalon kohėn e saj mė tė mirė, ku ndihet absolutisht e realizuar; ėshtė 22 vjeē, ėshtė studente nė vitin e katėrt, ka njė familje tė mrekullueshme, po pėrjeton dashurinė e vėrtetė, ka njė karrierė jo pak tė suksesshme nė muzikė, ka arritur tė ketė njė ekonomi tė saj, e ndėrkohė ėshtė konkurrente nė festivalin “Kėnga Magjike”, ku pėr tė mė e rėndėsishme se njė ēmim ka rėndėsi paraqitja e saj.

Pėrse keni zgjedhur tė kėndoni tek “Kėnga Magjike” dhe jo tek ndonjė festival tjetėr?

Ēiljeta: Arsyeja ėshtė se “Kėnga Magjike” ėshtė njė festival qė mė pėlqen shumė pėr mėnyrėn si ėshtė i ndėrtuar, pėr seriozitetin e artistėve qė marrin pjesė. Pastaj, tashmė ai ėshtė njė eveniment qė ka krijuar njė traditė tė mirė, ka njė impakt tė madh tek publiku dhe nuk ka hile. Kėto gjėra mė kanė shtyrė tė jem edhe unė aty.

Pretendoni pėr ndonjė ēmim?

Ēiljeta: Nuk pretendoj pėr ndonjė ēmim, jo pėr tė nėnvlerėsuar kėngėn, por pėr faktin se unė asnjėherė nuk hyj nė njė konkurs-festival pėr ēmim. E rėndėsishme pėr mua pėrherė ka qenė njė pjesėmarrje e mirė dhe tė lė njė shije tė mirė me ēdo kėngė qė unė konkurroj. Ky ka qenė qėllimi im gjithmonė, tė paraqitem denjėsisht.

Dihet qė do tė ndahen disa ēmime, pėr ju cili ėshtė ēmimi qė do tė donit tė merrnit nga ky Festival?
Ēiljeta: Ēmimi “Jon Muzik”, pasi ka emrin Joni, qė ėshtė i djalit tė producentit, Ardit Gjebrea dhe qė unė jam shumė e apasionuar pas Jonit nė tė vėrtetė.

Jeni parė kohėt e fundit nė disa aktivitete vetėm, pa Romeon. Si po shkon marrėdhėnia juaj me Romeon? Ėshtė e vėrtetė se ka njė ftohje mes jush?
Ēiljeta: Marrėdhėnia jonė shkon shumė mirė dhe tė dy jemi mjaft tė kėnaqur me njėri-tjetrin. Mund tė them me bindje se jemi tė lumtur. Nuk ka asnjė ftohje mes nesh, tė gjitha kėto s’janė aspak tė vėrteta. Ne jemi gjithė kohės bashkė, madje edhe nė fundjava kur unė kam koncerte, Romeo ėshtė me mua.

Dy vjet bashkė e konsideroni veten si njė ēift i konsoliduar tashmė?

Ēiljeta: Jemi tė lumtur dhe sigurisht qė tashmė jemi njė ēift i konsoliduar, qė kemi kaluar disa faza tė rėndėsishme nė lidhjen tonė. Tani dimė t’i dallojmė gjėrat qė pėlqejmė mė shumė tek njėri-tjetri. Kėshtu, Romeo ka njė ka karakter tė fortė. Ka njė sedėr tė paparė dhe ėshtė shumė tolerant. Kėto janė cilėsi qė mė pėlqejnė shumė tek ai.

Ke frikė nga monotonia e njė lidhjeje?

Ēiljeta: Ēdo lidhje e gjatė ka fazat e saj. Por monotonia mund tė them se ėshtė njė fazė qė tashmė ėshtė kaluar nga tė dy ne, kėshtu qė nuk kam mė frikė prej saj.

Pas kaq kohė lidhjeje, duket nė sfond ndonjė fejesė apo bashkėjetesė?
Ēiljeta: Jo, akoma. Mendoj se ėshtė herėt pėr plane tė tilla. Pastaj, ndihemi shumė mirė aktualisht, kėshtu qė nuk e shohim as njėrėn dhe as tjetrėn si domosdoshmėri pėr momentin. /bluetooth/
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Ēiljeta: Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: