AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 11-shja mė e mirė nė Serie A

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: 11-shja mė e mirė nė Serie A   Mo 11 Feb 2008, 20:57

Serie A tashmė ėshtė nė pauzė dimėrore dhe derisa pjesa e parė e sezonit ka pėrfunduar, telegrafi.com mė poshtė ju pėrcjell 11-shen mė tė mirė tė lojtarėve tė kėsaj lige, tė pėrzgjedhur nga ekspertėt italianė tė futbollit. Nė kėtė pėrzgjedhje dominojnė lojtarėt e Interit dhe Juventusit, derisa nuk ėshtė pėrfshirė asnjė lojtar i kampionit evropian, Milanit, qė ka dėshtuar tėrėsisht kėtė pjesė tė sezonit


Portier: Gianluigi Buffon (Juventus) – Julio Cesar dhe Sebastien Frey, ndoshta do tė thoshin se e meritojmė kėtė pozicion, sidoqoftė e vėrteta ėshtė se Buffon ka treguar njė numėr tė mbrojtjeve tė klasit botėror, gjatė kėsaj pjese tė sezonit. Mbrojtja e gjuajtjes sė Tommaso Rocchit, gjatė javės sė 16-tė, ishte njė prej ndalimeve mė tė shkėlqyeshme tė para ndonjėherė nė Serie A.Mbrojtės i djathtė: Maicon (Inter) – Maicon ka qenė nė njė formė mahnitėse gjatė kėtij sezoni, sa luan pėr Interin, dhe tashmė ka dėshmuar se ėshtė njė ndėr mbrojtėsit e djathtė mė tė mirė nė botė, krahas atij tė Sevillas, Daniel Alves. Sė fundi nė kėrkim tė tij thuhet tė jetė vėnė edhe Chelsea.Mbrojtės i qendrės: Ivan Cordoba (Inter) – Kolumbiani ka qenė njė shtyllė mjaft e rėndėsishme e Interit gjatė kėtij sezoni dhe ėshtė njė prej arsyeve se pse klubi ka pranuar vetėm 9 gola nė 17 ndeshje, dhe qė sigurisht ka ndikuar qė, zikaltrit, me mbrojtjen mė tė mirė, tė gjenden nė maje tė Serie A.Mbrojtės i qendrės: Giorgio Chiellini (Juventus) – Chiellini ka mė shumė epėrsi ndaj mbrojtėsit tė Interit, Walter Samuel, dhe atij tė Fiorentinės, Alessandro Gamberini, pėr njė vend nė krah tė Cordobas. Lojtari i Juves ka shkėlqyer qė kur e ka ndėrruar pozicionin, nga mbrojtėsi i majtė nė qendėr tė saj. Zemra e tij, vendosmėria dhe karakteri, kanė simbolizuar shpirtin e biankonerėve


Mbrojtės i majtė: Juan Manuel Vargas (Catania) – Pėrfaqėsuesi i kombėtares sė Perusė iu bashkua Catanias nga ekipi Colon de Santa Fe, nė vitin 2006, dhe ka treguar njė sukses tė madh nė Serie A. Gjigantėt evropian, si Juventus, Liverpool dhe Roma, qė tė gjithė janė tė interesuar nė 24-vjeēarin, i cili sigurisht se ka njė karrierė tė bujshme pėrpara tij.Mesfushor: Javier Zanetti (Inter) – Kapiteni i zikaltėrve ka qenė vazhdimisht njė lojtar i klasit botėror, pėr mė shumė se njė dekadė, dhe as nė moshėn 34-vjeēare ai nuk tregon asnjė shenjė tė ngecjes. Inter mund tė mos jetė ekip shumė i popullarizuar pėr momentin (edhe nė mesin e lexuesve tė telegrafit), por vėshtirė se do tė gjendet dikush, qė nuk do ta pėlqente kėtė mesfushor argjentinas.Mesfushor: Daniele De Rossi (Roma) – Megjithėse ekipi i tij qėndron nė pozitėn e dytė tė Serie A, disa lojtarė tė Romės vėrtet janė dalluar me veēoritė individuale. Roma, pavarėsisht se ka njė mori lojtarėsh tė shkėlqyeshėm, ka treguar edhe njė unitet nė ekip dhe askush nuk e ka mbajtur tė bashkuar ekipin, pos De Rossit. Sigurisht, ky do tė jetė trashėgimtari i Francesco Tottit, si simbol i klubit.Mesfushor: Esteban Cambiasso (Inter) – Padyshim, aktualisht ky ėshtė mesfushori mė i mirė defensiv nė botė. Argjentinasi na rikujton Didier Deschamps, dhe ka qenė mjaft vendimtar pėr sukseset e Interit gjatė kėtij sezoni, po aq sa ishte francezi pėr triumfet e Juventusit, gjatė kohės kur drejtohej nga Marcello Lippi.Mesfushor: Cristiano Doni (Atalanta) – Nėse flasim pėr qėndrueshmėri, atėherė Doni ėshtė njė lojtar tjetėr qė ka ndriēuar pėr vite me radhė. Veterani ėshtė njė mesfushor golashėnues, siē ėshtė edhe Frank Lampard nė Premierligėn angleze. Italiani ka gjetur portėn shtatė herė gjatė 12 ndeshjeve dhe ka qenė faktor kyē nė shkėlqimin e Atalantas, gjatė kėsaj pjese tė sezonit.Sulmues: David Trezeguet (Juventus) – Kjo zgjedhje nuk ka nevojė pėr tu menduar shumė, kur merret nė konsideratė fakti se Trezeguet ka bėrė startin mė tė mirė nė gjithė karrierėn e tij. Pa dyshim, ai ėshtė pėrfunduesi mė i mirė nė futbollin botėror pėr momentin, ndėrsa fakti qė nuk pėrfshihet nė ekipin kombėtar tė Francės, nga trajneri Raymond Domenech, ėshtė njė fyerje e qartė. Me 13 gola tė shėnuar, ai ėshtė lider nė Serie A pėr kėtė pjesė tė sezonit.Sulmues: Julio Cruz (Inter) – Ka qenė njė betejė e ashpėr mes Cruz dhe Zlatan Ibrahimoviq pėr vendin e sulmuesit qė do tė jetė krahas Trezeguet, sidoqoftė argjentinasi e ka fituar kėtė luftė. Megjithatė, derisa paraqitjet e Ibrahimoviq kanė qenė tė zbehta nė ndeshjet e mėdha, Cruz ka treguar mė tė mirėn nga vetja gjatė kėtyre ndeshjeve, duke shėnuar kundėr Juventusit, Milanit, Romės dhe Fiorentinės. Me 10 gola, ai ėshtė golashėnuesi i dytė nė Serie A pėr kėtė pjesė tė sezonit, pas Trezeguet.

Formacioni: 4-3-1-2:

Buffon

Maicon Cordoba Chiellini Vargas

Zanetti Cambiasso De Rossi

Doni

Trezeguet CruzCili ėshtė mendimi juaj rreth kėsaj zgjidhje? A mungon ndonjė emėr, i cili mendoni se duhet tė jetė nė kėtė 11-she? Apo ndoshta ndonjėri ėshtė i tepėrt nė kėtė pėrzgjedhje?
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
11-shja mė e mirė nė Serie A
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: ,, Sport ,,-
Gehe zu: