AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 2 Die 4 - Textet

Nach unten 
AutorNachricht
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: 2 Die 4 - Textet   Fr 08 Feb 2008, 12:53

Jetes Sone 3


(Feat. 2PAC)
Jete... Jetes sone 3...
2Pac Shakur OutLawz 2Die4 kendojne se bashku
Jetes sone 3...
Ti vetėm dėgjo...

Nė njė cep tė rrugės
Njė cigare tė zezė e ndez
Pėr tė harruar ēdo gjė qė mė rrethon
Dhe pres…
O zot tė lutem mė ndihmo
Mė shiko, po vdes
Nė kėtė jetė tė brishtė
Gjithēka po mė shkon pėr ters

Ēdo fytyrė qė afėr mė kalon
Mė frikėson
Ēdo njeri qė vret mė tmerron
Po gabon
Tė mė thuash nė qoftė se veshėt po tė ēaj
S'llogjikon tė mė thuash
Se dhimbjen me ty po ndaj
Unė tė bezdis se njė tė drejtė e kam
Po Bam Bam po t'ja bėjmė atyre
Qė nė kėtė mizerje na lanė

Ku janė shokėt e mi tė di unė dua
Ti shikoj unė dua
Ti dėgjoj unė dua
Se jam i mallkuar nė kėtė fat i dėnuar
Nė kėtė errėsire i harruar
Nė kėtė jetė i dėrrmuar
Nė kėtė jetė i dėrrmuar je dhe ti

Ti kujton se unė se di
Ti kujton se je zotėri
Shiko lotė nė sytė e mi
Kur mė thua mi kalo
Kur mė thua mė irrito
Se mė bėn tė jem i keq
…pėr dreq
Po harrojmė ku po jetojmė
Po harrojmė se po gabojmė
Dhe kuptimin e tė jetuarit
Si njerinė ne po ngatėrrojmė

Tė zezėn e dua fort
Qė mėndjen tė ma marrė
Ku po shkoj...
Ē'po ndjej...
Tė nesėrmen ēdo gjej...
Hej hej
E di gjithmonė ndonjė endacak
Kėndo dhe ti me ne 2PAC

Refren: (2Pac) [x2]
Young niggaz in the wild life
Criminal mind of a juvenile still live a child life
Thinking he can make his pay
Too in a rush, niggaz better slow down
Cause you can be touched

Dhe dikush tė mė thotė
Sepse unė nuk e di
Me duar lidhur kryq
Ky popull pse po rri
E shikon dhe pranon
Pėr mė tepėr ky vazhdon

Rreth fatit pėrpėlitet i shqetėsuar
Dhe askush nuk e ndihmon
Po dėgjon, pse s'kėrkon
Njė shans pėr jetėn tėnde
Por tashmė ėshtė shumė vonė
Se ėshtė rrugė pa kthim
Me mundim, kėtė e dimė po rrimė
Me shpresėn qė pėr ne
Njė ditė e re po lind
Pa hidhėrim, mbushur plot gėzim
Por nė tė vėrtetė ėshtė iluzion
Ėshtė njė zhgėnjim
Qė tė ndjek hap pas hapi ty ngado
Qė tė bėhesh vėri vesh
Mėsimet kur vėrtet ti do gjesh
Se do kesh 2Die4
Qė bėrtasin hej hooo

Dhe tė lutem zoti im
Popullin tim ti ndihmo
Gjej njė zgjidhje pėr ata
Qė ty tė kanė nevojė
Falu atyre jetėn e bukur
Qė kaq shumė po ėndėrroj
Dedikoj kėngėn time pėr ata
Unė sot kėndoj

Kėndoj pėr gjithė ata
Qė larg sot po rrojnė
Kėndoj pėr shokėt e mi tė parė
Qė kurrė nuk i harroj
Se dėgjoj ditė e natė
Zėrat e tyre kėrkojnė hak
Dhe flakė digjet zemra ime
Dhe nga ata unė ndihem larg
Dhe akoma, dhe akoma mė larg
Tė kėndoj unė kėngėn time
Bashkė me ty o 2PAC

Refren: (2Pac) [x2]
Young niggaz in the wild life
Criminal mind of a juvenile still live a child life
Thinking he can make his pay
Too in a rush, niggaz better slow down
Cause you can be touched

O zot mė fal
Nė qoftė se rrugė tė keqe marr
Dikush tė lutet pėr mua
Sė unė mė kėtė jetė se dua
Se nuk mendoja qė njė ditė
Do isha nė rrugė i vetėm
Shokėt e mi si kam pranė
Kaluar dhe ata janė vetėm

Lufta na pėrēau, na vrau
Ne tė gjithėve na ndau
Kjo jetė po na shkallon
Unė ndjek, ti ėndėrron
...lėndon
Por ėshtė e kotė
Nė kėtė botė njeri s'tė dėgjon
Por unė armėn nė xhep e mbaj
Mendjen ndaj, s'pyes aspak
Do tė marr hak
Se kam gjak pėr tė marrė
Ke pėr tė parė qė nė ēdo vend
Nuk do lėnė tė tallen me ne

Ata pushtetin kanė
Ata hanė nė kurrizin tonė
Ata rrojnė po nuk e dinė qė gabojnė
Se 2Die4 do kujtojnė
Kudo mbjellin frikė, panik
Shiko kudo
Dhe mos kujto se ėshtė e lehtė pėr mua t'i them keto

Errėsirė e natės mė frikėson
Ajo mbulon
Tek njėjti kult pa fron
Ti mendon ėshtė rradha ime
Nė mendime je gjithmonė
S'harron, kjo natė tė mbulon
Me dėgjon, ėshtė jeta jonė
Jetė e pistė, nė kėtė listė s'tė fus
S'do lus njeri tė mė ndihmojė
Nga mizerja nuk harroj
Qė dikush do tė paguajė
Por unė armėn nė xhep e mbaj
Mendjen ndaj, s'pyes aspak
Do tė marr hak
Se kam gjak pėr tė marrė
Ke pėr tė parė qė nė ēdo vend
Nuk do lėnė tė tallet me ne asnjeri
… asnjeri, asnjeri, asnjeri

Refren: (2Pac) [x2]
Young niggaz in the wild life
Criminal mind of a juvenile still live a child life
Thinking he can make his pay
Too in a rush, niggaz better slow down
Cause you can be touched
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: 2 Die 4 - Me Pėlqen   Fr 08 Feb 2008, 12:55

Si fillim dua te them njė e zez mua me pėlqen
Qe me shoqerin ta pij dhe pastaj kenges unė tja them
Qe tja them kėtij shteti qe kujton se na genjen
Na genjen nga mashtron na harron por gabon
Me pėlqen qe te jetoj dhe gjithēka unė te jetoj
Me pėlqen edhe mėnyra si sot po I kuptoj
Me pėlqejnė pantallonat e gjėra kur ne rrugė unė I tėrheq zvarre
Por dhe 2die4 qe te jem unė I pandare
E papare makina qe kishte marrė Ilir Meta
Me goje hapur mbeta
Dhe mendova rrugėn pėr ta blere unė gjeta
Me pėlqen njė bashkėpunim me madonen unė ta bėj
Tė kendoj dhe me pas njė takim unė ti kerkoj
Enderroj dhe njė ditė ne parlament unė te shkoj
Mbi piraterin e muzikes ndonjė ligj unė te shqyrtoj
Me pėlqen kur bie shi, ne krevat kur ty te gjej
Me pėlqen me shoqerin ndonjė gote dhe ta kthej
Mos te harroj te them se me pėlqen njė tatuazh
Me pėlqen 3 muajt e veres ti kaloj unė ne plazh
Me pelqejn kėto qe thash por dhe lash ca te tjera
Tė tjera do tė thotė dhe shoku im ne vazhdim.

Me pėlqen ēfarė, me pėlqen ēfarė.
Me pėlqen si dua unė te jem
Dhe tė gjitha unė ti kem
Me pėlqen ēfarė me pėlqen ēfarė
Me pėlqen ēfarė dua unė te them
Me pėlqen a sme pėlqen

Me pėlqen kur te vėrtetėn unė e them si e ndiej
Me pėlqen kur ne dyqan shkoj dhe rroba tė reja blej
Tė gėnjej nėse te them se pėlqej motrat libohova
Me pėlqen fatos berishen unė njė dita ta takoj
Ta puth fort muah ta perqafoj
Dashuroj vėrtetė njė vajz unė sot e dashuroj
Me pėlqen kur e takoj
Dhe koh kur unė me ty kaloj
Me pėlqen mua te dėgjoj vetėm rap 2pac
Por aspak te shkoj ne spital dhe te dhuroj gjak
Me pėlqen ne party mua mbrėmjet ti kaloj
Me pėlqen ato qe ditėn bėj naten ti harroj
Njė pistolet pėr siguri unė gjithmonė mbaj
Por dhe 2die4 ne zemėr mbaj gjithmon si emblem
Me pėlqen qe pushimet ti kaloj unė ne Golem
Po ta kem mercedes benz makinen me pėlqen
Pasi dua unė te jem dhe tė gjitha dua ti kem
Unė tė gjitha do ti arrij te pėlqen a s'tė pėlqen

Hej pa sme thua ne kėtė botė ēfarė me pėlqen
Tė shikoj ne sytė e tua por e di qe me genjejn
Me rrefejn njė botė te rreme qe sshprehin asnjė shenjė
Po tė flas pėr veten time dhe ato qe me pėlqejnė
Me pėlqen qe te ngacmoj ne rrugėn time kur kalon
Ndonjė vajzė qe veē seksi mmmmm me shkakton
Por dhe asaj nuk I flet dot
Se direkt ajo te thotė
As makinen spaske ti qenke ēunė kot
Kėshtu qe dhe unė duhet te bėj disa miliona
Tė pėrpiqem qe te futem atje ku ka persona
Tė rėndėsishėm te jashteligjshem por gjithmonė ta bėjnė nderin
Pastaj te gjithė do thonė shiko Bledi Milionerin
Dhe kjo sdo jetė njė ėndėrr do ta bėj unė realitet
Se me pėlqejnė pordhet e tua nėpėr rrugė kur ti shet
Se pordhe kam dhe vet dhe mend do tju shes
Ato qe ti tani bėn unė I kam bėrė ne disa vjet
Disa vjet me 2die4 nėpėr klubet ku unė shkoj
Me te zezen dhe uiskin unė naten e kaloj
Me pėlqen mua gjithēka dhe me asgjė unė nuk e le
2die4 pėr kėto gjėra mbajnė vendin nr 1.

Ju kujtoni se ne kemi mbaruar
Ju kujtoni se ne jemi harruar
Jo jemi kėtu duke kenduar
2die4
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
RaP_3r

avatar

Anzahl der Beiträge : 50
Alter : 29
Ort : Zürich
Anmeldedatum : 03.02.08

BeitragThema: Vitet E Shkollės   Fr 08 Feb 2008, 12:55

Dua qė sa herė tė mendoj
vitet e shkollės unė tė kujtoj
dhe atėherė do tė them me sinqeritet
se janė vitet mė tė bukura nė jetė .

Do t‘kalojnė vitet por , ne s‘do tė harrojmė
vitet e shkollės dhe pse tė tjera do tė shkojnė
do tė kemi pranė tė tjerė miq dhe shokė
por shokėt e shkollės s‘do ti harrojmė.

Pėr jetėn e bukur shkollore
do t‘kemi gjithmonė emocione
mos i harroni kėto kujtime
qė mban jeta jonė .
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen http://www.AlbaRadio.ch
Gesponserte Inhalte
BeitragThema: Re: 2 Die 4 - Textet   

Nach oben Nach unten
 
2 Die 4 - Textet
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Tekste muzikore-
Gehe zu: