AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 2 po 2 - Textet

Nach unten 
AutorNachricht
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: 2 po 2 - Textet   Fr 08 Feb 2008, 12:57

2 po 2 - E di..

[Besniku]
E di shume i keq jam per ty
Kush e din deri sod sa zemra jane thy
Nga inati gjelozia qe kane per ne
E di ne jemi number one kane frike nga ne.

[Phat Beni]
E di se kur vime ne diqka ju mbledheni
Diskutoni e shani e na urreni
Hej nanen qfare seni 2po2-shi kish ba.

[Besniku]
Une jam mbret i kesaj loje a hale spo e din ma
Profesor per ty i repideologjise
I got keys to the streets every day i make g's
Prape u kthyem ne kete loje te gjykojme
Une e di se ti e din se ne ktu dominojme.

[Phat Beni]
Se ne hip hop gjithmone dote kultivojme
Ja nje arsye pse keshtu jetojme
Se u rritem ne ghetto kete kulture e kuptojme
E di se qka shohim qdo dite prej asaj dhe mesojme.

[Refreni: Besniku]
Une do te behem shume banal sepse asnjerin prind nuk e kam intelektual
Ti po vazhdove hapin po se ndale do te me detyrosh te bej ndonje veper penale
Ti mendon se per kete pune une nuk jam ideal
Por fjalet e mija do te ndjekin sikur nje proces verbal.

[Besniku]
E di je bo reper i fort qitash
Edhe mangup bile po ban edhe kallash
Po mendon se zor asht me bo nje refren
Tane kohen ham ham me leh sikur qen.

[Phat Beni]
Me kesh tane kongen si elefant n afrike
Qka po doket vetja aaaaa nkopsht zeoologjik
O reper ti njemend qetash ke ra ne test
Prape se prape east side is the best.

[Besniku]
E di ku je fsheh vargjet e mia dot gjejne
Cause you was a piece of shit and you Will Never Change
Vet emri yt i mshoj vule kesaj pune
Edhe provokimet e mia te kane ardh ne maje hune.

[Phat Beni]
E di neser ki me mnxan diku nqytet
Ki me mrreh ki me mi thy eshnat krejt
E di e din se kjo nuk eshte e vertete
2po2 baby east side per jete.

[Refreni: Besniku]
Une do te behem shume banal sepse asnjerin prind nuk e kam intelektual
Ti po vazhdove hapin po se ndale do te me detyrosh te bej ndonje veper penale
Ti mendon se per kete pune une nuk jam ideal
Por fjalet e mija do te ndjekin sikur nje proces verbal.

[Phat Beni]
Tash ti po me tregon neve repi qysh bahet
Ne urritem me kete pune e nami spo bahet
O iDALT prej LIGES mshive prej historise
Dil naj here prej shpise kno bile te shpia e kojshise.

[Besniku]
A e din kush asht 2po2 per ty o haver
Nje enderr e keqe nje tmerr ne ferr
Une jam babgjysh i repit per ty o haver
Qoj duart lart boom a tu bo qitash terr
Qka tu lagen pantollat o gangster.

[Phat Beni]
E paske bo qishen a ske pas pampers
Hajt tash shko te shpia se ki koncert edhe ni ore
Veq nrroj pantollat se mos na ban hore.

[Besniku]
Ju qe keni mizen pas veshit tani degjoni mire
Keto vargje 2po2 nuk i interpreton me deshir
Kjo eshte e imponuar nga njerez te caktuar
Qe 2po2 i quan te komercializuar.

[Refreni: Besniku]
Une do te behem shume banal sepse asnjerin prind nuk e kam intelektual
Ti po vazhdove hapin po se ndale do te me detyrosh te bej ndonje veper penale
Ti mendon se per kete pune une nuk jam ideal
Por fjalet e mija do te ndjekin sikur nje proces verbal.
( 2 x )
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Haver   Fr 08 Feb 2008, 12:58

BESNIKU
Qe vjen Besniku MC`it mi kurtalis
prap me rima t`shtira as ni allti pa kris
ky nuk osht diss
harro o pis
tripovati
repovati
hiq pa ngreh Canabis
pidh
mos u dridh
kercenohm edhe niher
nuk kom allti n`sempller
po ksi qe t`vret meniher
apet t`shti n`kerr
t`qoj n`terr
t`lypi fer
haver
un niher jom kan mangup e tani jom ba reper
t`bombardoj me rima
sikur n`hiroshima
jetoj
mbijetoj
fitoj santima
tima t`trasha , xhepat duq
50 , 100 , 500-shet truq
ggg gangsta shit hala maroj
kur t`vi
ku t`hi
plani yt deshtoj
2po2 hala ksajde ju mushi syt me vaj
Phat Beni , Besniku jon 2 fuckin high

Hajt mos hup koh .... HAVER
Ska kerkun jo .... HAVER
Ne ket glob .... HAVER
sidomos n`hip hop ... HAVER

REF:: PHAT BENI
Hala sillna n`mahall
kalibrin n`bel bre djal
me ty si boj dy fjal
t`la tu kesh ta qi at nan
me art hala sjom ngi
muzik per njerzt e mij
me hip hop therapy
se lshojna n`vorr pa hi


G-SOLDIER
S`na kerset per sen
n`qit ven
t`rrasi realitet tjert na knaqen me rren
mos m`kallxo per rap , se kit loj e kom tradit
me rima edhe muzik t`2po2shit jom rrit
e ti hiqmu kari me ato trillime t`kqija
ngoj kto fjalt e mija
se i kom shkru nga trimnia
n`zemer
oj femer
me neve sun shtyhesh
mos um kritiko haver se me gjak perlyhesh
se jom rrit rrugve jo si ti neper banesa
prej dites qe jom hi un ty t`kan hup ato shpresa
t`shti n`kthesa
pa fund haveri jem
kurr s`jau zgati doren per hip hop ktyne t`gjenerates tem
se jom sick n`mikrofon shum i eger
mu m`vyn veq ni laps dost edhe ni leter
G-Soldier, 2 HigH ne qdo an
mos qo kry haver se t`la tu kesh ta qi at nan
yeah


REF : PHAT BENI
Hala sillna n`mahall
kalibrin n`bel bre djal
me ty si boj dy fjal
t`la tu kesh ta qi at nan
me art hala sjom ngi
muzik per njerzt e mij
me hip hop therapy
se lshojna n`vorr pa hi

ADALARD
Rimat e mija t`nxerrne nga spitali
runu qimt e nanes po afrohet funerali
un jom qaj shqiptari
qe ngreh bari
vullnetari
qaj i pari
qe per sen hiq (ughh)si ha karii
ska ma dyshim na jemi t`part
2 High Records gjenerata e art
edhe ni sen DON`T FUCK WITH ME PLEASE
mu ka ba shpija si stacion i policis
hajde kurv tash nisja me livrit
Adalard n`kit qim nane nisja me bertit
gjithmon i kom shti fjalt me abnormala
i kom shti me belagjii edhe me intelektuala
e kta tjert po nai kan inati se po perparojm
le t`flasin se kit qim nane nuk e lshojm
ska kerkun ma t`trent , ska kerkun ma t`qart
2po2 , G-Soldier edhe fuckin` Adalard

REF:2x
Hala sillna n`mahall
kalibrin n`bel bre djal
me ty si boj dy fjal
t`la tu kesh ta qi at nan
me art hala sjom ngi
muzik per njerzt e mij
me hip hop therapy
se lshojna n`vorr pa hi
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: HIP HOP Aman aman..   Fr 08 Feb 2008, 12:58

Ref:
Come on what what, 2 po 2 its the remix

What what 2 po 2 , hip hop aman aman

What what, 2 po 2 its the remix, its the remix

What what, 2 po 2

What what, 2 po 2 its the remix

What what, 2 po 2.

[Besniku]
Nje dit shoku jem phat beni i kapi tarabukat edhe sintisajzerin
Edhe 2 a 3 pajaqalla ups 2 a 3 perfocues edhe do kabla per ques
Edhe tha qyky sen garant ka me pallit ups ka me dhez
Ndash me dit flaken ka me ja qit mfalni edhe per kete greshk ups
Kete gabim po krejt fajet i keni ju ooo populli im
Qe lejoni ne estrade te kete imitim nga muzika arabisht e perzime me shkinisht
Ja lepitin ups ja ngjesin nje text maxhupisht
Edhe thojn ne bejme muzik popullore
Ne i ruajm traditat shekullore te armiqve tane shekullor
Te perbetuar qe kurre shqiptart mos me i lan pa lisica ne duar ups pa pranga
Ngoni mire oj opanga oj kengatare tak e tuk prej qe hini ceca
Nburg kompozitorin ju po ja ngini buk ups.

Ref:[Beni]
What what, 2 po 2 its the remix its the remix
Hip Hop aman aman
( 2 x )
What what, 2 po 2 its the remix
Hip Hop aman aman.

[Beni]
Me vone shoku jem besniku upsssssss ai problematiku
Ai bre vlla qe per hip hop asht doktor
Tha me qet muzik haver um ke nxjerr pune boll
Qfare texti me shkru tash ish ra njeri ne mazun
Um bertitke mu qitash um ke qit pune
Ish koqit ups ish ndal nuk dike as titullin me ja lan
Qfare kange osht kjo hip hop aman aman
Kjo kang haver asht me dridh belin
Me pi raki deri nsabah qitelis me ja kput telin
Me i thy 2, 3 gota e me ther do papaka boksa shkelma dru e shuplaka
Keshtu ka qene perpara veq stupci kryjke pune
Por tani eshte ndryshe kemi marr hip hop kulture
Tani do shkojme se bashku ne hip hop atmosfere
Ne nje ndeje te sigurt qe edhe dimrin e bene vere.


Ref:[Beni]
What what, 2 po 2 its the remix its the remix
Hip Hop aman aman.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: HIP HOP Therapy   Fr 08 Feb 2008, 13:01

Ni lajm i mir ne prishtina
fucky qytet 2po2 serish
me ju qoni duart lart krejt
vi me gengste shit te motivuar
si gjithmon per armiqet tone nje
enderr e keqe fillon fillon pa keq
trajtime hiq pa pritu smooky win
kiki neses fakin biches tu u qikjo
tem po m'pelqen se sa i perket
kullave ato kerkun nuk ndalojn ven
2po2 kthehet serish me nje album
ne aldineri besoj qe gjindet dikun
me vargje gjigante elegante interesante
nese don te jesh me ne eja edhe ti sonte
do tregojm per kurva dhe gangstera dhe politikan etjer e tjera gjitha t'mirat e t'kqija ne rruget e jetes me ne do te jet edhe don pizhi i hijes se jetes. Refren:Mot apo sot un nuk flas kot vargje kam plot as me kend dhe nuk me gjejn dot se ne hip hop jam pilot ty te bej ty te bej te piksh lot tani degjo mir se un me nuk po luj se po shuj me dit e me muj me jav dhe me vjet tani sna ka mbet me asnje pik vullnet. Don pizhi:Tash nje lajm i keq qe ta shti tuten ne asht 2po dhe hija e jetes u ben serish bashk sikur ateher kur ketu lindi hip hopi ne ishim te paret keto fjal si luan toppi kaq shum vite me hite kaluan shum shpejt a te kujtohen kenget si p.sh nuk derzohemi leht apo heroina pastaj back in the game ke kunder nj name shetjo jo nejm tash ne do te ruajm me detju ekses eja te doktor don pizhi ta jep ni recet pastaj shko tu vrapu drejt ne formaci kerko albumin me te ri hip hop therapy i krijuar ne kliniken e hip hopit ne prishtin na too high records 2po2 o nenqim ishalla ja qi at ann e ju shlo shpirti as hoxh as doktor ska mi ju ndihmu as prifti.

Refren:Mot apo sot un nuk flas kot vargje kam plot as me kend dhe nuk me gjejn dot se ne hip hop jam pilot ty te bej ty te bej te piksh lot tani degjo mir se un me nuk po luj se po shuj me dit e me muj me jav dhe me vjet tani sna ka mbet me asnje pik vullnet.2001 2PO2 ende esht gjall ende na respektojn mangupat ne mahalla ende edhe sot nuk kemi pasion tjeter gjerat kan ndryshuar tani ne jemi t'vetem tani hip per ne esht profesion profesion paralel se ketu ndryshe s'shkon pre viti 1995 na tu u marr me kesi pun edhe njerzve t'aferm ja kemi pru shpirtin n'hun tash ne u bem doktor dhe kemi shum pacient t'ri per secilin nga pak hip hop therapy qe tju sheroj nga stresi tju lehtesoj qdo problem tju krijoj imunitet tju mbroj nga qdo her 2001 albumi jon i par dhe i shejt ju e keni te gjith nuk derzohemi leht kerkuat eso hes dhe keni ber rrug te gjat erdhem me hip hop therapy qe t'ju sheroj qdo plag.
Refren:Mot apo sot un nuk flas kot vargje kam plot as me kend dhe nuk me gjejn dot se ne hip hop jam pilot ty te bej ty te bej te piksh lot tani degjo mir se un me nuk po luj se po shuj me dit e me muj me jav dhe me vjet tani sna ka mbet me asnje pik vullnet.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Hip Hop Shqip..   Fr 08 Feb 2008, 13:02

[Besniku] Ohh Shit, allo

[Beni] Ku je bre haver

[Besniku] O ku je gangsta, qka ka tre bre

[Beni] Kurgju bre do klloshar po thojn i hupi fara 2po2-shit

[Besniku] Valla po lypin q* none, o gangsta tung niher se po jav maroj ni sen meniher qitu
hajt tung niher

[Beni] Aight

[Besniku] Hajt tung niher, ku dreqi i lash qata qelsa.


[Besniku]
Mua ma kan lan amanet mos me u marr me tjeter send veq hip hop dhe rep
Ashtu veprova prej qe isha i vogel
Kapelen mbrapsht mikrofonin e kisha te vetmen loder
Pra keshtu kam filluar ne femijeri per te kenduar
Dhe nuk eshte per tu kontestuar se edhe ty te kam mesuar
Ne te vertete jam munduar mirpo plani me ka deshtuar
Une jam mashtruar se kam hargjuar energji
Ne njerez te gabuar sikur ti qe shume shpejt jon harruar
Kurse une kam vazhduar kam punuar kam krijuar
E me vone i kam shijuar gjerat qe ti as ne gjume si ke endrruar
E dikur kam poseduar iluzione dhe plane qe ti i ke imagjinuar
E une i kam realizuar ne te vertete kam jetuar nje jete
Sikur nje film qe ti shume e ke adhuruar 5, 6 here e ke shikuar
Dhe ke lakmuar me pas jeten e tille veq ke enderruar
E kjo qe sod prezentoj per mua seshte fillim as i ri e as i vjeter
Eshte nje jete e perditshme dhe asgje tjeter
Se une jam avokat dhe gjykates ne kete loje
Une ju mbroj ju gjykoj sa here qe ka nevoj.

Ref:[Beni]
Hip Hop Shqip mreteron ne kete nate
2po2 dhe imortel do te kujdeset qe sa me shume te zgjate
Pra kjo nate me rap shqiptar ne zemrat tona le te jetoj
Me gangsterat me te medhenj shqiptar
Kush jane ata te qim nane qe me mikrofon na dalin per balle
Hip hop shqip mreteron ne kete nate
2po2 dhe imortel do te kujdesen qe sa me me shume te zgjate
Pra kjo nate me rap shqiptar ne zemrat tona le te jetoj
Me gangsterat me te medhenj shqiptar.

[Besniku]
We represent the real, we represent the real Hip Hop Shqip Shqip
We represent the real, we represent the real PRISHTINE
We represent the real, we represent the real Hip Hop Shqip
East side we represent the real hip hop.

[Besniku]
Pra une vazhdoj amanetin me percjell
Keshtu kesaj radhe ne skene nje Young playa kam sjell
18 veqar ne metropolet e evropes i pasionuar ne Hip hop
Pa hezituar i dhurohet lojes (immortel) i pavdekshem keshtu e quan veten
Edhe nje ushtar me shume qe do te lufton per te verteten.

[Imortel]
vertet i pavdekshem ne qdo ane bej qka te dua
Imortel kujdes se nuk ka kili vili me mua
I fort ne mikrofon si majk tayson ne ring
Sa i perket gjenerates sime mund te me therrisni king
Une i dua sendet lluksoze qe i preferon rinia
Shoqerin veturat kurvat ferrkat pra anet e kqija
Fiesta seks pishine alkohol dhe hip hop te gjithe haverat te qim nane
E jo qobana me lop ta jap nje ftese nese don te vish ne tonen galaksi
Ketu ku ka bukuroshe argetim e jo merzi
Aty ku kultivojme hip hop per ta konsumuar me shpirt
Ushqimin tone me te mire qe edhe naten na bene dite aty
Ku ne shenojme shume momente historike si psh zhduken plakat e kengeve patriotike
Aty ku i madhi 2po2 ulet te vendi kryesor
Dhe ju tregon shoqerise se ku gjendet problemi paresor
Ai thote se loja qdo dite po veshtersohet
Se nga gjelozia e madhe tani shume jane shtuar tensionet.

(Outro)
[Besniku]
East side, pastaj

[Imortel]
Pastaj biondina dridh belin deri ne mengjes e une
Ay yo a din qka me revole ne dore bertas hip hop deri sa te vdes.

[Besniku]
fuck all you faggot mothafuckaz.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: I lig për Armik..   Fr 08 Feb 2008, 13:03

Besniku-
Ngoni o kryma ju jeni t`lodht per mu
me qita dissa t`karit keni sharru n`mut deri n`ngu
qysh doni mi shti fjalt me njerz abnormal
ma shum kom morra se kime n`kry m`shkoj jeta n`mal
jom bal , jom zdral kanibal e tjera e tjera
jau shti ethet sikur ktyneher hala sillna me havera
e ronoj belin me allti , n`prishtin kur t`vi
pi raki kurvat kar kom me jau ngi
qyre leni ma kto sene se ju jeni amatera
ky o dissi jem i fundit tash me stupc herav tjera
o repera . kom me shanzhera rima rrafall
ksi MC t`killaft si ju ka 10 i ha per kaftjall
boll m`qit fall me qisi kerifekte t`pshurrta
o ka shihet mir kush o ka jep fjal t`sigurta
e ju lene repin se s`ju shitet as pa pare
ashiqare boj hajgare rri n`dritare pi cigare
e as nuk e prishi timin e duhanit per ksi muta
qe i permuta hiq su guta
mi shkrun qito 4 fjal t`trenta
e dita qe i shkatrroj leht MC-it me goj t`shtremta

REF::::
Ik ... se je i lig per armik
Ik ... as ne mendime s`je logjik
Ik... kuroren leje per mbret
se t`kasapiti me rima definicioni del vet

Phat Beni-
Kush osht i pari dhe kush bani hite gjith kto vite
kush e nisi kush hala pe man kurr rahat s`kena me ju lan
mos thuj qa u ba qa krisi kit loj e pari kush e nisi
kom lujt krejt jom tranu ngoj 2 fjal tash ti per mu
mos e kap dikon t`ran si un qe sun e qon
i bjen pishmon e t`lshojn dy kam e tani ja nis e kan
jo veq ti po po foli per te ton
rimat i kom shum ron asnjani prej juve sun i qon
mos m`dil perpara se nuk muj mu nal
jom si treni qe ec ne binar
jom i ran armatim ni vagon
jom i shpejt qaq i shpejt qe ti s`munesh me vrejt
veq kit boom ti munesh me ni
afer un kur t`vi e ta hi e t`boj pluhur e hi
e nuk ndalna rrugen e vazhdoj misionin e perfundoj
mos um fol per pengesa se t`gjitha i tejkaloj


Besniku - Phat Beni
Allahile pidh nane qa kari je tu than
ritmi fort t`ka ik as njet se ki me nxan
edhe beatat e killt t`sempllirat n`kasaphane
kishe ti numer njo n`kit hip shqip hop hane
edhe moti po rruhesh me qat flow t`Rebelit
edhe me rimat e mija sikur brisku i berberit
t`pshurri n`arkitektur njeriii
se i kom rimat si ferrari e gojen si shumaheri
une jom qaj shoferi qe t`qon n`dragodan
un jom kan veteran edhe jom veteran
e kur tum nalin policia ju kallxoj rimat e mija
kuferat me alltija kokainen via via
zi e terr um shkoj rinia nuk ka rrena n`rimat e mija
hiqu ti se t`shkojj burrnia shkelma bothve t`qoj te shpija
une jom qaj Besniku ktyneher problematiku
tash me rima t`mija t`fiku jom qaj psikiatriku
le krejt haveri jem mos i qit vetit problem
merre n`jog rakin tem se t`ka lshu ai ajrokrem
haver edhe niher i pshtyva rimat e arta
pasha qit mikrofon i kom t`qartaa

REF::::
Ik ... se je i lig per armik
Ik ... as ne mendime s`je logjik
Ik... kuroren leje per mbret
se t`kasapiti me rima definicioni del vet

{outro}
yeahh 2po2 ky sen nuk osht hip hop shqip
ky osht rock shqip u fuckin njerz t`deshtumm
yeahh 2005 hip hop filozofii
phat beni , besnikuu 2 muthafuckin high
yeahh ughh ughh yeahhhhh
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Jetoj   Fr 08 Feb 2008, 13:03

Dhe vazhdon jeta, na shfrytzon nmaksimum,
kontrollon cdo levizje urdhron deri ne fund.
dhe kur nuk leviz ne qendrime,
ashtu duket e embel dhe te fut ne dyshime.
kur e kupton jeten tvjen me vjell,
aty ku je ne ket moment padyshim jeta tka sjell.
dhe kur zgjohesh ne mengjes nuk vepron ashtu si don,
kerkon fajin por sistemi i jetes fajin kontrollon.
e ti jeto per nje dit qe e endrron cdo moment,
esht kerkes shum e thjesht qe jeton vetem ne ment.
ter kohen do te jesh peng i endrrrave te tilla,
punon vepron endrrat mbesin vec deshira.
me e veshtira nket tregim esht e verteta
kur e din se ky udhtim dot tretet mbetet nje kujtim,
jo kujtim i perjetshem as tregim i shkurt,
jo kujtim i kendeshem as perral e urt.
me vujtje nen lekur zemra do tngrihet si gur,
se ke jetuar mes nje endrre per nje dit qe nuk erdhi kurr

(refreni)
nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

jeta qenka nje udhtar nrrug te gjat per te kaluar,
kurse ne mjet udhtimi per ritin e ran tcaktuar.
perjetimet qe i pate, fare nuk kan rendsi,
neser do te behesh plak nese dje ishe femi.
nese do jeto me kot, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe une mbrenda kam edhe nje shpres.
per nje dit qe e endrrova e prita nje jete te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.
nervozohu cnervozohu, cdo gje esht pa nevoj,
jeta thjesht me zvarrit posht e lart sikur nje loj.
dhe kur thua dua tvdes, vdekja nuk te merr aq leht,
tani kur ste duhet jeta, vdekja shpetim i shejnt.
por jo, nuk te lshon jeta ka nevoj per ty.
ti vazhdo endrren tende edhe pse tmbyllen ndry,
prite edhe nje deshir fati ndoshta do te prij.
dita qe jeton ne ty, esht nis ndonjeher do te vij.

ref : nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

si nje shkreti plot zall,vjen nje stuhi perball.
te verbon dhe te ben tvuash sa tjesh gjall.
njerzit jan budall gjithcka bejn pa vet dije,
mendoj se jan tpavdekshem por jan vetem nje hije.
e verteta te luhat sikur neper val deti,
realiteti te persos vec at dit kur trrok sikleti.
kurse, me par tmban mbyllur neper iluzione,
vrapon indirekt, shtigjet neper vizione.
halucinacionet do te fusin nrrebelizem,
agresivitet vet opcioni per tkaluar krizen.
sa her do vyshkesh neper stina si nje pem,
dot perdoresh cdo metod per tharruar cdo problem.
haveri jem nuk esht let tarrish nkulminacion,
edhe un edhe ti prap gerkojm definicion.
jeta na sfidon sikur cdo gje tjet ne rregull,
besojm ne nje moment qe fshihet diku ne mjegull.

(refreni)
nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

e un jetoj me zjarr nen lekur
per nje dit qe nuk erdhi kurr.
vazhdoj jetoj me dhimbjet e mija,
per nje dit qe jeton ne endrrat e mija.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Kujdes për Djalin tënd..   Fr 08 Feb 2008, 13:11

[Besniku]
Fakt i gjalle se ditet e quditshme po i kalojme
Per disa parajse disa ne ferr po jetojne
Kur te kaplon varferia gje me e keqe se nje dhune
Sidomos per te rinjte qe nuk kane pune
Per bese i kuptoj se aspak nuk eshte lehte
Tere diten dhe naten mengjesi ne rruge i pret
Duke pritur te behet diqka ne parlament
E pritja behet armik dhe koka kerset
Dhe nenshkruajn kontrate me te keqen
Vrasje kidnapime per te siguruar jeten
Nga kriza dhe kushtet ekonomike
Por paraja nuk ka vlere kur nuk ndihesh mire ne tuat patike
E keshtupo kerkon per djalin tend
Hapi syte shiko se ai po gjindet ne qdo kend
Degjo qfare fjalori po perdore
Zgjohu nga gjumi se ai spo shkon me ne shkolle
I braktisi librat,lapsin,fletoret
Tani don te behet sherbyes i droges
Ti e din se ai vetem 17 vjet i ka
Sod keshtu po neser a thua qka don me u ba

Ref:[Beni]
I armatosur deri ne dhemb as syrin kurr nuk e tremb
Ai ka pushtuar cdo ken kujdes kujdes per djalin tend
Nje dite edhe ti do te pendohesh nga faji kurr sdot smund t'largohesh
Ai nuk ndrrohet me as kend kujdes per djalin tend.

[Beni]
Mos prit nese nuk je i zoti kerko ndim
Se djali yt po behet si nje gangster ne film
Armet me emer dhe shifer po i njeh
Kjo nuk eshte normal eshte i ri ende
Me vozit makina luksoze
Buza tamel i qet e ka qehre nervoze
Nuk jam psikolog as nuk kam keshilla per ty
Une kam qene itille nuk dua ato dite me i kthy
A mendove se djale yt ne rruge po meson
Ose diplomen e mjekesise po e dergon
Apo deshirove te behet avokat
Te krijoj familje te kete para e dukat
Behet mire thoje e sdije fare qka po ndodh
Rruga eshte nje gjungell shume lehte eshte me fol
Sidomos terri i nates jasht kur te nzen
Askush nuk pyet apo te pelqen a spo te pelqen
Secili mbron veten te gjithe jane te rrezikuar
Ardhmeria e tyre shume moti eshte e shkruar
Nuk eshte e veshtir ske nevoj fare te mendosh
Nese je ne loje ose grilat ose vdekjen do fitosh.

Ref:[Beni]
I armatosur deri ne dhemb as syrin kurr nuk e tremb
Ai ka pushtuar cdo kend kujdes kujdes per djalin tend
Nje dite edhe ti do te pendohesh nga faji kurr sdot smund t'largohesh
Ai nuk ndrrohet me as kend kujdes per djalin tend.

[Besniku]
Une nuk po te qortoj nuk theme se ke faj
Por dije se femiju yt shpejt do te thote bye bye
Se eshte duke kerkuar rrugedaljen e tij
Ka hyre ne kahje te ndaluar per femije
Ai po udheton ne nje labirint pa dalje
Ku kthesat dhe pengesat kurre nuk kerkojne falje
Dhe po shoqerohet me njerez te huaj
Zakonisht te rrezikshem qe nuk luftojne me duar
Ai luan poker dhe pin alkohol
Tani ngreh edhe shit dhe nuk iduket boll.

[Beni]
Kur te vije nje dite lajmi ne tenden shtepi
E kane vrare do te jete vertete lajm i zi
Mos qaj kot se ai nuk kthehet me
Mos u trano se femiju nuk blehet me
Dashurine qe pati nevoj ti nuk ja dhurove
Kurre nuk ishe prane tij hahh ja qka fitove
Nuk pate kohe se vrapoje mbas alkoholit
Vejushkave, parave edhe zholit
Tani sillesh verdalle here ne ate kend here ne kete kend
Dhe te kujtohen fjalet e mija kujdes per djalin tend.

Ref:[Beni]
I armatosur deri ne dhemb as syrin kurr nuk e tremb
Ai ka pushtuar cdo ken kujdes kujdes per djalin tend
Nje dite edhe ti do te pendohesh nga faji kurr sdot smund t'largohesh
Ai nuk ndrrohet me as kend kujdes per djalin tend.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Merzitshem   Fr 08 Feb 2008, 13:13

(Feat. Immortel)

Verse 1 - Besniku

A je qu n`krah t`keq najher krejt me t`shku n`kar
Shpesh i qeli syt bismilah n`dore e marr
Kalibrin edhe ja nisi e mendoj
Sod kujt t`ja qi robt te pushkatoj
Se m`ka ardh n`fyt gjithqka n`ket sistem
Merzi absolute permban gjaku jem
Qdo minut qdo sekond per ata qe nuk e din
Lotet dhe gjaku ma pershkruajn trimnin
Edhe rimat si helm kimik per kundershtar
Arsenal ushtarak eliminoj qdo tradhtar
Politik ironik te thelluar ne dilema
Kujdes se shqiptarija ka shume Avni Rrustema
Per njerz sikur Nano per mu ai eshte armik
Dit zie per shqiptar aj qyqek ne selanik
Ate ka ra ma frik qika n`over doz
Bire ktu te na se na mire dime me loz (haver)

REFRENI: Phat Beni

Zgjohem merzitshem qdo mengjes
Ti nene mos qaj nese nga plumbi vdes
Zoti ma dha shpirtin aj edhe ma merr
Haver jom merzitshem pse jeta s`osht fer

Jam lodh me ket dreq situate
Spo du mo kurfar informate
M`ke lodh sikur grat me llafe
Hajt tash hiqmu qafeVerse 3 - Phat Beni

A je kthy najher prej punes i lodht i qkoqt
Sa e ke marr rrogen krejt i ki borxh
Don me bo nje tussh haver me hjek zdralin
Qohen t`qimt e nanes e rrymen ta nalin
Hej be nanen mas luftes kejt u ban shmekera
Komandantat e uqk-es kejt milionera
Spo flas per politik ata krejt lypin stupc
Produkcionet muzikore secili ma katunc
Hiq pa rrejt ata krejt lypin qi nane
Dej n`skejt Regjisort pa i permen s`muj me nejt
As ni lek n`xhep edhe shiten artista
Edhe ata ne RTK kejt jon komunista
krejt kto sene i perbij me nje gote
Jom merzitshem veq hala i fort
Haver veq nje her po t`lus lem rahat
Se kur jom merzitshem s`t`dha afat asnje sahat ( jooo )
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Musik 4 my people   Fr 08 Feb 2008, 13:15

Kush ***** tem po mendon se je ba
kallzo bre vlla se boll durova ma
nuk e di qka po mendon po enderron kot
se sa per hip hop nuk ta zgjati doren dot
se per hip hop une jam mbret ne kete loje
po po **** nane ti ngjehi 8 copa ne goje
a e din kur kam repovat une o qim nane
ti je kan hala tu e pi cicen e nanes tane
e tash mu po mshitesh mangup o cooler
ti as qe je kan afer burgut najher
megjithate muzika ime sosht per ty o tarzan
eshte shume agresive ty te traumatizon
tash mbone nervoz po spo du ma fell me hi
une bej muzik vetem per njerezit e mi
dot ju dergoj per nje qast ne ishullin tone
aty ku jetojme vetem per muziken tone
aty jam gjeneral i nje ushtrie te pa vdekshme
me ushtar te rinje qe kane vargje te perjetshme
2po2 ne maje te hierarkise do te mbese
me muzik per njerezit e mi deri sa te vdes.

(refreni)
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(i make music for my people)
une bej muzik per njerzit e mi
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(une bej muzik per njerzit e mi)
une bej muzik per njerzit e mi.

degjo tash kundershtar se une serish u ktheva
per njerezit e mi per repera e gangstera
per njerez qe sonte ne vetmi kane mbete
per ata qe ne gyrbet e kalojne kete jete
per ata qe me gjak qdo dite i lagin grilat
qe ti shaj ata qe sillen verdalle ka karrikat
se une bej muzik per njerezit e mi
per ata qe nuk ishin te lumtur ne femijeri
problemat qe e ngrehin timin e pare nshkolle
per ata qe sillen me 2 killa heroin ne dore
per ty o mangup qe ne kerr po me ndegjon
per haverat e mi qe nentoken ne dore e kane
kendoj per ju qe te bukur ma keni ate shtat
dhe per te gjitha ato qe i kisha ne shtrat
une nuk jam ketu jeten per ta komplikuar
une jap keshilla atyre qe jane ne rruge te gabuar
2po2 veq emri im te fut ne stres ty
une bej muzik per njerezit e mi e jo per ty
(i make music for my people,
une bej muzik per njerzit e mi e jo per ty).

(refreni)
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(i make music for my people)
une bej muzik per njerzit e mi
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(une bej muzik per njerzit e mi)
une bej muzik per njerzit e mi.

une bej muzik vetem per njerzit e mi
per dollovergji per kumorgji e pazargji
per haverat e mi qe per dy fjale t gjuajn allti
per ata qe pa menduar e japin jeten per shoqeri
per njerzit qe vuajn nga varferia
ata qe ne 30 killa i ka pru droga dhe rakia.

une nuk bej muzike per ty o klloshar
ti qe je rrit me shuplakat e mija ne mahalle ( ha ha ha )
une bej muzik per ty qe gjithmone me rap je marr
per ty qe pa hip hop je sikur peshku ne zall
erdha ti sqaroj do sene prej east deri ne west
se keshtu ka qene qe prej vitit 95
niveli e kualiteti nuk ka ndryshu asgje
perveq se e kemi bere nje shumzim me 101
2 high 2po2 hip hop therapy
kjo muzik nuk eshte per ty por per njerzit e mi.

(refreni)
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(i make music for my people)
une bej muzik per njerzit e mi
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(une bej muzik per njerzit e mi)
une bej muzik per njerzit e mi.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Ngrehja Kamen..   Fr 08 Feb 2008, 13:34

[Intro] Besniku

Qyreeeeee kit sen jau kom borxh haverav t`mij
m`kan shti n`be me kallxu kush karin osht 2po2shiiii


REF:: [Besniku]

Ngrehja kamen haver meniher
mos t`vjen gjynah se une temen e nxerr
mos um jep orollak me marr hak
edhe gjumin e nates e kom t`mlum me gjak


[Besniku]

Heyy man kush karin o ma i fort n`kit ven
me kit sen meniher flugu edhe njeke ritmin tem
hon e don pidh nane , numer njo pidh nane
ti e meriton ni plum n`ball me allti tane
une vi n`mahall tane qka dush po t`boj be
qiti Cerrnit t`Matiqanit ni damar sa ti rre
me ni 9she n`kuk kusheri TTec
kusheri me BMWec kusheri me Canoll
kusheri edhe me havera sa t`vjen era gjak
dej sa t`boj Fucked up se edhe at`her m`doket pak
pidha nane se kjo modestia jem pa kufi
neglizhenca jem ner kam tua ke tu m`shti
maje n`men kur t`vish , perball kur tum dilsh
kqyrmi syt e kuq hiq pa ngreh hashish
hajt nxirre edhe ngrehja kamen meniher
mos t`vjen gjynah se une temen e nxerr


REF:: [Besniku]

Ngrehja kamen haver meniher
mos t`vjen gjynah se une temen e nxerr
mos um jep orollak me marr hak
edhe gjumin e nates e kom t`mlum me gjak


[Phat Beni]

As ni sen as ni fjal pis nuk ta fali ma
boll u bana i mir qishtu osht kur ki pun me gra
edhe at`her edhe tash qishtu i trent jom kan
gjithka jom hi e kom shti kta kry hala po rri n`kam
mos um ha n`sy kur un knoj per dashni
ti s`din ski dashni uhhhh un robt ti qi
ti e din shum mir haver prej kahit vi
atje ka veq hajni , pllumagji e belagji
MUHAXHER i mir i urt krejt i trent
dashni per shoqni , pluma per armiqt e mij
na kan gjak , me marr hak kto fjal um kan rrit
mos me met pa barut pasunin e kena shit
mos mu shit boss , MOS me sene t`mija
t`bllokoj t`shkatrroj edhe t`ngujoj te shpija
hiq pa rrejt un jom krejt jom gjithqka per ty
kaliber i ran qe ta man n`shenjester ata kry

REF:: [Besniku] 2X

Ngrehja kamen haver meniher
mos t`vjen gjynah se une temen e nxerr
mos um jep orollak me marr hak
EDHE GJUMIN E NATES E KOM T`MLUM ME GJAK


[Outro] Besniku

Yahhhhhhhh ngoni mir pidhaa
ky sen shkon per krejt ata pidha t`nanes qe hajn mut per 2po2-shin ughh
ngoni mir pidhat e nans
2po2-shi s`pin hennesy , 2po2-shi pin piva t`shkupit pidh nane
edhe ti qin robt n`goj yeahh
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Pas vdekjes..   Fr 08 Feb 2008, 13:35

Veq mi gjujten dy-tre grushta dhe permbi
kjo nuk eshte enderr as ankth as agoni
ndhe mpaskan shti ja po i shoh njerzit perbmi
paska miq armiq shoke e dollovergji
jo nuk kam vdek nuk dua te besoj
jeta ime ska marr fund ende dua te krijoj
zgjohu o 2po2-sh zgjohu o pimp shqiptar
zgjohu o gangster se ti nuk je per varr
si te zgjohem kur nuk leviz asnje gisht
ja filloi njani mem knu te kryt arabisht
kenge e mire po spe marr vesh asnje fjale
per rreth ti shume njerez bile edhe duke qare
edhe duke share edhe duke perqesh
disa ne te zi disa ne te bardhe ishin veshe
disa festonin vdekjen time me gezim
derisa dikush qante se kishte mbetur jetim
te gjitha i pash une me keta dy sy
pastaj nuk munda me se edhe shpirti mu thy
dhe morra rrugen per amshim duke menduar
lash mbrapa nje veper qe kurr ska per tu harruar.

(refreni)
para vdekjes gjerat nuk i kupton
mendon ta injorosh te verteten
pas vdekjes te gjitha i kupton
por kurre nuk mund ta kthesh jeten.

i lodhur dhe kurioz duke udhetuar
kisha hyre ne nje bote te imagjinuar
u afruam tek nje dere e zeze e cila u hap
futu brenda me than ndoshta do tdalesh prap
bera vetem nje hap dhe me zuri nje panik
ne rend te pare pash njerzit qe jane marr me politike
ata ishin krah per krah me njerez te njohur
si vrases dhunues makro te prostuticionit
bera edhe nje hap serish gjaku po me vlon
se kisha pare shume njerez qe populli shume i don
sa i zhgenjyer me as kembet spo me mbajn
me ze te madh bertas dua ta di ku jam
ne ferr je nje ze nga larg degjoj
jo jo o zot nuk dua te besoj
mos me lejo te lutem ketu te qendroj
me endrra te thyera ketu smundem te duroj.

(refreni)
para vdekjes gjerat nuk i kupton
mendon ta injorosh te verteten
pas vdekjes te gjitha i kupton
por kurre nuk mund ta kthesh jeten.

para vdekjes asgje nuk kuptoja
beja qka doja per vdekjen nuk mendoja
a thua si mu thyen endrrat valle
ndoshta te kqijat qe i beja rrugeve verdalle
keshtu i zhgenjyer i futur thelle ne pendim
ende nuk kishte marr fund udhetimi im
u afruam tek nje dere e bardhe e cila u hap
sapo futa koken brenda ika me vrap
nuk kuptoja pse aq shume njerez me shikonin
aq kurreshtar isha por ata nuk sme tregonin
thash me veten nese ne parajse jam
nuk dija qetesin shpirterore ku e kam
qfare frike kisha une ne trupin tim
deshiroja te jem ne enderr te beje nje rikthim
ne vendin tim ne jete pra ne zhgenderr
fale zotit e gjithe kjo kishte qene vetem nje enderr.

(refreni)(2x)
para vdekjes gjerat nuk i kupton
mendon ta injorosh te verteten
pas vdekjes te gjitha i kupton
por kurre nuk mund ta kthesh jeten
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Qartu   Fr 08 Feb 2008, 13:36

Yeah....d2po2..
hajde qartu me mu zemer him neper tripa
hiq mos ta nin dhipi per ata tipa,
qe sdin mu knaq me dhipa ata jan klloshar
te une ki pimp numer njo ner shiptar
per ty sum vyn logjika,
e di qa tvyn fizika
ty tknaq rakia edhe muzika
o llokum me pika hajde ktu te un
experienc ma tmadhe nuk ke perjetu kerkun
as sheher as katun sikur un ski me gjet
ama veq niher majem zhig per jet
dije,t'urtat hiq si du banu bich per mu
ose perndryshe meniher qafe hiqmu
smjafton beli dridhe kejt at trup
se ski pun me ajrokrem po me reper o mangup
hajde qartu se qashtu po du
lej krejt anash vallzo veq per mu

Hajde qartu mos prit met lut
hajde qartu ski qka mu tut
hajde qartu qashtu po du
hajde qartu vallzo per mu

Hajde qartu skem koh me fol
hajde qartu sdi qka je mrrol
hajde qartu ski qka me zgjat
hajde qartu falma ket nat

Mos ngurro as mos prit met lut
me ksi provokime prej kres mi qite trut
ski qka mu tut falmi 5 minuta
besom qe kur tkryhen edhe ty duken tshkurta
ndrequ mir sonte kejtve shtina nloj
per dhipa tfort si ti na kejt kena nevoj
am pervoj mu deri ne mengjes
hiq pa kujdes deri nfyt shtinem ...es
sjam ka du prrala sjam ka du vica
jam ka du edhe jam ka du edhe pik
me qet muzik oj qik
qartu dridhi me qat taktik
mos lyp me ik nata po fillon
qaj trup siluete lang per goje pom shkon
hajde qartu se qashtu une du
lej kejt anash vallzo veq per mu

Hajde qartu mos prit met lut
hajde qartu ski qka mu tut
hajde qartu qashtu po du
hajde qartu vallzo per mu

Hajde qartu skem koh me fol
hajde qartu sdi qka je mrrol
hajde qartu ski qka me zgjat
hajde qartu falma ket nat
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
Gesponserte Inhalte
BeitragThema: Re: 2 po 2 - Textet   

Nach oben Nach unten
 
2 po 2 - Textet
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Tekste muzikore-
Gehe zu: