AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Diellza Kolgeci bėhet shkrimtare

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Diellza Kolgeci bėhet shkrimtare   Mo 11 Feb 2008, 21:51

Diellza Kolgeci bėhet shkrimtare

Ėshtė njė nga ikonat e bukurisė kosovare. Njė vajze e re, qė me ambicien e pashoq, ka zgjedhur qė t'i bėjė tė gjitha, aq sa edhe pėr vetė atė ėshtė e vėshtirė qė tė numėrojė fushat ku ka eksperimentuar deri mė tash.
Diellza Kolgeci ėshtė tepėr e njohur nė Kosovė, ndėrsa kėtu tek nė ka bėrė me tepėr bujė me klipin e saj tė parė muzikor tė quajtur "Si Kleopatra", me pjesėmarrjen nė klipin e Ēiljetės, si dhe nė shfaqjen pėr herė tė parė me njė pjesė vallėzimi nė kėngėn e Armend Rexhepagiq, me tė cilėn ky i fundit debutoi tek "Kėnga Magjike 2006".

Muzika nuk ka qenė ndonjėherė qėllim nė vetvete pėr 28-vjeēarėn simpatike, "Pasi kam mundur qė tė provoj tė gjitha fushat e artit dhe vetėm muzika mė kishte mbetur e pa eksploruar. Sigurisht qė klipi im i parė nuk ishte diēka e papritur, pasi kam marrė pjesė nė disa evenimente muzikore si e ftuar speciale apo si figurante dhe dėshira pėr muzikėn mė shtyu qė tė bėja diēka tė re. Klipi im i parė ėshtė pritur mjaft mirė, e kjo ėshtė njė arsye mė tepėr qė mė bėn tė punoj edhe pėr njė klip tė ri, tė cilin do e realizoj me njė studio tė njohur muzikore kėtu nė Kosovė", thotė ajo.

Duket se marrėdhėniet mė tė mira i ka me pasarelat e modės dhe dizajnit. Pasi ka hapur njė atelie tė saj, klientė tė sė cilės sot janė bėrė emra tė njohur tė artit, ajo ėshtė pėrzgjedhur si modele pėr disa marka veshjesh e reklamash prestigjoze, jo vetėm nė Kosovė por edhe nė disa qytete tė mėdha tė botės, ku moda ėshtė kryefjala e dites, si Paris, Milano e New York. "E kam vėrtetė shumė pėr zemėr modėn, dhe sidomos aspektin e dizajnimit, pėr tė cilin unė ndoqa edhe njė shkollė specializimi nė Amerikė. Tek punėt e mia frymėzohem pėrgjithėsisht tek elementet e veēantė shqiptarė, sigurisht pa lėnė mėnjanė dhe ata modern".


Por, nisma mė e fundit e vajzės se zgjedhur "Miss Body of Europe" mes mijėra konkurrenteve nga e gjithė bota, duket sa e ēuditshme aq edhe guximtare. Njė roman autobiografik, qė do tė jetė sė shpejti nė duart e lexuesve shqiptarė, ku bukuroshja do tė rrėfejė aspekte tė veēanta dhe njėherėsh tė pabesueshme nga jeta e saj. Por jo vetėm! Ne faqet e librit, do tė jenė tė gjalla fragmente tė shkėputura nga jeta e Diellzės, qė me aspektin artistik, por edhe atė profesional e privat. Njė kuriozitet mė shumė pėr gjithė fansat e vajzės simpatike, qė duan tė mėsojnė mė tepėr detaje rreth idhullit te tyre.

"Tė qenit njė shkrimtare nuk ėshtė diēka e lehtė, madje mendoj se kjo fushė kėrkon impenjimin mė tė madh dhe talentin e padiskutueshėm. Njė libėr autobiografik ka qenė njė dėshirė e kahershme, si pėr tė kthyer njė tjetėr faqe nė historinė e jetės time, qė si shumė njerėz tė tjerė tė thjeshtė kam pasur edhe unė ato ulje ngritjet e mia, fatkeqėsi, e nė njė prej tyre ėshtė rrezikuar edhe jeta ime. Mendoj se ėshtė njė nisme e veēantė, qė uroj tė dale e suksesshme deri nė fund".

Diellza Kolgeci mund tė quhet me plot gojėn, vajza qė i bėn tė gjitha. Sigurisht, diku me profesionalisht e diku e shtyrė nga pasioni ajo ka ditur gjithmonė tė menaxhojė me sukses ēdo etapė tė jetės sė saj. Edhe kur mendon qė t’i hyjė politikės, pasi fakulteti qė po ndjek aktualisht ėshtė ai ne profilin e shkencave politike. E njė karrierė e tillė nuk ėshtė diēka e papritur, pasi babai i saj ėshtė njė politikan i njohur nė Kosovė.

Ndėrsa, pėr tė ka ardhur krejt natyrshėm edhe eksperienca nė kinematografi, ku deri me tani numėron disa role si aktore protagoniste. Nėse do tė vazhdonim mė tej lista do bėhej edhe mė e gjatė, por kjo pėr Diellzėn ėshtė e gjitha dėshirė pėr tė qenė njė femėr e kompletuar. Edhe aktrimi, edhe te shkruarit apo kėnga mbeten sėrish ēėshtje pasioni pėr tė, pasi vendin e parė nė gjėrat serioze tė jetės vazhdon ta mbajė modelingu dhe dizajnimi, ku dhe atje 28-vjeēarja ia ka dalė mbanė me sukses! /korrieri/
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Diellza Kolgeci bėhet shkrimtare
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: VIP-
Gehe zu: