AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Goli i Adebayorit i 1.000-tė i Arsenalit

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Goli i Adebayorit i 1.000-tė i Arsenalit   Mo 11 Feb 2008, 20:58

Goli i Adebayorit i 1.000-tė i Arsenalit
Arsenal ka arritur njė rekord impozant gjatė fitores 3-1 ndaj Readingut, tė hėnėn mė 12 nėntor, dhe i ėshtė bashkuar kėshtu Manchester United, si klub i vetėm i Premierligės qė ka shėnuar mbi 1.000 gola.
Kur Emmanuel Adebayor ēoi topin nė rrjetė, pėr tė dytėn herė, nga tre golat e Arsenalit ndaj Readingut nė Madejski Stadium, pati veēantinė tė shėnonte golin e 1000-tė tė Premierligės pėr topēinjtė.

Arsenal kėshtu bėhet vetėm ekipi i dytė, pas Manchester United, qė arrin numėr katėrshifror tė golave tė shėnuar qė nga formimi i Premierligės, nė vitin 1992.

Jo shumė pėr tė befasuar, por i ashtuquajturi “Katėrshi i madh” ka dominuar nė shėnimet e golave nė ligėn mė tė fortė angleze qė nga krijimi i saj. Liverpool dhe Chelsea janė nė rrugė pėr tė arritur 1.000 golashin, ndoshta sezonin e ardhshėm.

Edhe Newcastle ka qenė mjaft produktiv sa i pėrket shėnimit tė golave. Ky klub qėndron i pesti nė tabelė, pavarėsisht se ka luajtur njė sezon mė pak nė Premier Ligė (tė parin), krahasuar me katėr ekipet tjera.

Pasi qė Adebayor shėnoi golin e njėmijtė pėr Arsenalin, Alexander Hleb filloi mileniumin e ri me golin e tretė tė topēinjve kundėr Readingut.

Arsenal ka shėnuar nė ēdo ndeshje tė Premierligės gjatė kėtij sezoni, por ėshtė ende larg Manchester United, sa i pėrket numrit total tė golave tė shėnuar nė Premierligė. United grumbullon gjithsej 1.163 gola, me nėntė titujt tė fituar nė 15 sezone tė Premierligės.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Goli i Adebayorit i 1.000-tė i Arsenalit
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: ,, Sport ,,-
Gehe zu: