AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Calderon: Duhet ta ruajmė hapin

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Calderon: Duhet ta ruajmė hapin   Mo 11 Feb 2008, 21:11

Calderon: Duhet ta ruajmė hapin

Presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, ka lavdėruar fitoren e shkėlqyeshme prej 7-0 pėrballē Valladolid, por thotė se nuk duhet ta humbasin pėrqendrimin derisa tė fitohet titulli.
“Ta shohim ekipin tė luajė nė kėtė mėnyrė i bėn madrilenėt shumė krenar”, ka deklaruar Calderon. “I vetmi lajm i keq ėshtė lėndimi i Robinhos. Gjithēka tjetėr ishte perfekt: golat, mėnyra e lojės, tė qenit i gėzuar... Duhet tė jemi mjaft krenar me kėtė ekip”.

“Ky ėshtė ekipi tė cilin e dėshirojmė”, ka vazhduar Calderon. “Gjetėm mėnyrėn e fitores pavarėsisht aq shumė lėndimeve. 25 lojtarėt tonė kanė talent, aftėsi dhe pėrkushtim. Ata tė gjithė sulmojnė, mbrojnė dhe ndihmojnė njėri-tjetrin. Ėshtė gjė e bukur”.

Real Madrid kryeson nė La Liga me 56 pikė nga 23 ndeshje, tetė pikė mė shumė se Barcelona qė pozicionohet nė vendin e dytė.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Calderon: Duhet ta ruajmė hapin
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: ,, Sport ,,-
Gehe zu: