AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 11-shja mė e dobėt nė Serie A gjatė vitit 2007

Nach unten 
AutorNachricht
Mr_Montana

avatar

Anzahl der Beiträge : 233
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: 11-shja mė e dobėt nė Serie A gjatė vitit 2007   Mo 11 Feb 2008, 20:54

Pasi qė ditė mė parė sollėm ekipin mė tė mirė, tash ju sjellim edhe 11-shen mė tė dobėt tė vitit 2007 nė Serie A, tė pėrzgjedhur nga disa kritikė tė futbollit italian. Ndryshe nga 11-shja mė e mirė, ku nuk pėrfshihej asnjė futbollist i Milanit, nė kėtė pėrzgjedhje ky klub udhėheq me tre lojtarė, i ndjekur nga Juventus me dy.Portier: Nelson Dida (Milan) – Ka qenė njė luftė e ashpėr nė mes portierit tė Milanit, Dida, dhe atij tė Lazios, Marco Ballota, pėr tė zėnė vendin e portierit mė tė dobėt nė Serie A. Megjithatė braziliani fiton kėtė “nder”, pas njė sėrė gabimesh tė pafalshme gjatė kėtij sezoni. Aktrimi i tij nė Celtic, nė ndeshjen e Ligės sė Kampionėve, ishte i turpshėm, derisa gabimi i fundit qė i lejoi Esteban Cambiassos tė shėnonte golin e fitores nė derbin milanez, vetėm sa e forcon Didan nė vendin e parėMbrojtės i majtė: Massimo Oddo (Milan) – Mbase kjo zgjedhje ju duket paksa e ashpėr, por e vėrteta ėshtė se Oddo ka qenė njė hije lojtari, i cili ishte aq mbresėlėnės gjatė pjesės sė dytė tė sezonit tė kaluar. Mbrojtėsi anėsor, ka qenė fajtor nė disa raste kėtė sezon dhe thashethemet pėrsėriten vazhdimisht se Milan mund tė kėrkojė ndonjė zėvendėsim pėr tė. Oddo e ka humbur vendin e tij edhe nė ekipin kombėtar italian, ndaj Christian Panuccit.Mbrojtės i qendrės: Philippe Mexes (Roma) – Paraqitjet e mira gjatė javėve tė fundit po thuajse e kanė lėnė nė hije fillimin e dobėt tė tij gjatė kėtij sezoni. Megjithėse sipas shumicės, ai pritet tė shndėrrohet nė njė prej mbrojtėsve mė tė mirė nė Evropė, francezi, pa dyshim ishte i pari pėr tu fajėsuar, para sė gjithash pėr njė sėrė rastesh tė pakėndshme, tė cilat bėnė qė Roma tė pranojė 16 gola nė tetė ndeshje, nė muajt tetor dhe nėntor.Mbrojtės i majtė: Luciano Zauri (Lazio) – Kapiteni i ekipit supozohet tė jetė dikush, nė tė cilin secili do tė gjejė inspirim. Mbase kjo tregon edhe sezonin e dobėt pėr Lazion. Zauri ka qenė tmerrues pėr ekipin romak dhe ka qenė pėrgjegjės pėr njė mori golash tė pranuar. Mbase ekipi ka nevojė pėr njė drejtues tjetėr qė do tė mbajė shiritin e kapitenit.Mesfushor i qendrės: Sergio Almiron (Juventus) – I ardhur nga Empoli gjatė afatit kalimtar tė verės pėr njė shumė prej 9 milionė eurosh, Almiron u etiketua menjėherė si “Sebastian Veron i ri”. Sidoqoftė, ai ka bėrė vetėm tetė paraqitje nė ligė pėr Juventus dhe ėshtė po thuajse e sigurt se ai do tė shitet ose nė janar ose nė qershor.Mesfushor i qendrės: Tiago Mendes (Juventus) – Tiago ishte nėnshkrimi shumė i kushtueshėm i Juventusit gjatė verės, qė erdhi nga Lyon dhe i ishte besuar tė tregonte fuqinė qė kishte munguar nė mesfushė qė nga shitja e Patrick Vieiras dhe Emersonit. Tiago sigurisht se i pėrngjau Emersonit, por brazilianit tė ditėve tė sotme, qė mjerisht nuk ėshtė gjė e mirė.
Mesfushor i djathtė: Bosko Jankoviq (Palermo) – Palermo mposhti ekipet si Barcelona dhe Chelsea, pėr tė nėnshkruar me Jankoviq nga Mallorca, gjatė afatit kalimtar tė verės. Serbi, megjithėse u mendua se ishte njė prej talenteve tė ri tė Evropės, dėshmoi tė kundėrtėn dhe dėshtoi tėrėsisht tė pėrshtatet nė klubin sicilian. 23-vjeēari ka bėrė vetėm 10 paraqitje dhe ka dėshtuar tė justifikojė gjithė atė bujė tė bėrė pėr tė.Mesfushor i majtė: Domenico Morfeo (Parma) – Njė mesfushor sulmues mjaft i talentuar, i cili kurrė nuk e kishte treguar potencialin e tij, qoftė pėr njė apo arsye tjetėr. Nė njė kohė mund tė duket njė lojtar i klasit botėror, dhe herėn tjetėr njė lojtar i papėrgjegjshėm. Kjo e fundit ka qenė rast i kėtij sezoni. Ai pati njė prishje para-sezonale me trajnerin e tij, derisa nė mėnyrė tė trashė e dėrgoi veten jashtė loje kundėr Juventusit, vetėm disa sekonda pasi qė hyri si zėvendėsues.Sulmues: Ronaldo (Milan) – Megjithėse ka shumė pak argumente pėr t’i pėrmendur gabimet e tij, duke marrė parasysh mungesėn e aktivizimit, sidoqoftė e vėrteta ėshtė se paaftėsia e Ronaldos pėr tė qėndruar nė formė, i ka kushtuar shumė ekipit tė tij. 31-vjeēari ka luajtur vetėm njė herė gjithė sezonin dhe madje edhe u lėndua para ndeshjes sė Ligės sė Kampionėve kundėr Benficas.Sulmues: Marco Di Vaio (Genoa) – Nė sezonin e parė tė kalimit tė Genoas nė Serie A pas 12 viteve, Di Vaio u shpresua tė tregonte njė eksperiencė aq shumė tė nevojshme dhe t’i japė njė fuqi shpėrthyese ekipit tė tij. Por, fatkeqėsisht ai nuk bėri asgjė dhe madje ka gjetur rrjetin vetėm njė herė gjatė 12 ndeshjeve.Sulmues: Adriano (Inter) – Ndoshta kėtė pozitė do ta meritonte edhe sulmuesi i Milanit, Alberto Gilardino, por fakti qė ai ka shėnuar pesė herė nė Serie A, e mbron nga turpėrimi, megjithėse nuk ka bėrė at qė ėshtė pritur. Megjithėse Adriano kohėve tė fundit u shoqėrua me probleme personale, e vėrteta ėshtė se ai ende mund tė jetė njė prej sulmuesve mė tė mirė nė botė.Formacioni: 3-4-3:

Dida


Oddo Mexes Zauri


Jankovic Tiago Almiron Morfeo


Ronaldo Adriano Di Vaio
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
11-shja mė e dobėt nė Serie A gjatė vitit 2007
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: ,, Sport ,,-
Gehe zu: