AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Mitrovica ėshtė ēelės pėr sukses nė Kosovė, tha admirali Ficxherald

Nach unten 
AutorNachricht
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Mitrovica ėshtė ēelės pėr sukses nė Kosovė, tha admirali Ficxherald   Do 07 Feb 2008, 02:57

Komandanti i krahut jugor tė NATO s, admirali Mark Ficxherald, i shoqėruar nga komandanti i KFOR it, gjenerali Ksavier dė Marnak dhe komandanti i Brigadės shumėkombėshe tė veriut, gjenerali Kristian Dekster, bisedoi sot me kryetarin e komunės sė Mitrovicės, Bajram Rexhepi pėr gjendjen e sigurisė nė kėtė rajon.
Admirali Ficxherald u interesua pėr zhvillimet dhe gjendjen aktuale nė veri tė Kosovės dhe me theks tė veēantė nė Mitrovicė. Kreu i komunės sė Mitrovicės tha se gjendja vazhdon tė mbetet e qetė, por e ndjeshme. Ndaj nevojitet njė pėrkushtim mė i madh prej tė gjitha strukturave politike dhe tė sigurisė qė gjendja tė mbahet nėn kontroll nė kėtė kohė kur pritet definimi i statusit tė Kosovės. Ai tha se strukturat lokale dhe ato qendrore janė tė fokusuara dhe tė pėrkushtuara qė tė mbahet gjendja nėn kontroll. Ditėve tė fundit janė shėnuar disa incidente nga disa tė rinj nė veri tė qytetit, si rasti i sulmit me gurė nė njė autobus qė bart shqiptarėt nė "Kodrėn e Minatorėve", mirėpo qė janė menaxhuar mirė nga policia, thuhet nė njė njoftim. Admirali Ficxherald u interesua edhe pėr lėvizjen dhe qarkullimin e lirė nė Mitrovicė dhe veēanėrisht nė urėn kryesore tė Ibrit. Nė lidhje me kėtė, kryetari Bajram Rexhepi tha se jo vetėm nė Mitrovicė, mirėpo edhe nė gjithė vendin lėvizja e lirė ka shėnuar pėrmirėsim dhe se nėpėr rrugėt e Kosovės pėrditė vėrehen automjete me targa tė qyteteve tė ndryshme tė Serbisė, qė tregon se lėvizja e lirė ėshtė nė nivel. Komandanti i krahut jugor tė NATO sė, shprehu gatishmėrinė e NATO s pėr tė mbajtur gjendjen e sigurisė nėn kontroll. Ai tha se prej mėnyrės sė menaxhimit tė situatės dhe gjendjes nė Mitrovicė varet edhe suksesi i procesit nė gjithė Kosovėn. "Mitrovica ėshtė ēelės pėr sukses nė Kosovė", tha admirali Ficxherald.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Mitrovica ėshtė ēelės pėr sukses nė Kosovė, tha admirali Ficxherald
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Politik-
Gehe zu: