AlbaRadio.ch

AlbaRadio.ch Official Forum..
 
StartseiteStartseite  FAQFAQ  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  MitgliederMitglieder  NutzergruppenNutzergruppen  LoginLogin  

Teilen | 
 

 Humor.....

Nach unten 
AutorNachricht
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Humor.....   Fr 08 Feb 2008, 02:11

Receta e kekut te dashuris ...Per ju qe jeni Nikoqire dhe qe gatuani me raste edhe Kek hidhini
nje sy ketij keku te meposhtem se mbase ju ndihmon.

Si te pergatisim Kekun e Dashurise (per 2 persona)

Per nje recete te shijshme duhen:
4 sy te qeshur
4 kofshe pa dhjame mundesisht
4 krahe muskuloz
2 kuti te rrumbullakosura qumeshti
2 arra kokosi
1 tas me gryke te ngushte
1 banane

Pergatitja

Shiko drejt e ne syte e qeshur.
Shtriji kofshet dhe pergatit krahet mśsculos
Tundi me kujdes dhe butesi 2 kutite e qumeshtit
Me kujdes futeni bananen ne tas dhe duke e rrotulluar ne
siperfaqen e tij, eshte e rekomandueshme te vazhdoni te tundni
kutite e qumeshtit nderkohe.
Ne kohen kur nxehtesia arrin graden e duhur, futeni bananen sa
me thelle ne tas, duke e mbuluar tasin me 2 arrat e kokosit. Lereni
brenda deri sa te lengezohet (rekomandohet mos ta lini gjithe naten*.)
Keku duhet te jete gati atehere kur babanja te jete zbutur
plotesisht. Nqs bananja ka ruajtur fortesine atehere filloni nga e
para sipas instruksioneve te mesiperme*.ose nderroni tasin.

Kujdes:

Nese perdorni kuzhine qe nuk jeni familiar me te, ka shume
rendesi larja e eneve para dhe pas pergatitjes*.mos haroni eshte
per te miren e shendetit tuaj)

Nese keku fryhet jashte mase*me mirre arratisuni nga qyteti
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Humor.....   Fr 08 Feb 2008, 02:11

Drejtori pa Kultur

I thotė mėsuesja nxėnsave jepeni 1 mendim pėr qysh me e ngjyros klasen... dhe 1 nxėnės ia bėnė mėsuese me e lye klasen krejt bardhė dhe me ti qi nonėn 1 vi tė zezė nė mesė .. mėsuesja ia bėnė heeej qysh po fol fjalė tė ndyta nė klasė, hajde shpejt te drejtori. Kur e qon te drejtori ia banė: Zoti drejtor kqyre ky djali ka folė fjalė tė ndyta nė klasė. Drejtori qka ke thanė bre ?.. ky nxėnėsi ia banė. Na tha mėsuesja jepeni 1 mendim se qysh me e ngjyros klasen e une i thashė me boe krejt bardhė e me ti qi nonėn njė vi tė zezė nė mes... eh tani ja banė drejtori.. mirė bre krejt bardhė ,, po qa karin tė vyti qajo vija e zezė nė mes se...
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Humor.....   Fr 08 Feb 2008, 02:11

kompjuteristi

Ndalet kompjuteristi para pompes se benzines per te marre benzine.
-Punetori aty prane e pyet:
-95 apo 98?
XP nese mundet ia kthen kompjuteristi
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Humor.....   Fr 08 Feb 2008, 02:12

shabani edhe edita

nje dit shabani duke folur ne internet me nje vajz dhe e lojn mu taku ne nje lokal te nesermen takohen te lokalu ku ata e kishin caktuar edhe po e pret shabani ate vajzen hyn vajza dhe po afrohet te shabani i cili po i prezentohet vajzes"shabani "vajza po ja kthen edita,e dite k**** masi tkallxova une
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: zgjidhe martesen   Fr 08 Feb 2008, 02:12

e vetin nje njeri a me par e kishe marr per grua mesuesen apo motren medicinale?ai pergjigjet:mesuesen!pseee?ai pergjigjet :sepse mesuesja gjithnje thot:hajde ta perserisim edhe nihere perderisa motra medicinale thot:hajde tjetri!!!
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Humor.....   Fr 08 Feb 2008, 02:13

i lava me dor

Nji burr dhe grua kishin pas shum femij.Dhe vendosen se sa her qe dushin me ba ate pun ,mos me marr vesh femija me than:A po lajna tesha.Dhe nji dite burri i thot gruas a lajna tesha?Ajo e kundershton,dhe ky i hidhruar del ne oborr.Pas pak nena e dergon nji djal qe tƬ thot hajde lajna tesha.Burri i hidhruar i pergjigjet.Thuaj nenes i kam la me dor.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Humor.....   Fr 08 Feb 2008, 02:13

Martesa e Fazlise

Na u martue Fazlia dhe e morri nje femer serioze,Naten e marteses fazliu po e pyt nusen:Oj nuse a po don Kafe a po don mu qi?
Nusja po i thot: Valla kafe kam pi 100 her po mu qi nuk jam qi kurr!
Ok po i thot Fazlia dhe e zurri e qiv e napi.
Mas disa dite Fazliu shkoj ne pune si zakonisht kurse gruaja mbet vetem ne shtepi ,ate dite erdhi nje mysafir me i vizitu.
Nusja si shej respekti e pyti musafirin:Si jeni si e ke familjen, a po don kaffe a po don mu qi?
Musafiri i hutuar nga pytja u pergjegj:JO valla mi qi!
Nusja :E valla pra prite Fazliun se une i baj vetem kaffet e me qi qin Fazliu .
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
``BuuJJaaR``

avatar

Anzahl der Beiträge : 399
Anmeldedatum : 04.02.08

BeitragThema: Re: Humor.....   Fr 08 Feb 2008, 02:16

Truri

Shefi i nevrikosur i thotė biondinės se e ke trurin nė mes tė kėmbėve.
Tė nesėrmen biondina e thėrret shefin nė telefon dhe i thotė se s'mund tė vijė nė punė sepse kam gjakėderdhje nė tru.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
Gesponserte Inhalte
BeitragThema: Re: Humor.....   

Nach oben Nach unten
 
Humor.....
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
AlbaRadio.ch :: Argėtim / Unterhaltung-
Gehe zu: